БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 195
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 602
За копривата. Аз също знам , че е като спанака. Ако имаш въведен спанак може и коприва да предложиш.

Авокадото се води плод , но хич не е сладко , то и затова в някой ястия се предлага с зеленчуци. Така чисто на мен изобщо не ми хареса , но в комбинация с друг плод става много вкусно. На пазара почти не може да намериш зряло авокадо затова като го купиш го държиш няколко дни на стайна Т и когато омекне го приготвяш там с каквото искаш.

# 31
  • Мнения: 147
Какъв ориз ползвате за бебешките манджи Simple Smile
Кой вид увира бързо? Знам, че трябва да е хубаво сварен, но все не мога да уцеля.

# 32
  • Мнения: 4 859
В началото готвех с най-обикновен бял бисерен ориз.Даже ми се разваряваше-слагах повече водичка.В кухнята ,докато беше записана,готвеха само с кафяв-той беше леко по твърд.Сега пак и давам от 'нашия'.

# 33
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Можете ли да ми препоръчате готварска книга с рецепти за бебета.Раглеждах ги онлайн,но ако някой може да сподели мнение ще съм ви благодарна😃!Желателно е да е само с рецепти

# 34
  • Мнения: 147
В началото готвех с най-обикновен бял бисерен ориз.Даже ми се разваряваше-слагах повече водичка.В кухнята ,докато беше записана,готвеха само с кафяв-той беше леко по твърд.Сега пак и давам от 'нашия'.

Точно за вида ориз питах, благодаря Simple Smile
Сега за нас съм взела европа, но забелязвам че по-трудно увира.

# 35
  • Мнения: 147
Някой пробвал ли е да замрази сладък картоф суров? Става ли след това за готвене. Или става "дървен".
До сега съм го замразявала сварен и пасиран във формички за лед. Остава си същия на вкус.

# 36
  • Мнения: 4 859
Сладкия картоф е подобен на тиквата според мен.Тиква сурова съм замразявала на кубчета без проблем за крем супа.Може да замразиш малко суров сладък картоф за проба и след един два дена да го свариш да видиш как е на вкус,но мисля че ще е ок.

# 37
  • Мнения: 1 700
Момиче някои използвал ли е рожков за десерт?някоя рецепта да кажете и на каква цена върви?

# 38
  • Мнения: 4 859
За брашно от рожков ли става въпрос?Което го смятат за заместител на какаото?Майка ми е фен на здравословното хранене и го ползва в сурови бонбони ,в кремове (с авокадо и фурми),трябва да я питам...Лично аз не съм давала на бебето,но на на Нестле май имаше каша с рожкови,предполагам че  е ок за малките.

# 39
  • Мнения: 147
Сладкия картоф е подобен на тиквата според мен.Тиква сурова съм замразявала на кубчета без проблем за крем супа.Може да замразиш малко суров сладък картоф за проба и след един два дена да го свариш да видиш как е на вкус,но мисля че ще е ок.

Благодаря! Ще опитам с малко количество. И за мен прилича като консистенция на тиквата. Май само името му е "картоф"   Joy

# 40
  • Мнения: 1 700
За брашно от рожков ли става въпрос?Което го смятат за заместител на какаото?Майка ми е фен на здравословното хранене и го ползва в сурови бонбони ,в кремове (с авокадо и фурми),трябва да я питам...Лично аз не съм давала на бебето,но на на Нестле май имаше каша с рожкови,предполагам че  е ок за малките.
да! май на нестлето е рожков с шоколад та затова питам.а пък не намирам от доста време тия каши .по едно време не ги внисаха в страната сега незнам  newsm78

# 41
  • Мнения: 92
Здравейте, ще се радвам ако мамите, които вече са заместили обедното хранене да споделят дали давате например само морков или само пащарнак или само тиквичка. На мен ми се струват малко калорични и не засищат бебо, за това слагам и картоф,но пък така всеки ден яде картоф, как бих могла да разнообразя. И още нещо как смятате че е по добре, при положение че кърмата ми намалява първо да започна да замествам и второ хранене или да допълвам с адаптирано мляко, а на обедното хранене да въведа и месо. Забравих да спомена че бебчето ми е на 5 месеца и половина, първо дете ми е и ще съм благодарна да споделите опита си.

# 42
  • Мнения: 3 595
За да е достатъчно калорично пюрето трябва да има картоф или сладък картоф или ориз или примерно да се смеси с някакъв вид каша. Една порция пюре от чист морков е много по-малко калорична от една порция мляко. Няма нищо да има всеки ден в пюрето картоф, но аз бих сложила сладък картоф, защото е по-лек за стомахчето, а и има доста повече полезни вещества.

Колкото до кърмата - как реши, че намалява? Често си мислим, че намалява, но реално не е така. За храненията зависи от колко време захранваш, ако е минал месец бих започнала да замествам второ. По българските схеми е рано за месо, аз захранвах по немските и можеш да въведеш месо ако искаш. Реално можеш да въведеш месо с обедното пюре и да започнеш да заместваш още едно хранене паралелно.

# 43
  • Мнения: 92
Оооо, аз знам че намалява кърмата, защото се изцеждам и вече не мога да цедя толкова колкото преди, не знам от жегата ли от какво, но пробвах всичко и нищо не помага та за това се чудя. На мен ми се струва  пе много натоварващи ще дойде хем да въвеждм месо, хем да замествам и друго хранене пак с нови неща та за това се чудя. Ще пробвам със сладък картоф с рзнообразя, а ориз мога ли да давам вече, до сега не съм пробвала?

# 44
  • Мнения: 3 595
Изцеждането не е достоверен показател. На 3 месеца като беше бебето ми изцеждах 250 от двете гърди. Две седмици по-късно едва 150 от двете и то със зор. След още 2 седмици едва изцеждах по 40-50 от гърда. Нито бяха твърди вече, нито нищо. Захраних на навършени 6 и наддаваше прекрасно дотогава (и продължава, на 8,5 месеца още кърмя).

Оризът може, трябва да го въведеш като нова храна обаче.

Общи условия

Активация на акаунт