Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 969
  • 707
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 478
При мен сънят е мираж още от началото на бременността, тогава не можех да спя заради силни болки в бедрата. В началото бебо се будеше на час и половина, максимум два, когато започнах захранването правеше интервали от по 3-4 часа. Сега зъбки ли я тормозят или заради екземата която и излезе и я сърби много, се буди през 2-3 часа. Биба не помага, като я види и започва даи рънжи, дори не иска да я сложи в устата. През деня не е от най-ядящите, след 2-3 лъжички затваря устата и трябва да правя маймуджълъци, за да хапне малко. Все се надявам с декември месец, като се върна на работа д започне да спи повече  Thinking

# 316
  • Мнения: 574
Изгубен щъркел, така бях с баткото като го пуснах на ясла, една година, цял живот не съм боледувала толкова, каквото се сетиш - конюктивит, цистит, пневмония, хреми. Както го пусна на третия ден се почваше. Престана като спрях на собствена отговорност да му давам антибиотиците. Купих един силен имуностимулант Изопренозин, като се разболееше му давах и като го заведа на следващия ден и кажа че съм дала, ми казваха да го продължа и не ми предписваха АБ, или аз не ги давах. Започнах да давам всякакви имуностимулиращи сиропи и капки - бъз, клеева тинктура, витамини - Саностол и започна да изкарва болестите леко и да се разболява по-рядко, както и ние. Сега се надявам като дойде време пак за ясла, по-леко да минем.
За кърменето през ноща и аз давам като се събуди поне по един път. Щом се събужда и успокоява от мляко си и давам да суче и веднага заспива. Така не се разбуждаме и двете за дълго.

# 317
  • Мнения: 543
Изгубен щъркел, така бях с баткото като го пуснах на ясла, една година, цял живот не съм боледувала толкова, каквото се сетиш - конюктивит, цистит, пневмония, хреми. Както го пусна на третия ден се почваше. Престана като спрях на собствена отговорност да му давам антибиотиците. Купих един силен имуностимулант Изопренозин, като се разболееше му давах и като го заведа на следващия ден и кажа че съм дала, ми казваха да го продължа и не ми предписваха АБ, или аз не ги давах. Започнах да давам всякакви имуностимулиращи сиропи и капки - бъз, клеева тинктура, витамини - Саностол и започна да изкарва болестите леко и да се разболява по-рядко, както и ние. Сега се надявам като дойде време пак за ясла, по-леко да минем.
За кърменето през ноща и аз давам като се събуди поне по един път. Щом се събужда и успокоява от мляко си и давам да суче и веднага заспива. Така не се разбуждаме и двете за дълго.

Направо си ги записвам и сега като си ходим в България ще си ги купя. Тук пък са на другата крайност за антибиотиците Cry 6 седмици се влачи малкия с (явно бактериални) сополи, кашлици, температури преди да му дадат антибиотик. Е, на 2рия ден след антибиотика беше добре. Аз трябваше на 3 лекаря да отида, за да ми дадат антибиотик (на мен) въпреки че над седмица бях с температура, влошаваща се кашлица, болки в ушите, световъртеж. И едната, и другата крайност не са добре. Поне намерихме по-читав педиатър, че предишната беше ...  Tired

# 318
  • Мнения: 110
Ние пък нямаме проблем със спането. Малчо към 4м някъде сам махна нощните хранения. Не съм се и опитвала да го отуча. Биба не съм давала, не ползваме. От 3 хранения на две, едно и сега изобщо не става през нощта. Обръща се на страна, по корем или както му е удобно и пак си заспива без люшкане и пр. Трудно ни е приспиването на нас много се върти в кошарата, а той действително заспива само с песнички и люшкане, но пък заспи ли няма пробуждане. Дори мога да се похваля, че е много кротко детенце и сънят му е много спокоен. Сигурно на мен се е метнал  Laughing.
Коликите ни бяха до 2м, издържаха се. И от тогава на сам се наспивам много добре. Заспива късно към 12,1ч, но пък за сметка на това сутрин става към 8,9ч пие малко мляко, заспива и пак към 10:30,11 случвало се е и във 12:30ч да се събужда. Нямаме зъбчета още, не пълзи, но прави някакви смешни пози като за лицеви опори и се опитва да се изправи на крака, след което се мята напред. Много е активен изобщо не иска да стои седнал постоянно е на крачета и спортува активно hahaha. Таткото взе, че му показа как се ходи и сега това му е заниманието. Щом стъпи на крачета и започва да тропа като, че играе ръченица  hahaha. Храненето върви добре. Свикна и сам отваря уста щом подам лъжичката. А като забрави да я отвори щом кажа "Хайде"  и отваря. Вече казва "Мам, мам, и бабо, но с малък диалект  Joy много ми е сладичък   Flutter
Да чукна на дърво до сега не е боледувал нещо сериозно. Само веднаж беше хремав и с леко зачервено гърло.

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 19:01 от Еми ☺♥

# 319
  • Мнения: 390
И аз не спя. Моето се буди през два часа. Биба и вода не помагат, пробвала съм. Използва ме за биберон и как ще го оправям, не знам. Следобед лягам да спя с нея, не, че е кой знае какво, но пак нещо.

Колики нямаше особено и не ги усетих. Зъби още няма, но откакто се е родила да има десетина нощи, в които е спала/съм спала 5 часа без прекъсване.

# 320
  • Мнения: 919
Щъркелче, и аз мисля, че не й стигат калориите, ама като не ще да яде И млечна каша да дам пак два часа изтрайва и е гладна. Ама тя пълна доза от нищо не яде. Идинствено млякото я засища за около три часа и то не винаги.Не знам какво да й давам да я яде вече. И с купешко, и с домашно е все така.

# 321
  • Мнения: 150
От както е на АМ ( 2-ри месец) Гого сам махна нощното хранене. То и преди това на кърма понякога пропускаше или го залъгвах с водичка.
Сега заспива в 22 часа и 2 пъти се разхънква за вода, без да се буди. Давам му и бибата след това и заспива. Сутрин спи до към 8-8:30 часа. Определено нямаме проблем с наспиването. Само веднъж съм си позволила да го сложа между нас да спи, по време на коликите. На неговото легълце си му е най-добре. И той от месец някъде спи по корем. Върти се както му е удобно. Седи самостоятелно без проблем. От седмица се мъчи да лази, но не му се получава. Може да прави крачки, знае как, но не издържа много време изправен. Но всичко с времето си.
От 3-4 дни на пюрето в 12 ми изяжда половината със зор. Това при него никога не се е случвало. Яде всичко с желание и дори търси още. Явно от жегата или някой зъб, но не го тормозя. Прави си 4 часа пауза м/у храненията, значи просто не е гладен.

# 322
  • Варна
  • Мнения: 477
Изгубен щъркел кой гледа малчо като е болен, знам че сте в чужбина. Моята мома като направи бронхита, а аз с повръщане и разстройство не можех да стана от леглото, направо ми се плачеше от безизходица. ММ остана в къщи един ден, че аз се пооправих. Като не са близо бабите е много трудно, пък и като си на работа още по зле. Аз от сега се плаша какво ще правим с тези боледувания.

# 323
  • Мнения: 543
Изгубен щъркел кой гледа малчо като е болен, знам че сте в чужбина. Моята мома като направи бронхита, а аз с повръщане и разстройство не можех да стана от леглото, направо ми се плачеше от безизходица. ММ остана в къщи един ден, че аз се пооправих. Като не са близо бабите е много трудно, пък и като си на работа още по зле. Аз от сега се плаша какво ще правим с тези боледувания.

На теб ти се плаче, а аз обмислях от кой мост да се хвърля. Без да преувеличавам.

Скрит текст:
По принцип свекърва ми живее с нас, но не мога да и го оставя да го гледа когато е болен, защото е много, много труден - никога не иска да си пие лекарствата (повръща ги), не иска да спи, не иска да яде, реве на поразия (практически нон стоп), абсурд да му изчистиш носа и да му капнеш капки. Да не говорим, че трябва да го наблюдаваш - има ли подобрение, няма ли, какво, защо. Ако става по-зле, направо го водя на лекар веднага (нещо, което бабата не може да направи). Така че и бабите да са наблизо, с такова мъничко дете е много, много трудно. На мен ми е трудно, какво остава да го оставя на баба му. Изключения са когато има температура (по незнайно каква причина) и трябва само да му дава сироп. Тогава и го оставям да го гледа вкъщи сама. Иначе аз си вземам дни (или по-често боледувам паралелно).

Последното ни брутално боледуване - седмица преди това бях седяла 4 дена вкъщи с 40 градуса, и хоп нова болест - кашлица, температура, гнойна ангина - не мога да вдигна бебето, не мога да му кажа нищо да го успокоя, не мога да го изкъпя, не мога лекарствата да му дам.... И понеже не мога да спя, не мога и да се възстановя. Абе, картинка. Малкият се влошава, аз също. Тогава и баща му си взе свободен ден. Не беше много радостен, но му заявих, че нямам сили да гледам, камо ли да шофирам към непозната болница с болно дете.  Tired Пък за първото голямо разстройство и повръщане не искам да ви разказвам. Само казвам, че банята ни е за пребоядисване сега. Извиках мъжа ми да се прибира вкъщи и завари мен и бебето целите оповръщани, няколко локви с повръщано, "нашарена" баня.  Cry

Винаги съм си мислела, че хората с деца преувеличават като казват, че били болни постоянно. Сега си научих урока по трудния начин.  Embarassed

П.П. Маргаритка, не всички деца боледуват като моето. Но аз имам късмета да имам разбран шеф и хубава работа, където мога да отсъствам или да работя от вкъщи. Имам и няколко колежки и колеги с малки деца и малки внучета и като цяло всички са много разбрани. Виждат, че минаваме през труден период...

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 18:25 от изгубен-щъркел

# 324
  • Варна
  • Мнения: 477
Съчувствам ти, дано го израстете този период  Hug

# 325
  • Мнения: 110
Малчо също не иска да спи при нас на спалнята. Опитвала съм няколко пъти като му пея песнички и го потупвам лекичко по дупето, но не..
Аз пък си мисля, че ако спи при нас на мен ще ми е по удобно и сутрин когато се събужда да си пие млякото вместо да ставам, ама като не се получава..
Нашата баба е на близо - майка ми.
Миналата седмица дойдохме уж да погостуваме за месец, два. Защото съпруга ми заминава в командировка тези дни. И тук имаме едно кошче, обаче на бебо не му е удобно във него, а и вече му е малко. И майще се наложи утре да си тръгнем за съжаление. Майка ми на мен адски много ми помага и честно казано без нея не знам дали щях да се справя особено когато бяха коликите на бебо. За млада майка като мен и с първо дете имах нужда от помощ. С бебчо дойдохме на гости когато беше на месец и десет дни и си тръгнахме чаак когато стана на 7м голяямо гостуване му падна Laughing. Но ми се отрази добре помощта на мама. Наистина е добре да са близо бабите.  Hug

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 18:48 от Еми ☺♥

# 326
  • Мнения: 919
Ех, Еми!Завидях ти направо! Моята майка е далече, а свекървата идва макс за 2-3 часа и то не повече от два пъти седмично, че и по-рядко. Но е по-добре от нищо де.

# 327
  • Мнения: 4 954
Ей, някои не сме имали 2-3 часа сборно откакто се е родило бебето, не два пъти седмично!  Laughing Хич не се и оплаквайте.

# 328
  • Мнения: 110
Ех, Еми!Завидях ти направо! Моята майка е далече, а свекървата идва макс за 2-3 часа и то не повече от два пъти седмично, че и по-рядко. Но е по-добре от нищо де.
Със свекървата все още живеем в една къща, но от нея нямам файда. Хем с нищо не ми помага, хем само ме дразни с нейните съвети от каменната епоха,ама какво да се прави ще я изтърпя още година, две докато се преместим, че сега ремонтираме новата къща.

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 20:50 от Еми ☺♥

# 329
  • Мнения: 144
Изгубен щъркел много ми става жално, особено за детенце толкова да боледува Confused Дано не боледувате повече  Hug Но така е,  а ние тук се оплакваме, но поне една година имаме пълно майчинство, което е добре акп си се осигурявал на добра заплата...
В София нямаме баби, но майка ми идва през седмица за уикендите горе долу. Нашите са във Враца, поне е близо. И аз не знам какво щях да правя без нея. Огромна е помощта. Свекървата е много далеч.

Общи условия

Активация на акаунт