Трябва ли бабите и дядовците да присъстват на кръщенето?

  • 2 090
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Хубаво е да присъстват.На мен ми се налага няколко пъти да сменям датата,за да събера всички,ама какво да се прави.Първо свекъра беше на път,после брат ми ходи да работи в Италия,после майка замина при баба,защото беше болна....Не ставаше аз да избера дата а те да се нагодят,просто нямаше начин.Но накрая се събрахме всички и бях много щастлива от този факт.Не знам ти какво мислиш,но за мен беше важно най-близките ми хора да присъстват...

# 16
  • Мнения: 2 255
Въпрос на избор - ако искаш да дойдат, каниш ги - пък те да се организират, а не ти да се съобразяваш с тях  Rolling Eyes

Аз смятам за кръщенето на малкия да си бъдем само ние и кръстниците, на някой манастир и после купон  Joy

На кръщенето на големия бяхме пак така в църквата, но после в къщи се изсипа цялата рода и побъркаха и мен и хлапето  #Crazy така, че сега надалече и на спокойствие  hahaha

# 17
  • Мнения: 1 259
Датата си я определяте вие,който иска ще намери начин да дойде Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Ние бяхме сами с кумовете в един манастир и беше страхотно. Спокойно и без претенции от всички страни. Просто не искахме да правим събирания и тържества, не че е лошо. Всеки си решава сам.

# 19
  • София
  • Мнения: 203
Благодаря за изказаните мнения! За  мен също е важно те да присъстват, още повече,че това им е първо внуче. Съобразявам се с нашите кумове, те ще са кръстници на детето, защото момичето е бременно и все пак малко и остава да може да пътува - те не живеят в София, както и родителите ни. Предложих им 6 дати на родителските тела - отговорът - "защо не поканите други за кръстници"  Close. Това по повод, че на 6 и 24 май нашите кумове са заети. Ще се водят преговори. Но не искам да правя кръщенето при родителите ни, защото ще си поканят сума си излишни хора, с които аз не считам за нужно да комуникирам - най-вече свеки. Ще се почнат едни покани на лели, братовчедки и т. н., почерпката ще е в стил на опъната маса на селото им. За да избегна ТЕЗИ главоболия, реших да я кръстим госпожицата тук в София. Мисля, че ще се разберем, но снощи ми беше кипнало  #Cussing out. А и съпругът ми ме изненада с въпроса: "А трябва ли да ги каним?"  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 44 118
мен ме е кръстиа само кръсницата ми ... даже майка ми не я е пуснала да присъства...не трябвало майката на детето да е там...камо ли баби и дядовци...иди че разбери.
Насрочвоте си дата и който иска да идва, който не -не...Wink

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 239
Аз мисля да кръщаваме Люси през лятото.Избирам си дата и който може ще дойде.Иначе може ли човек да угоди на всички?

# 22
  • Мнения: 135
4udq se az za6to ne si nasro4ite udobna za vas data (i za krystnicite), a ostanalite 6te se opravqt. Raq q kry6tavahme na 18.012.2005 - golqm snqg be6e i svekyrvini orevaha ortalyka, 4e gi zatisnala golqmata prqspa (jiveqt vyv vilno seli6te kraj Varna) i se zatry6kaha da smenqme datata, 6toto ne mojeli da izlqzat i vtoro - 6toto mandjite (???) bili pri tqh. Samo 6te pod4ertaq, 4e az sym ot Burgas i moite roditeli bqha do6li specialno za slu4aq... Izob6to nqmahme i jelanie da promenqme datata... V krajna smetka, sled golqma organizaciq, prisystvaha...  Confused

# 23
  • Мнения: 1 489
Датата си я определяте вие,който иска ще намери начин да дойде Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 394
Датата си я определяте вие,който иска ще намери начин да дойде Peace
Peace
Абсолютно-вие си решавате

# 25
  • Мнения: 2 237

 Не мисля ,че ще е проблем ако не присъстват бабите и дядовците.Все пак това си е лично семейно събиране,празник за вашето детенце и не е нужно да става галимация.На нашето кръщене си бяхме само ние и кръстниците и за миг не съжалявам за това.Разбрахме се предварително че няма да каним никого и нямаше разсърдени (поне моите родители не бяха,за свекърите не ми пука).Кръщенето мина перфектно.После отделно се почерпихме и с бабите и дядовците в къщи и готово.
Но това си е мое мнение,което е продиктувано от това,че не обичам големи събирания.Само аз и таткото сме достатъчни.
Иначе вие наистина си измислете дата,поканете ги като искате,пък който дойде !
Весело изкарване !  bouquet

# 26
  • Мнения: 5 790
Свекър ми и свекърва ми също се направиха на интересни за датата, не можело така, не им било удобно за тази дата, не можело ли еди кога си.... Е, кръстих си детето на датата, на която бях решила. Те не дойдоха, после се сърдиха сума ти време, не че нещо ме притеснява. Помисли си обаче, да не се разсърдят и дали си готова за такава конфронтация.

# 27
  • Мнения: 356
Миличка, вие ще си кръщавате детето и те тарябва да се съобразят с вас , а не вие с тях.

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз също бих те посъветвала да се опиташ да се разбереш със роднините и да дойдат всички. Или пък да кажеш че ще го кръстите само с кръстниците и да не идва никой друг. Но е много неприятно да дойдат роднините на единия а на другия да не идват.

# 29
  • Мнения: 3 334
Нашите родители присъстваха на кръщенето на Хриси,но сестра ми предпочете да кръсти племеницата ми на 40-я ден от раждането и понеже се падаше през седмицата,всички бяхме ангажирани.През уикенда ни събраха да почерпят!

Общи условия

Активация на акаунт