Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 10

  • 39 186
  • 740
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 419
Мишолинка, само да вметна че моето дете се оказа алергично към биогая. Парадокс е, но явно е възможно. Появи се малко след започването на приема атопичен дерматит и аз спирах какви ли не храни да ям, но не и да давам биогаята, защото уж пробиотика помагал. По едно време го спрях, всичко изчезна и за проверка го започнах пак и пак атопичен дерматит.

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Момичета,  какво мога да пия при болки в стомаха?  Имам страшни болки между пъпа и слънчевия сплит.  Обаче са страшни,  като спазми. Чак ми се доповръща при спазъма. 
До вц ходих само веднъж през нощта.  Силно се надявам да не е вирус,  че както си я целувам...
Личната ще ме скъса - да я давам да ми я гледат и да не я кърмя.  :-C Да пия но-шпа.
Естествено за нищо няма да  слушам,  но какво мога да пия и да кърмя? Пила съм нурофен досега за глава.  Но за корем?

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Момичета,  какво мога да пия при болки в стомаха?  Имам страшни болки между пъпа и слънчевия сплит.  Обаче са страшни,  като спазми. Чак ми се доповръща при спазъма. 
До вц ходих само веднъж през нощта.  Силно се надявам да не е вирус,  че както си я целувам...
Личната ще ме скъса - да я давам да ми я гледат и да не я кърмя.  :-C Да пия но-шпа.
Естествено за нищо няма да  слушам,  но какво мога да пия и да кърмя? Пила съм нурофен досега за глава.  Но за корем...

# 513
  • Мнения: 4 419
Мисля че бусколизин можеше, също така пробиотик. Нурофена може да пробваш, има един, които е под формата на гел капсули и действа доста бързо. Иначе печени филийки, сиренце, кисело мляко. Ако е нещо тип гастрит и тахана помага. Също така лежане по корем, помага не само на бебетата...
Ако ти е подут корема може и нещо със симетикон, все пак и на бебетата се дава. Еспумизан например, аз съм пила след раждането, така че може.
Ако е вирус много хубаво миене на ръцете и ограничи целувките за бебето...само по дупето Simple Smile

# 514
  • Мнения: 1 119
Мишолинка, само да вметна че моето дете се оказа алергично към биогая. Парадокс е, но явно е възможно. Появи се малко след започването на приема атопичен дерматит и аз спирах какви ли не храни да ям, но не и да давам биогаята, защото уж пробиотика помагал. По едно време го спрях, всичко изчезна и за проверка го започнах пак и пак атопичен дерматит.
Ние от днес ще спрем капките. Да видим дали ще има промяна. Факт е, че ги даваме от няколко дена и промяната в акото май съвпада като период Thinking След някой час сме на лекар. Дано до тогава имаме пелена за показване.

# 515
  • Мнения: 2 173
Здравейте пак. Аз съм с ново "давйсе". Най-вероятно онова, което ми излезе на стр.32 си е било просмукано и причината би могла да е това, че от скоро кърмя по пейките в градинката. Явно заради дрехите и неудобните пейки, бебе суче неправилно. В събота точно след тръгване от градинката (15 мин след като съм го нахранила) повърна в количката и какво виждам на чаршафчето? Кръв и кърма... щях да припадна, добре че беше мъжа ми да зададе най-логичния въпрос- тая кръв да не е твоя? Ми гледам зърното, една червена точка, а от другата му страна в основата протрито до кръв... еми мойта е.

Мажа с лансинох и ходя гола вкъщи. Не съм спряла да кърмя, вече няма кръв в кърмата (той винаги връща малко, а понякога може да блъвне сериозно), но имам един проблем и едно питане:

Питане: колко дни е нормално да се чисти стомахчето от кръвта? В неделя сутринта акото беше въз черно с жълто. Сега сме понеделник и още има чернички неща, но поне жълтото преобладава?

Проблем: Страшна битка, невъзможно ми е да го накарам да отвори широко уста, засмуква зърното от върха ако не го дръпна навреме. Ако отвори устата, извърта глава и слага ръчички пред лицето, след което ги засмуква яростно. Яростно е цялото почване да се храни... увих го веднъж в пелена (нещо като усмирителна риза) за да не шава с ръце и крака, но проблемът с устата остава. Б*си битката, защо? 

# 516
  • Мнения: 112
Аз да ти кажа, тая битка с широкото отваряне на устицата я водих месец и половина. Абе не ще и не ще, милата...Зърната болят, вазоспазми на килограм, трагедия. После я видя консултант по кърмене и отсече "Няма нищо нередно, детето си суче правилно"  Laughing Към момента още имам вазоспазми и сигурно така ще я караме докато се отбием, но поне зърната не болят след взимане на душ. Мажа "на корем" с неотмиващ се крем. Не бих казала, че е правилно това явление, но ако не успееш да го коригираш, поне гледай детенце да се наяжда. И между другото, аз като кърмя из парковете, не знам дали заради непознатите условия, но малката суче като по учебник! Нито болки имам, нито нищо. А вкъщи е една лигня...  Crazy

# 517
  • Мнения: 2 173
Честно, всичко бих изтърпяла и вазоспазми си имам колкото искаш, изобщо дори не ги споменавам. Но тая кръв и като цяло неправилното засукване да не доведат до разни запушвания, мастити и пр., че от там не знам как ще се оправяме. Дали се наяжда, предполагам... още не сме минали втори преглед, за да го премери педи. По мое мнение си расте, освен това памперсите са му пълни, всичките са напикани, един или два не са наакани, едно голямо ако на ден и другите са по-невзрачни, но са акита все пак.

ПП: Сега като го храних взе да се прозява и се опитах да го изненадам, като мушна цица в прозяващата се уста, обаче греда не ми се получи и така. Освен това, нормално ли е докато се храни да пърди, яде, яде и по някое време се сгърчи, почервенее (естествено ми направи зърното на ластик) и пръдне?

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Мисля че бусколизин можеше, също така пробиотик. Нурофена може да пробваш, има един, които е под формата на гел капсули и действа доста бързо. Иначе печени филийки, сиренце, кисело мляко. Ако е нещо тип гастрит и тахана помага. Също така лежане по корем, помага не само на бебетата...
Ако ти е подут корема може и нещо със симетикон, все пак и на бебетата се дава. Еспумизан например, аз съм пила след раждането, така че може.
Ако е вирус много хубаво миене на ръцете и ограничи целувките за бебето...само по дупето Simple Smile

Май ще дада е вирус и сме изтървали момента с целувките от вчера...
Малката ака сутринта два пъти едно след друго,  току-що пак така - течно и със слуз.
Дадох й хидрасек за кърмачета - половината го изплю.
Весела е,  ама..
Нито личната,  нито педиатъра вдигат.

# 519
  • Мнения: 112
Ооо, разбира се, пръцат, акат, всичко правят при сукане  hahaha
За кръвта съм чела, че не им вреди, просто се изхвърля от организма. В една статия на Хедра беше обяснено. За бучки се опипвай редовно, масажирай с върховете на пръстите. Запушване съм чела, че с лецитин се оправя.

# 520
  • Мнения: 4 419
Кръвта не пречи ако не е твърде много и ако нямате някакви заболявания от сорта на хапатит. Разбира се не трябва детето системно да се храни с кръв...
Аз още в родилното вдигнах неонатолозите на главата си, защото видях кръв в изповръщаното мляко...след това видях и раничката на зърното си....

# 521
  • Мнения: 2 532
Моята бебка също беше пийнала кръвчица. За 2 дни се нормализира акото  Wink

# 522
  • Мнения: 2 173
Да, сега последният памперс е чист. А, още нещо да попитам както съм в серия. Има ли случаи, в които бебето си яде без проблеми, но ако реши майката да се изцеди с помпа или на ръка и да не може?

# 523
  • Мнения: 4 419
Гърдите реагират различно на стимул от бебе и стимул от помпа. Щом детето яде и е доволно няма за каквод да се притесняваш.

# 524
  • Мнения: 1 932
Здравейте,
питането ми е към тези мами, които имат опит с електрически помпи на Медела. Моля за съвет кой модел е по- добър. Аз имам НУК, но чета, че с тези на Медела се стимулиралo образуването на кърма, с тях било като все едно бебето си суче и т.н. Моята бебка я мързи да суче и кърмата ми намаля, та се чудя дали да не купя такава помпа.
Приемам и съвети как да си увелича кърмата, защото както е тръгнало съвсем ще спре. Първото си дете кърмих до една годинка, но с това бебе не се получава.

Общи условия

Активация на акаунт