БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 358
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 515
И дъщеря ми не яде попара, тя не обича всъщност сухара в попарата. Разбрах го, когато й сложих веднъж малко сухар в една супичка, за да я сгъстя. Отказа да я изяде. Така че си давам сиренето и маслото в зеленчуковите манджи и хич не ми дреме. Относно кус-кус и разни макаронени още се муси и не ще, давам мляко вместо това, но да видим докога, защото е подгонила годинката. Grinning

# 616
  • Мнения: 1 700
Попарата моя син много я яде.И аз съм опитвала да сгъстявам със сухар или хляб слагала 1-2 пъти и нещеше да яде в манджите.Ако е отделно яде.На макаронените изделия още се муси  Crazy

# 617
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Момичета здравейте!
 Искам да попитам дали някоя от вас знае как се приготвя пшенична каша?
 Дъщеря ми има проблем с коремчето и захранването върви по особен начин. Гастроентероложката предписа да въведа глутена с най-обикновена пшенична каша. Мислех, че продават,но се оказа, че има само пшеничен грис , който в нашият случай не е ОК.
 Майка ми каза, че едно време са запичали бяло брашно и докато се запича се прибавя вода докато се получи желаната консистенция.
 Така ли се приготвя в действителност?!

# 618
  • Мнения: 1 700
Пшенична каша съм виждала на Слънчо от инстантните по детските магазини.Иначе можеш да си запечеш брашанце с вода и сгъстяваш,обаче внимавай да не прекаляваш с брашното ,защото ще се запече много детето.Като дадеш такава каша давай и много вода или течности.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Пшенична каша съм виждала на Слънчо от инстантните по детските магазини.Иначе можеш да си запечеш брашанце с вода и сгъстяваш,обаче внимавай да не прекаляваш с брашното ,защото ще се запече много детето.Като дадеш такава каша давай и много вода или течности.
Благодаря! Ще пробвам да я приготвя пък да видим.
 Сега давам ориз с тиква и се позапече малко. Две лъжици оризова каша и утре ще слагам 7 лъжички тиква. Надявам се с увеличаването на тиквата да се регулират нещата.
Аз кърмя по безброй пъти на денонощие. Опитвам се да давам вода,но детето си прави гаргара с нея. С мъка изпива по няколко лъжички.

# 620
  • Мнения: 1 700
Пшенична каша съм виждала на Слънчо от инстантните по детските магазини.Иначе можеш да си запечеш брашанце с вода и сгъстяваш,обаче внимавай да не прекаляваш с брашното ,защото ще се запече много детето.Като дадеш такава каша давай и много вода или течности.
Благодаря! Ще пробвам да я приготвя пък да видим.
 Сега давам ориз с тиква и се позапече малко. Две лъжици оризова каша и утре ще слагам 7 лъжички тиква. Надявам се с увеличаването на тиквата да се регулират нещата.
Аз кърмя по безброй пъти на денонощие. Опитвам се да давам вода,но детето си прави гаргара с нея. С мъка изпива по няколко лъжички.
и моя син се беше малко запекал като давах оризовата каша, ама и аз като теб давах с тиква и всичко беше наред.Щом е кърмено детето няма проблем да не даваш вода.А за пиенето на вода ще почне да пие когато намалиш кърменията ,тогава почни да даваш вода.Аз имах кърма само 7 месеца,но той пропи вода чак към 9 месец да не беше и повече .

# 621
  • Мнения: 2 140
Имаме въпросче относно сокчетата за бебчетата, на ръка ли изцеждате или със сокоизтисквачка? Или има някакъв друг метод?  newsm78
И ние не пием водичка а сме почти на 10 месеца иска ми се по някакъв начин да я науча да пие.

# 622
  • Мнения: 1 700
Сокчета по-рано от година не съм давала.Преценката е твоя ако искаш да дадеш.Ако обмисляш да даваш на вашата възраст трябва да прецениш дали няма да получи детето алергия от някой плод.Ако изцеждаш на ръка махаш всичко ципи и семки,за да не дразнят стомаха.Ако е сокоизтисквачка трябва да прецедиш хубаво сока.Аз слагах малко марля върху една чаша и прецеждах сока през нея.Изхвърлях излишното и слагах в шишето да пие.
За да научиш да пие  вода трябва да даваш вода.Всичко с времето си.

# 623
  • Мнения: 3 595
Ако даваш сок няма да научиш детето да пие вода, а да пие сок. Така че и според мен няма никакъв смисъл. Дъщеря ми е на година и половина и не съм и давала сок още, за сметка на това ни разбива с литър до литър и половина вода на ден.

# 624
  • Мнения: 2 140
Ама аз не знаех, че се дава след годинката сок... педиатърката каза сега да почваме. Хм странно защо толкова бърза.

# 625
  • Мнения: 3 595
Принципно няма проблем, стига да не е в първите месеци, на вашата възраст няма вече нищо лошо, но логично като се мисли ако детето свикне на сладка течност едва ли с кеф ще търси вода. Сокът е за разнообразие, не за основна напитка замяна на водата. При вас дори и вода не се пие, затова и аз не бих започнала сок. Лично мнение.

# 626
  • Мнения: 4 859
Сокчета детето ми не пие-не иска ,предпочита вода и неподсладен чай.Беше на около 2г.когато предложих за първи път домашен фреш-от сокоизтисвачка.Не ги харесва,пие по една ,две глътки и си иска водата.А и вода почна да пие в нормални количества късно-около годинката.
Ако детето яде достатъчно плодове ;не виждам причина да му се предлага 'сокче'.

# 627
  • Мнения: 2 140
Да звучи логично, при положение, че не иска вода надали ако й дам сок после ще преоткрие водата.  Peace
Тя препоръча следобед да давам вече млечна каша. Да не би и за това да е рано?  newsm78

# 628
  • Мнения: 3 595
Не е рано, но зависи какво имате предвид млечна каша. С АМ или кърма да, с краве мляко не. Иначе аз съм в Германия и второто заместено хранене по официалната е млечна каша с АМ или кърма за вечеря, при нас лично след навършени 7 месеца.

# 629
  • Мнения: 4 859
Каша с АМ ,не е рано да се дава на 10м.,стига детето да иска,даже ние от по-малки я хапвахме следобед Peace
Според мен и единият ни педиатър,последни се заместват закуската и вечерята Peace

Общи условия

Активация на акаунт