Майски мами 2016- Тема 1

  • 33 662
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 532
Аз излизам и с баткото обикновено. С него трябва да съм нащрек и да мога да реагирам, ако му хрумне някоя шантава идея. Не смея да седна да я кърмя, а той да си обикаля наоколо без надзор.

# 46
  • Мнения: 18
Отдавна не бях влизала тук, но моят бебок иска внимание на макс. Направо завиждам на всички мами с бебета, които спят през ноща. След два дни ставаме на два месеца и от около седмица се радвам, че през ноща прави по 3 часа между храненията. През деня така и не се получава по три, а на по-често. На кърма сме изцяло. Много сме лакоми и направих опити да разредя храненията, но то само реве и не виждам защо трябва да мъча бебето, което само си определя колко да яде и кога. Факт е, че си наддава доста. Последно преди няколко дни беше 6500, около 63 см. Големичък си върви и това е. Това, което мен ме тревожи са тези проклети ваксини. Какво ви е мнението за шествалентната и ако има някой, който вече е направил - да сподели. Четох много по въпроса и все още не мога да реша какво да правя. Принципно искам да ваксинирам, но ме притеснява да е с ваксина, която все още не се знае до колко е беопасна, при условие, че е одобрена от 2013. И в същото време да не ми дава държавата право на опция да е примерно с по-стари ваксини. Искам да попитам Две в едно, как е в Швеция с ваксините? И между другото в кой район живеете? С удоволствие бих си хапнала сега една тортичка kladdkaka, но в Бг няма.

# 47
  • Мнения: 1 256
Амини, колко струва този термос?
Борко плюе водата, но за съжаление тя не отива хич навътре и няма ефект.

# 48
  • Мнения: 63
Две в едно синът ми се казва Аяс означава светлина.
Ивка много се радвам че вече сте добре
И при нас вода не се предпочита но давам с лъжичка вода или чай анасон подлъгва се и малко гълта и останалото се изплюва.

# 49
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Емел много хубаво име, аз в началото бях прочела Еймен и явно съм се объркала.

Амини нашето АМ е готово в кутии. Но ще потърся този специален термос  Simple Smile
Г.Д. аз не обичам кладкака  Sunglasses , ние сме в предградие на Стокхолм или горе долу централна Швеция се пада. Ваксините са пожелание, първата е на 3 м. 6 валентна / дифтерит, тетанус, коклюш, polio, haemophilus influenzae typ b(менингит).
Вие тук и сте живяли ?

# 50
  • Мнения: 13 929
Две в едно, не знам колко е специален, но поне е съобразен с безопасността Simple Smile

http://www.hippoland.net/tommee-tippee-termos-2v1 този е моят, имаше термоси на Чико и Авент, по-скъпи обаче.

Вчера на мерките и теглилките (2 месеца) поставиха на децата Hexacima (6 валентната ваксина) и Синфлорикс. Момиченцето ми е неспокойно, плаче повече, но иначе нямат температури и прочее.

# 51
  • Мнения: 187
Аз пак да попитам - сутрин от колко до колко ги извеждате? Жегите ме притесняват още..

# 52
  • Мнения: 2 532
Аз бях писала, но ще повторя - около 10 я извеждам до към 12. Засега по-рано не успявам. Е....днес в 9:30 излезнахме. С 2 деца трудно се излиза - докато се подготвим....

# 53
  • Мнения: 39
 Здравейте мами, да Ви попитам четете ли някакви книги за бебета. Одеве видях статия за книгата "Режим Лесно" на Трйси Хог, за установяване на режим на бебо, изглежда ми доста ползотворна, тъй като ние всеки ден сме с различен режим и различно настроение..
Някой чел ли я е??

Ние сме на 41 дни.

# 54
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз сутрин съм доста бавна първо си поспиваме максимално, после се храним дълго и преди 12 не сколасвам за нищо. Но при мен няма грижи и не е проблем да е навън по всяко време.

Не съм я чела тази книга, искам да си взема сега The wonder weeks, прегелдах наскоро на Ан Бакюс книгата, отново и някои неща са супер остарели, дали е от превода или не не знам.
Ще я потърся тази книга за режима също.

Аз като си спомня едно време колко се шашках на тема режим и часове и защо да ме пита човек, сега се водя изцяло от бебето и ми е много по приятно и спокойно.

# 55
  • Мнения: 187
Цветна палитра, не съм видяла, че си писала  bouquet Ние поне сме в къща и като не съм недоспала, я свалям долу в двора на сянката, но пак сепчудя как да я обличам. Днес беше по боди с дълъг ръкав, чорапки и завита само с една лека пелена от комплекта за новородено.
За книгите - бях си взела на др. Спок новото издание, има добри неща, но се оказа, че по доста от въпросите там нищо не пише. Така че засега алтернативата ми е чичко Гугъл Simple Smile

# 56
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Dreamon ако е много топло при вас според мен и боди с къс ракъв и без чорапи е ок.
Аз тук, ако е над 23 градуса го обличам само по боди с къс ръкав или ромпър с къс ръкав. Без чорапи, ако заспи завивам с тънка памучна пелена.

# 57
  • Мнения: 39
Ние днес бяхме с боди с къс ръкав и отгоре блузка с къс ръкав и къси панталонки.

За първи път излезнахме толкова леко облечени, но днес беше горещо. Купих му слънцезащитен крем Daylong baby. Вие мислите ли да мажете бебоците?

# 58
  • Мнения: 336
И на мен на този етап ми е трудно за организиране излизането, а и с покачвящите се температури опциите са само до 12  и след 18 часа, да речем. На толкови малки бебета изобщо не се препоръчва излагане на пряка слънчева светлина, така че ми се струва излишно ползването на SPF козметика. За обличането и аз съм привърженик на голите ръце и крака при температура като днешната. Допълнително препятствие за славната ни четворка е отдалечеността от места за разходка - най-близкото е новия парк на Техпарк, но си има половин час отиване и връщане :/ Сложна работа.
Чудя му се още на този Маин език дали е кандидозен, или е обложен от друго... Няма ефект от фунгостатина, а и полипът е само по езика. Пъпчиците по лицето също вече са факт, по същото време, по което излязоха на по-големите деца - тогава луднах от притеснения и минах на драстична безмлечна хипоалергенна диета. Сега опитвам да го давам по-спокойно, само ако има бяло връхче, шаря смело сини точки с пиюктанин. Също го ползвам и в редките за сега случаи на зачервяване около дупето.

# 59
  • Мнения: 39
 Взех кремчето, защото колкото и да го пазя, все го опича на момент слънчице. Непрекъснато го пазя с чадърчето на количката, но пак на моменти го огрява.

Общи условия

Активация на акаунт