Забременели след инвитро - тема 25

  • 48 717
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 514
абе май всичките са добри Simple Smile
аз днес влизам в 9-тия месец, а коремът ми е все едно съм в 7-ми; уж си расте в норми бебчо, не мога да разбера къде се крие Simple Smile
Вече всяка седмица ходя на тонове и прегледи и ми казаха да помисля за дата за секцио, че и аз ще съм оперативна newsm78

# 676
  • Мнения: 11 502
Искратан, честити рожби и от мен, да наддават бързо, и скоро всички да сте си вкъщи  bouquet
За лохиите и цикъла - индивидуално си е. При някои продължават 10-ина дни, при други - 40. За цикъла също. Аз нямах такъв по време на кърменето (1 год.).

# 677
  • Мнения: 1 366
Абе момичета, нещо кръвното взе да ми играе много. По принцип съм с ниско, и с нисък пулс, а одеве както си беше 65 пулса, скочи на 145 без видима причина. Някой имал ли е такъв проблем, и как се справяте в такива  моменти?

# 678
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Белкин не го знам що за оператор е, ама впечатлението ми от визитацията му е крайно неприятно.
Влизах за втори път в болницата с контракции в рамките на две седмици. Всички останали лекари ми предписаха максимална доза магнезий, той - наполовина. Нормално било да имам контракции  Shocked
На едната жена в стаята (също с контракции) и каза, че било нормално да и се скъсява шийката в 20-та седмица, защото организмът се подготвял за раждане  Shocked
На другата жена (с болки в 36- 37-ма седмица) останалите лекари и предписаха превантивно Дексометазон и я подготвиха за раждане, той и каза, че докато не роди ще я боли, да лежи на ляво и ако иска да си тръгва за Бургас  Shocked Два часа по-късно, докато мен ме изписваха на нея и назначиха секцио за след няколко часа.
Кръстев и Русинов, които смятах за по-груби, този път бяха изключително внимателни.

# 679
  • София
  • Мнения: 23 188
...Белкин не го знам що за оператор е...
добър е, мен той ме обработи.
белег отдавна  нямам.
та добър оператор е, за другото не гарантирам.

# 680
  • Мнения: 514
В 36-37 седмица нужно ли е да се бие Дексометазон? Мислех, че се бие, когато раждането тръгне в по-ранни седмици?

# 681
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Кръстев обясни на жената, че могат и да не и слагат, но тъй като се счита, че белите дробове са развити след навършена 37гс е по-добре да сложат превантивно Дексометазон, отколкото после да се налага сърфактант. Вероятно зависи и от големината на плода и преценката на лекаря.
Аз знам, че се слага превантивно в 28гс и след това в 32гс, а при спешни случаи до 12 часа преди раждане.

# 682
  • Мнения: 1 191
Момичета, в голяма чуденка съм при кой да отида за ФМ от 19-23 седмица, понеже се пада през август искам от сега да запазя час, според отпуските...само, че не знам при кого, от клиниката ме насочиха към д-р Мазнейкова, но категорично не искам при нея...аз се колебая между д-р Чавеева и д-р Сигридов  newsm78 ...от него ме е страх малко, като ви чета, колко е "мил" понякога

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 14:21 от Salilinda

# 683
  • Мнения: 514
В Надежда също са много добри лекарите, които правят ФМ Peace

# 684
  • Мнения: 1 545
Аз в 12-та седмица бях при Стратиева. Отдели време, не ме е претупала. След две седмици ще ходя в центъра на Маркови при доктор Атанасова. Ако все още някой го вълнува- мога да напиша.

# 685
  • Мнения: 784
Аз ходих във Фемина за фетална морфология и в 12 и в 20 та седмица и съм много доволна.

# 686
  • Мнения: X
В Надежда ще има нова лекарка за фм - д-р Жени Панайотова много е добра. Аз харесах д-р Георгиев как след хирургична манипулация си ходи при пациентките. Аз бих раждала при него.
 Пациентките тичат и говорят на д-р Еленчев, като на божество.
 По визитациите лекарите хич ги няма това ме изненадва неприятно.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 14:34 от Анонимен

# 687
  • Мнения: 3 213
Аз харесах д-р Георгиев как след хирургична манипулация си ходи при пациентките. Аз бих раждала при него.

Всички израждащи доктори и хирурзи ходят при пациентките си след манипулация - по 2 пъти минимум. Такава е практиката в Надежда. При мен идваше Генадиева след секциото, а при момичето в стаята ми, идваше Цветков, който я оперира.

# 688
  • Мнения: X
Не всички минават.Нали ги гледам.

# 689
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Визитациите в гинекология са гола-вода, питаш нещо и ти се зъбят, питаш акушерки и те ти се зъбят. Има 1-2 свестни, за останалите не ми се говори.

Общи условия

Активация на акаунт