Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 879
  • 707
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Аз хубаво се похвалих как я пускам вече да пълзи, но днес се килна назад и си падна на главата на паркета... Просто ми стана лошо. Последва рев, а от моя страна- нов килим.  ooooh!

# 376
  • Мнения: 4 954
Свиквай. Няма бебе, което да не пада докато проходи стабилно. А след това почват и да тичат без да гледат къде, да играят на дама и да си пукат главите в пейките (аз на 7).

# 377
  • Мнения: X
Аз в една мраморна маса, докато си играехме на кученце.. Кръв и сополи. После бях с бинтована глава сума време. Като възраст- около 5-6.

# 378
  • Мнения: 4 954
Моят днес е падал поне няколко пъти. Не ги броя. Ако се разплаче силно, просто гушвам и забравя. Значи повече ссе стряска, отколкото да го боли. Wink

# 379
  • Мнения: 2 295
Аз хубаво се похвалих как я пускам вече да пълзи, но днес се килна назад и си падна на главата на паркета... Просто ми стана лошо. Последва рев, а от моя страна- нов килим.  ooooh!
Моята дъщеря, докато започне да стои по стабилно, няколко пъти от седнало положение и пада назад и се чува едно бам. Слагам я на килимчето за игри, тя набързо излезе на паркета и падне назад. Сега вече уж по се държи и не пада така, успява да пази кординация. Аз за това тогава казах на ММ отиваме да купуваме кошара от плат, тъй като се случваше и често да се изправя на дървената и се пуска и се удря.

# 380
  • Мнения: 919
Аз също си пукнах главата на 5-6г. В ръба на една стълба. Тичах без да гледам и...Тече бая кръв, но минах само. лепене. Като се замисля аз все по-леко съм минавала.

Сестра ми като беше на 4-5 й скъсаха пръста с една товарна количка. Група деца си играехме и две се бяха качили вътре и ги возехме. Едното беше сестра ми. И едно момиче изведнъж наведе количката и със сила блъсна дръжката, на която се държаха момичетата вътре, в земята. От силата на удара пръстът й се откъсна и висеше на една кожа. После едвам го спасиха, но за щастие сега е ок. Само и е малко особен нокътя, но това е бял кахър.

Като се сещам сега и си помисля и мен какво ли ме чака и ми настръхва косата.

# 381
  • Мнения: 144
Ох аз като го сложа да седи на земята и го обграждам с възглавници или части от пъзела, та като се килне да не се удари много. Но той самия сякаш лекичко го прави и не се удря. Иначе снощи щеше да падне назад от столчето за хранене. То ни е подарък и е такова сглобяемо дето се захваща за кухненски стол. Много е удобно по принцип, но снощи не сложих таблата и не го бутнах така че краката му да влязат под кухн. маса, нашият се подпря с крачета на страничната дъска на масата, избута се и полетя назад. Добре че бях до него и хванах стола във въздуха. Още треперя, че главата щеше да я удари от голяма височина ooooh!
Давам от седмица овесена каша. После реших да продължа с каша три зърна на бейбилов - овес, ечемик, спелта. И накрая ще дам хип 5 зърна.
Теичка, кога според твоето гастро може да се дават по-едри парчета? Аз сега виждам, че парченца авокадо например понякога излизат цели както ги е глътнал Tired

# 382
  • Мнения: X
Ние вчера пак бяхме на гастро, но да ти кажа не я попитах кога точно мога да давам по-едро смляно пюре. Понеже и аз съм на глутена в момента- първо -10 дни овес, сега 3-4 спелта и после ще въведа ечемика (някоя каша с грис) и след това ще й дам 5-те зърна. Да не вземе някоя реакция да направи, че нали глутена е с натрупване.
Вчера коментирахме как в 10-ти месец и след това предстои въвеждане на грах, боб, домат, чушка, свинско, праскова. Свинското се давало веднъж на 10 дни в началото, после веднъж седмично.
И чак след това ще видим какво ще се случва с млечните.

# 383
  • Варна
  • Мнения: 477
Ние пък кихаме, много.
Взех направление за алерголог, ще видим какво ще каже Thinking

# 384
  • Мнения: 144
Ние пък кихаме, много.
Взех направление за алерголог, ще видим какво ще каже Thinking
Ако сте в София препоръчвам Златко Димитров- токуда. Въвеждала ли си нова храна когато започна кихането. Други оплаквания имате ли?

# 385
  • Мнения: 200
Ехеее, доста съм изтървала, пописали сте си Simple Smile

Ние вече пълзим (7 м и половина), което много ме радва, защото той започна да се обръща доста късно и мислех, че и с пълзенето ще се забави, но пропълзя буквално за седмица. Миналата седмица се изправяше на 4 крака и започна да се клатушка, а сега вече пълзи. Аз по принцип имам доста помагачи - майка ми и мъжа й и баба ми и дядо ми. С баба и дядо сме в една къща в момента и когато трябва да свърша нещо по-сериозно, оставям им бебо. Досега не съм имала проблем, те си умират от кеф да го гледат. Единствено онзи ден ме ядосаха, защото знаят отлично точно какви схеми на захранване следвам - още не съм въвела глутен, бисквити, сухари и никакви подобни. Качвам се да взема малчо от тях - те му разбили една бисквита във вода и тикат една желязна лъжица в устата му. Доста ги насолих! В тая бисквита - захар, глутен, мляко на прах и соя Sad Нищо не му стана, де. но се ядосах много, защото знаят, че не давам такава храна.
Иначе аз след просото въведох киноа, за разлика от първото, второто много му се услажда. После майка ми направи една пилешка супа и от нея дадох чорбичка, без месо, но пък с овесени ядки, тя така я прави. Пак много му се услади и нямахме проблеми с ядките - това май ни е първият глутен. Чорбичка от телешко варено също дадох един път. Напоследък никак не спазвам сроковете за въвеждане, въвеждам с 1-2 давания (1-2 дни), а не 3 и повече, но при положение, че засега всичко върви добре (имали сме реакция 1 път от банан и бебо беше на 6м тогава), смятам, че мога да го давам по-свободно. Днес въведох тиква хокайдо пасирана на каша с киноа, канела и кокосово масло, малко гъста като дъвка стана, ама пак си я хапна. Simple Smile
При нас проблемът с яденето е обратен на повечето, което чета тук. Боян си хапва много добре, почти всичко, което му дам (правя само домашно, не купувам пюрета), обаче 5 минути да се забавя и започва едно каране и реване, изобщо не търпи, иска манджата тук и сега! Simple Smile А през деня яде на 3 часа, общо 5-6 пъти на денонощие по 190 мл, а ако е пюре, дори повече. и на фона на това миналият месец е качил всичко 200г.
Да се похваля, много съм горда, за първи път бебо ясно разграничава забрана. Когато иска да налапа нещо, което не трябва - обикновено дистанционно или телефон, му казвам "Не се яде", той се спира, поглежда ме и прави цуплива физиономия все едно ще заплаче, дори заплаква понякога, но не лапа въпросния забранен предмет. Досега не е показвал така ясно, че разбира нещо, което му се казва.  Hug

# 386
  • Варна
  • Мнения: 477
Ние пък кихаме, много.
Взех направление за алерголог, ще видим какво ще каже Thinking
Ако сте в София препоръчвам Златко Димитров- токуда. Въвеждала ли си нова храна когато започна кихането. Други оплаквания имате ли?
Във Варна сме, въведох грах - замразен. Утре няма да яде грах, ще видим дали е това newsm78

# 387
  • Мнения: 919
Охайо, блазе ти с тоя ящен момък! Пък и не му се лепи. Мечта!

Марги, дано всичко е наред с мъничето! Да споделиш какво е казал лекарят после.

Вчера реших да давам мляко на всяко хранене. Добавях по две дози към всеки вид храна. В крайна сметка изяде 18 дози за целия ден. И през нощта се събуди само веднъж за ядене и изпи 100 мл. АМ. И ако не се беше въртяла толкова насън щеше да е лека нощта. Ставах да й давам биба на два пъти. Първото ставане беше като реши да се обръща по гръб, защото снощи заспа по корем. От 22 до 1ч. изкара по корем. Аз така не мога да спя. Та днес ще пробвам да дам повече АМ през деня та да видим. Притеснява ме само, че може да свикне всичко да има млечен вкус, ама с времето ще го оправим и това накак. Сега ми е на дневен ред да започна най-сетне да се наспивам, защото не издържам вече. Като парцал съм и почти нищо не успявам да свърша вкъщи. Трябва да се справя просто и това е.

# 388
  • Мнения: 4 954
А защо просто не даваш АМ към пюрето, без да ги смесваш? Явно на бебето му е рано за заместване, само си е показало.

# 389
  • Мнения: 2 295
Аз АМ слагам към кашата с плод. Ако не се наяде с кашата и после реве, давам още мляко.
Към обедното пюре не слагам и тъй като тя не изяжда повече от 100гр, дохранвам с АМ.
Ако давам следобед само плодово пюре, после отделно шише с мляко.
Идеята ми е да опита вкуса на плодовете и зеленчуците самостоятелно, колкото и малко да изяде, а с млякото да се наяде.
И за сега опитва нови вкусове, но тъй като не яде достатъчно, за да си замести хранене, дохранвам почти винаги с мляко на всяко твърдо хранене.

Общи условия

Активация на акаунт