ЕВРО 2016

  • 65 149
  • 601
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 303
Eто на, че пак познах. И втория полуфинал.
Между другото, имаше си 100-процентова дузпа, Швайни наистина игра с ръка, но и победата на французите беше съвсем заслужена и очевидна, тъй като вкараха и още един гол от игра, а не спечелиха само с дузпа.

Така че прав излязох в разсъжденията си явно:) Сега всички германофили вместо шампанско да си отворят крановете на чешмите малко да се поизточат и да си налеят по една хубава студена вода:)

# 526
  • София
  • Мнения: 5 334
Мачът беше добър в първото полувреме и, след като Басти вдигна тая пуста ръка, и после контузията на Боатенг, работата се закучи. Какво да кажа - заслужена победа на Франция, а Гризи си го харесвам.
И сега от мен (въпреки малките шансове) Португалия!!! Grinning Heart Eyes

# 527
  • Мнения: 5 081
За мен беше пресилена дузпата. От много близо дойде топката, а и позицията на тялото показваше неумишлена игра с ръка. Впрочем в същата позиция беше черничкото момче, което беше в единоборство с Швайни.

Но дузпа преди това за мен имаше, в ситуацията с Мюлер.

За съжаление всички усещахме, че курника отива на финал. Германците бяха с доста наказани, контузени. И така се стига до най-противния финал в историята на европейските първенства. А върхът ще е Португалия да бие. Даже си го пожелавам, ще е пародията на всички пародии.

# 528
  • Мнения: 4 696
Дори не мисля да гледам финала... Confused

# 529
  • Мнения: 6 303
Ми просто немците не вкараха нито един гол. Даже и да е пресилена дузпата, и да не я бяха дали, ми за да продължеше Германия, трябваше поне един гол да вкара. Е, да беше вкарала - щеше да изравни. Просто французите заслужаваха повече, вкараха си гол и от игра, не допуснаха нито един гол.

Повечето харесвате германците и не харесвате французите, защото имате някакви представи, че немецът е силен, точен и работлив, като смазана машина, като часовник, пък французите надменни, с голямо самочувствие и пълни с чернилки. Но това първо не е съвсем така и второ не бива да се пренася във футбола. Французите пък имат много хубави, изящни и красиви филми, песни, книги, а немците нямат, защото им липсва въображение:) А и при тях го има това да не са чисти немци- какъв немец е Месут Йозил например? На мен ми звучи съвсем на турски. Фамилията Клозе може и да е немска, но името Мирослав си е чисто славянско /е, той не играе сега, но и други примери има/.

# 530
  • Мнения: 5 081
Французите пък имат много хубави, изящни и красиви филми, песни, книги, а немците нямат, защото им липсва въображение:)

Изказваш се мнооого неподготвен. Но темата не е нито за филми, нито за музика, че и за философия или литература. Това, че не се интересуваш от темата, не значи, че няма.

Колкото до това какъв немец е Месут Йозил, също не знам какво заключение трябва да се търси. Ако започнем по тази логика, какъв французин е Муса Сисоко, Бакари Саня и прочее шоколадови момчета? Отдавна светът е такъв и е крайно време да свикваме.

И последно: нека не харесвам французите, не защото харесвам немците. Това е ограничено мислене  Wink

# 531
  • Мнения: 180
Много добре те разбрах Татко Мецане. И аз съм на твоето мнение.
А за Озил, можете да коментирате френския отбор и африканците (много грозни коментари прочетох), ама стане ли въпрос за немците и вадите двойните стандарти (все едно половината немски отбор но бяха турци,  албанци и тн.)
Инача как французите неуважително се радвали при головете срещу Исландия, то не може и да се зарадват....Мисля, че някой май от испанския отбор си свали тениската и получи картон =D ама французите не могат да изразяват радост.
От началото бях за Франция, според мен заслужено са на финал, защото играха добре.  Също Исландците, Уелс, Ирландия, Хърватия, Германия заслужаваха финала.
А Португалия....изобщо как минаха между капките ....напълно незаслужено, като имаме предвид, че имаше много по-добри отбори от тях (гореспенатите). Направо не ми го побира главата.

В колектива имаме един командирован французин, ще гледаме финала с него. Не съм виждала по-забавен и естествено емоционален човек. Раздаде ни и тениски. Много ще се радвам да спечелят и да празнуваме заедно победата. А и пак искам да видя Гризман да вкара.....На сърце ми е =D Жалко само, че имаше други отбори които много повече заслужаваха да са им съперници на финала, а не Португалия.

# 532
  • Мнения: 6 303
Гризман е много готин наистина, истинско френско излъчване, и тренерите им изглеждат много добре - и Еме Жаке, и сега Дидие Дешан, а Льов го даваха как си бърка в гащите и после си мирише пръста, а също и под мишницата , ама под фланелката, и пак си помириса пръста:35: и също как си бърка в носа, прави си топче и си играе с него #Crazyей сега преди малко и един колега ми каза - "мед ми капна на сърцето как паднаха германците, сега оня Льов може чак до обувките да си бръкне в крачола" Joy hahaha

# 533
  • София
  • Мнения: 27 225
Франция е фаворит за титлата, то е ясно, но аз съм за Португалия. Тази страна е дала много на футбола, а си няма никакъв трофей. Ще е майтап с една от най-слабите си формации да спечлят, но и по-изненадващи неща са се случвали.
Иначе на мен предварителния фаворит за титлата бе именно Франция, въпреки че си бях за любимата Италия. Сега обаче твърдо за Портумангалия и Крищяну РоналдУ Wink

# 534
  • Мнения: 6 303
Португалия да бяха спечелили с Луиш Фиго, Нуно Гомеш и другите там, когато бяха и домакини и допуснаха Гърция с най-грозния футбол на света да стане европейски шампион. Треньор на гърците тогава беше немец. Наложи им успешен, но много грозен стил на игра, какъвто поначало е характерен за Германия дори и когато играеха Румениге и Брайтнер, Литбарски с кривите крака - голяма успеваемост, но грозен футбол, със спечелени мачове преобладаващо с 1:0. Тогава на оня драматичния мач с Франция съдията не даде втора явна дузпа за французите в редовното време, когато Шумахер изби зъбите на френския нападател в наказателното поле. Гърция е най-анти шампиона в цялата история на футбола, чак толкова грозен футбол никога не бяхме виждали, в такъв стил играят и любимите ви немци, само дето не е чак толкова отвратителен за гледане, понеже все пак немците имат много повече качества от гърците, но липсата на въображение и красота са характерни за тях, по който и показател да ги сравниш с французите, независимо дали е футбол, дали е мода, дали е музика и ако щеш дали са коли, където немците са супер добри. Качествени, хубави, обаче много грозни коли, аз карам VW и все немски коли съм карал и са много по-грозни от едно Пежо, или от едно Рено или Ситроен. Може да са по-качествени, в което не съм сигурен, но са по-грозни пък специално фолксвагените са едни от най-грозните коли. Аз съм доволен от нея, че върви, не се чупи и е надежна и ми гори малко, ама си е немско дърво и туйто. Докато примерно Пежото си е един бонбон.

Последна редакция: пт, 08 юли 2016, 22:37 от Татко Мецан

# 535
  • HH
  • Мнения: 3 261
Ми просто немците не вкараха нито един гол. Даже и да е пресилена дузпата, и да не я бяха дали, ми за да продължеше Германия, трябваше поне един гол да вкара. Е, да беше вкарала - щеше да изравни. Просто французите заслужаваха повече, вкараха си гол и от игра, не допуснаха нито един гол.

Повечето харесвате германците и не харесвате французите, защото имате някакви представи, че немецът е силен, точен и работлив, като смазана машина, като часовник, пък французите надменни, с голямо самочувствие и пълни с чернилки. Но това първо не е съвсем така и второ не бива да се пренася във футбола. Французите пък имат много хубави, изящни и красиви филми, песни, книги, а немците нямат, защото им липсва въображение:) А и при тях го има това да не са чисти немци- какъв немец е Месут Йозил например? На мен ми звучи съвсем на турски. Фамилията Клозе може и да е немска, но името Мирослав си е чисто славянско /е, той не играе сега, но и други примери има/.

 smile3501 smile3501 Толкова глупости на едно място си е постижение дори за теб Мецане.

# 536
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Ми просто немците не вкараха нито един гол. Даже и да е пресилена дузпата, и да не я бяха дали, ми за да продължеше Германия, трябваше поне един гол да вкара. Е, да беше вкарала - щеше да изравни. Просто французите заслужаваха повече, вкараха си гол и от игра, не допуснаха нито един гол.

Повечето харесвате германците и не харесвате французите, защото имате някакви представи, че немецът е силен, точен и работлив, като смазана машина, като часовник, пък французите надменни, с голямо самочувствие и пълни с чернилки. Но това първо не е съвсем така и второ не бива да се пренася във футбола. Французите пък имат много хубави, изящни и красиви филми, песни, книги, а немците нямат, защото им липсва въображение:) А и при тях го има това да не са чисти немци- какъв немец е Месут Йозил например? На мен ми звучи съвсем на турски. Фамилията Клозе може и да е немска, но името Мирослав си е чисто славянско /е, той не играе сега, но и други примери има/.

 smile3501 smile3501 Толкова глупости на едно място си е постижение дори за теб Мецане.
Ааа, не - влез в темата за Русия да видиш какви ги е сътворил там.

# 537
  • Мнения: 5 081

 smile3501 smile3501 Толкова глупости на едно място си е постижение дори за теб Мецане.

Нали. И долният пост е много силен  Mr. Green Поначало ми е странно мъже да пишат в женски форум, де, но пък аргументите в полза на френския национален отбор (коли, музика, филми) са си напълно женски. Макар че пак алабализмите за музиката и литературата са си направо тъжни и говорят за явно непознаване на европейските течения в последните 2 века. Но да речем, че не всеки е изкушен от културата.

Впрочем видяхте ли французите с въображението как откраднаха викингския поздрав на исландците  Mr. Green Ама и исландците добре им отговориха.

Аз на финала ще съм за Португалия. Както казах, това ще е пародията на всички пародии. Впрочем Гризман, който впрочем е с германски корени (ужас!), не вярвам много да се задържи в Атлетико. Което е жалко за тези години, но футболът си е игра за пари.

Мецане, приканвам те да смениш омразното Ве Фау с френска кола. Преди година си взехме такава, ще я изплащаме още 4 години, но отсега знаем, че пак френска ще си вземем след това. Нова, разбира се  Peace

# 538
  • София
  • Мнения: 5 334
blackisback, Гризман е и с португалски корени - още по-хубаво. Twisted Evil Grinning Grinning

# 539
  • Мнения: 89
И Франция и Португалия са ми комшии, ама няма как да съм за Франция, мразя всичко в тази скапана държава, в която ходя за жалост всяка седмица.
Мощно за Португалия......иначе и двете ми коли са френски рено и ситроен......това обаче ще се промени съвсем скоро.

Общи условия

Активация на акаунт