Слънцезащитни млека и лосиони

  • 1 525
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 881
И аз бях чела някъде, че над 50 фактор реално нямало  и било спекулативно, но понеже не си спомням дали беше надежден източника, не знам доколко е истина smile3506

# 16
  • Мнения: 219
Ползвали сме само Бюбхен -32 фактор, не съм взимала други, защото сме доволни, а и колкото по-малко козметика се вкарва в живота на детето, толкова по-добре, така поне нашата педиатърка препоръчва.
НО напоследък Мустела, много ми препоръчват по аптеките, и за Клоран хубави неща слушам. Важното е да се намазват децата 20 мин. преди излагане на слънце, да се спазват часовете, когато трябва да се намажат повторно, все неща, известни.
Успех и Слънчеви дни Sunglasses

# 17
  • Мнения: 2 271
Ползваме на Нивеа фактор 30

# 18
# 19
  • Мнения: 8 505
Дейлонг,но за съжаление не помня фактора.

# 20
  • Торонто
  • Мнения: 837
Според мен не се слага млякото 20 мин. преди извеждане на слънце, а непосредтсвено преди извеждане на слънце. Факторът означава времетраене : всеки човек си има собствен коефициент според типа си кожа. Така например ако някой по-тъмен има примерен коефициент 30 и ползва фактор 5 - това означава, че може да стои на слънце 30 по 5 = 150 минути намазан с фактор 5 без опасност. Ако коефициента на по-белия човек е примерно 6 - значи 6 по 5 = 30 минути без опасност намазан с фактор 5. Разбира се, никой не зи знае коефициента, но за по-белите хора се прпоръчват по-високите стойности с цел по-дълго време слънцеизлагане без опасност. SPF означава времетраене. Дано съм го написала разбираемо. 

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
И ние сме с Мустела 50

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Недейте да ползвате Мустела, мажете бебчетата си с натурални масла.......вижте темата от красива мама:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92503.0


Въпреки, че според този сайт Мустела с фактор 20 е добър крем, а с 25-  не толкова

http://www.ewg.org/reports/skindeep2/search.php?nperpage=10& … amp;brand=Mustela

# 23
  • Мнения: 972
За малката ползвам Eucerin за бебета - хем е в малко шишенце и ми е удобно да го сложа навсякъде. И аз се мажа с бебешките слънцезащитни кремове, защото съм много бяла и за 5 минути съм изгоряла.

# 24
  • Мнения: 1 382
Една съфорумка ми обясни, че кремовете, които са с висок фактор били карцерогенни, поради технологията, с която се постигат  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 131
И аз използвам Мустела фактор 50. Много съм доволна!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Явно никой от вас не е ползвал слънцезащитната серия на ЕЛЕА. Има специално слънезащитно мляко за деца - не съм много сигурна но фактора му е не повече от 30. Дъщеря ми е изключително бяла и появата на слънце без този крем води веднага до зачервена кожа. Когато бяхме на море миналата година, едва ли е нужно да обяснявам, че децата изобщо не се криха под чадъра, а ровеха дупки в пясъка под силното слънце. Нито тя, нито мъжО, който е също много бял нито изгоряха, нито се обелиха след слънчевите бани - нещо, което преди винаги ни се случваше.
Така че за мен родното производство на достъпна цена си оправда качеството напълно.

# 27
  • Мнения: 695
аз съм купила на Нивея фактор 50 казват,че е хубав,но аз все още нямам наблюдения

# 28
  • Мнения: 2 255
Ползвам Дейлонг - фактор 25 - много съм доволна - при 2 морета миналата година, нямаше никакви поражения по хлапетата  thumbsup
Сега имам една малка тубичка /мостра с фактор 16 и смятам да ползвам него за разходките  Wink

# 29
  • Мнения: 995
Мажа малката с Клоран фактор30, но трудно се разнася, стои доста твърд. Чудя се дали и другите слънцезащитни са такива newsm78. Незнам колко е добър ефекта, но една седмица излизане в жегите и двете сме с як тен.

Общи условия

Активация на акаунт