Забременели след инвитро - тема 25

  • 48 685
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 366
Абе момичета, нещо кръвното взе да ми играе много. По принцип съм с ниско, и с нисък пулс, а одеве както си беше 65 пулса, скочи на 145 без видима причина. Някой имал ли е такъв проблем, и как се справяте в такива  моменти?
Някой???

# 691
  • Мнения: 3 213
Не всички минават.Нали ги гледам.

Не знам какво си гледала, но като бях в реанимация нямаше непосетено легло.  Peace

# 692
  • Мнения: 1 487
Шоши, ами отиди на кардиолог, при мен се оказа, че има проблем.
Георгиев ме гледа веднъж в спешен кабинет и ми дойде доста дръпнат и студен. Знам, че е добър, но в цялата изнервена ситуация ми се иска поне лекарят да ми вдъхва спокойствие. Цветков ми действа така, а пък и бебето е негово дело та и него го обмислям.

# 693
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Реанимация е друго.
На 3тия етаж в гинекология минават на визитация сутрин между 8 и 10 и след това само, ако се оплачеш, че ти е зле. При това първо идва акушерка и тя преценява дали да вика лекар.
Много съм доволна от главната акушерка Ирена - много е внимателна и отговаря на всичките ми въпроси всеки път. Има една нова акушерка - Йорданка Колева - изключително мила и внимателна. Онзи ден ме разстроиха по телефона и тя ме видя да плача в коридора - постара се да ме успокои, за да не си предизвикам нови контракции. Тя ми обясни всичко, което споделих с вас за контракциите (самата тя е родила едното си дете в 7ми месец и наистина разбира как се чувства всяка от нас, която лежи за задържане).
Валентина също е много внимателна, а Мария слага абокат "от раз" и на най-надупчените и тънки вени.
Само Милена ми се струва по-дръпната, но може би просто държи да е по-дистанцирана от пациентите.

Има нова лекарка - специализантка, казва се д-р Станева. Тя ме прие на спешен заедно с д-р Русинов и тя ме прегледа при изписването. По-подробен преглед на бебето само Михова ми е правила - огледа абсолютно всичко, три пъти премери шийката и някои от показателите на бебето, за да е сигурна, че всичко е наред.

# 694
  • Мнения: 318
С голямата разлика,че Герда е била в отделението,не в реанимация PeaceПонякога съм изненадана от реакцията на определени момичета,хубав ден на всички

# 695
  • Мнения: 2 615
Абе момичета, нещо кръвното взе да ми играе много. По принцип съм с ниско, и с нисък пулс, а одеве както си беше 65 пулса, скочи на 145 без видима причина. Някой имал ли е такъв проблем, и как се справяте в такива  моменти?
Някой???
Шоши, как е щитовидната, не съм сигурна, но понякога и тя оказва влияние на пулса.Сега как си, не се ли нормализира малко?

# 696
  • Мнения: 3 213
С голямата разлика,че Герда е била в отделението,не в реанимация PeaceПонякога съм изненадана от реакцията на определени момичета,хубав ден на всички

 И в родилно отделение идваха. Всеки ден визитация с лекар, повечето акушерки бяха мили, ако се оплачеш от болка или неразположение, викаха дежурния лекар. За каква реакция говориш ?  Споделям личен опит и казах, че хирурзите си посещават пациентите след това, за да дадат информация как е минала манипулацията. Дори след пункция са длъжни да те информират. Такава е практиката. А и болници колкото щеш, на който не му харесва в една, отива в друга. Има си и начини да се оплачеш, ако нещо не те кефи.

# 697
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Кити - бъркаш отделенията, това се опитваме да ти кажем. Родилното е на 2ет, Гинекология е на 3ет. Реанимация е на 1ет, ако не греша.
Когато не достигат легла в Родилното, настаняват в няколко стаи на 3ет, но по изключение.
Акушерките в двете отделения са различни. Някои лекари изобщо не се качват в Гинекология, а са само в Родилно отделение.

# 698
  • Мнения: 318
С голямата разлика,че Герда е била в отделението,не в реанимация PeaceПонякога съм изненадана от реакцията на определени момичета,хубав ден на всички

 И в родилно отделение идваха. Всеки ден визитация с лекар, повечето акушерки бяха мили, ако се оплачеш от болка или неразположение, викаха дежурния лекар. За каква реакция говориш ?  Споделям личен опит и казах, че хирурзите си посещават пациентите след това, за да дадат информация как е минала манипулацията. Дори след пункция са длъжни да те информират. Такава е практиката. А и болници колкото щеш, на който не му харесва в една, отива в друга. Има си и начини да се оплачеш, ако нещо не те кефи.
                                                                                                                                                               
Герда също споделяше личен опит и наблюдения,всеки има право на такива.Естествено,че ако нещо не те ,,кефи,, си има начини за подобряването му,във форума изказваме мнение и впечатление,никои не се стреми да подобрява работата на даден лекар или клиника.

# 699
  • Мнения: 3 213
Цитат
Аз харесах д-р Георгиев как след хирургична манипулация си ходи при пациентките. Аз бих раждала при него.

Нищо не съм объркала. Както и да е...

Други си правят изводи за родилно отделение по гинекологията.

# 700
  • Мнения: X
Д-р Георгиев ми хареса, че в много критични ситуации е спокоен и овладян.
Убран е откъм излишни думи.Говори компетентно,точно и прецизно.
 Стикова се отлично бързо в екип.
 Харесва ми,че и дава дежурства, и следи бебета и води раждания и операции.

# 701
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз като цяло съм доволна от отделението по гинекология. Когато нещо ме интересува - питам и ако трябва търся и второ мнение. Това, че някой е имал крив ден слабо ме вълнува, ако си върши работата.

# 702
  • Мнения: 2 144
Др Георгиев а този, който гледа и Феталната морфология, нали така? Ако е той- да, може би е голям специалист, но е много убран. На първия ми биохимичен скрининг мълча половин час и нищо не казваше. Знам, че ако има проблем ще каже. Може би това е неговият начин на работа. Но при Михова се записах за втори след първия скрининг, а миналата седмица и на фетална бях при нея. Ами друго е да ти обясняват и показват. Някак си се чувствам по- спокойна като ми говорят. Но вярвам, че и двамата са еднакво добри.

# 703
  • Мнения: X
Шоши, от тромбофилията може да е това кръвно.Моят съвет е да направиш консултация с кардиолог. И да проверите дозата на фраксито с твоето аг, ако разликата в килограмите от началото на бременността и сега не е малка.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 16:32 от Анонимен

# 704
  • Варна
  • Мнения: 125
Моля ви помагайте.
От вчера съм с хрема и днес започнах да кашлям.
Много ме притеснява кашлицата, обикновено като ме хване е суха и упорита.
Става като алергична кашлица и само капки за алергии Кзизал ми е помагало.
Какво мога да взимам за кашлица ?

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 16:41 от joni79

Общи условия

Активация на акаунт