Бебето спи..., но само на ръце

  • 13 986
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Джейн, важното е ти и бебчо да се чувствате добре  Hug

# 16
  • Мнения: 4 812
Момчето пита, защото 100% някой изключително компетентен капацитет около нея е изтърсил нещо от сорта на " Много лошо го учиш" или "Трябва да му покажеш кой е шефът".   ooooh!


А въпроса ти за разходките не разбирам - какво им е трудното? Слагаш го в количката и навън.
Ако не разбираш, значи не си имала дете, което отказва да седи в количка.  
Точно така. Разбират само тези, които имат такива деца. Ако някой ме беше питал същото преди две години, щях да го изгледам неодобрително и да си мисля как някой ден, когато аз имам деца, не бих допуснала да ги'свикна' на ръце.
Но истината е, че децата са различни и , наистина, трябва да се вслушваме в техните нужди и нашето усещане.
Темата е ясно защо е пусната- за да се допитам до мнения и съвети, не виждам какво Ви учудва.
Благодарна съм за споделения опит, вдъхнахте ми кураж  Heart Eyes
И да се допълня: и при нас е така с количката- приспивам го и така излизаме. Сам в нея не е заспивал дори когато беше на две седмици.

Няма нищо неодобрително в постинга ми. Напротив - след като на теб така ти е добре, значи няма никакъв проблем. Прави така, както усещаш нещата и както смяташ, че са най-добре за теб и за детето ти. Не слушай другите или пък ако ги слушаш, подхождай критично към казаното от тях. Това, което е добре за тях, не е непременно най-добре за теб.

# 17
  • Мнения: 712
 Peace Така е. Честно казано, представях си разходки по цял ден, лятно време, с бебе в количка, не ми е и минавало през ум, че това може да се окаже мисия невъзможна. Или пък, че дори и един душ ще е предизвикателство.    LaughingВажното е да са здрави децата, всичко друго минава.
Но както Kalei каза, около мен всички " Ааа, еми вие така сте го научили", та си викам явно аз някъде греша. Но всъщност , май всичко си е в.реда на нещата. Такова си ми е бебчето  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 4 812
Но както Kalei каза, около мен всички " Ааа, еми вие така сте го научили", та си викам явно аз някъде греша. Но всъщност , май всичко си е в.реда на нещата. Такова си ми е бебчето  Heart Eyes

Усмихвай се и не се обяснявай. Сега ти приказват за спането на ръце, после ще си намерят друга приказка. Ние започнахме от моето майчинство през яслата, памперса, биберона, различните извънкласни дейности, кинезитерапия, логопед и сега сме на ''защо детето ще ходи в частно католическо училище'' - ми 'щото така ми харесва пък  Laughing

Успех!

# 19
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
О, да. Винаги ще се намери нещо! Затова колкото по-скоро се научиш да игнорираш, толкова по-добре.  Grinning

# 20
  • Мнения: 416
И моето бебе заспива вечер само с гушкане. Вече е на два месеца и половина. Кърмя я, после я вземам в мен, пускам белия шум...малко разходки из стаята и така.
В количката трудно заспива, пак се налага да я взема в мен да се унесе и така я слагам в нея. Рядко си седи и се вози будна. Не си представям картинка, в която вечер я нахранеам, слагам в леглото и тя заспива.
Всеки ден се моля да се кротне най- накрая в количката и да можем да се разхождаме спокойно и за по-дълго време. Като ми нервничи така в количката направо ме отказва да излизме, а се побърквам вкъщи. Разбира се всеки ден излизаме с надеждата да свикне...

# 21
  • Мнения: 10 689
Но както Kalei каза, около мен всички " Ааа, еми вие така сте го научили", та си викам явно аз някъде греша. Но всъщност , май всичко си е в.реда на нещата. Такова си ми е бебчето  Heart Eyes

Усмихвай се и не се обяснявай. Сега ти приказват за спането на ръце, после ще си намерят друга приказка. Ние започнахме от моето майчинство през яслата, памперса, биберона, различните извънкласни дейности, кинезитерапия, логопед и сега сме на ''защо детето ще ходи в частно католическо училище'' - ми 'щото така ми харесва пък  Laughing

Успех!

Какво значи "частно католическо училище"?  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 812
Не живеем в България и там, където живеем, има такива училища. И много други, де, ама тия са известни със строгата си дисциплина. Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 469
Ние сме на 1г2мес. и все още се приспиваме на ръце.Пробвам да я приспивам в кашарата й,но последва голям рев,че направо не може да си поеме въздух.Всяко дете е различно и не всяко дете позволява да му се бъркат в установения режим.И аз нямам кръст да я държа на ръце(9кг),но преглъщам и се надявам да го израстне.Искам тя да се чувства добре и спокойна.Незнам дали е правилно,но усещам,че за моето дете е правилно.Не ме вълнува,че според хората "ще я разглезя".

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Ние сме на 1г2мес. и все още се приспиваме на ръце.Пробвам да я приспивам в кашарата й,но последва голям рев,че направо не може да си поеме въздух.Всяко дете е различно и не всяко дете позволява да му се бъркат в установения режим.И аз нямам кръст да я държа на ръце(9кг),но преглъщам и се надявам да го израстне.Искам тя да се чувства добре и спокойна.Незнам дали е правилно,но усещам,че за моето дете е правилно.Не ме вълнува,че според хората "ще я разглезя".

А за колко време след като си я гушнала, заспива? Според мен и това има значение. Ако е за 10-15 минути, си е направо песен. Но ако е 30-40 и нагоре минути (на мен средно толкова ми отнемаше), ти си истински герой Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 юни 2016, 18:13 от gallizia

# 25
  • Варна
  • Мнения: 469
Не съм засичала с точност.Различно според зависи колко се е уморила през деня.Може би около 15-20 минути. Понякога по-малко.Аз също бих искала да я науча да заспива сама,но в нашия случай не става.Аз не мога да я слушам как се дере.Пробвала съм да я оставя,но тя се задушава в рев и се притеснявам да не й стане нещо.Има деца,които по-лесно свикват да заспиват сами.Била съм свидетел как моя приятелка приспива детето си.Просто го оставя в кошарата с любима играчка,загася лампата и излиза.След 10 минути беше заспало.Питала съм я как го е постигнала.Отнело й е няколко вечери,в които детето с всяка изминала нощ е плакало по-малко и по-малко.Но не се е задушавала в рев като нас.Всяко дете е различно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Никси, моето дете беше като твоето, но го научих да не заспива на ръце, разнасяйки го и друсайки го из стаята, а в кошарката си, от известно време - и в нашето легло /което не е редно, но.../. От ден 1 и до ден-днешен съм плътно до него. Няма ден, няма нощ, в която да е заспивал без моето присъствие или на баба му в редки случаи. Всеки път се изнася шоу програма. Може би като стане на 3-4 години, като почне повече да вдява, ще се случи да не съм до него до затварянето на очите. Поне така се надявам.

Преди да родя, си представях по друг начин бебешкото заспиване и спане изобщо. Дундуркам го 10-ина минути, бебето заспива, спи един хубав следобеден сън от 2-3 часа, а през нощта се буди 2-3 пъти за кратичко. Нещата при нас бяха на другия полюс, но хубавото е, че вече целият ад е в миналото. Приспиването, особено обедното, продължава да ми е проблем, но няма нищо общо с бебешките драми и ревове.

# 27
  • Мнения: 10 689
Моето бебе за първи път си заспа само на леглото на година и пет месеца. Почнат ли да тичат и да се измарят децата, сами си търсят кътчето за почивка.  Grinning

# 28
  • Мнения: 30 802
На 7 седмици е хубаво да почнеш да го приучваш на "тихо будно състояние в кошарката". От това състояние може да почне да заспива само.

Гледай да е сухо, нахранено, оригнато- и го слагаш в леглото. Може да помрънка, ама ти ще се позабавиш, няма нужда да го вдигаш веднага.

И като почне да плаче, гледай малко да се позабавяш, минута-две-пет...

Какво като нервничат? Ще свикнат, че е ОК и ще спрат, ама хайде, с първо дете- нормално е да си заложиш бомба. И аз бях така, до над година и половина приспиване на ръце, след това лош сън до 4+.

Много е важно да се научи да будува кротко и да заспива само. Щото иначе ще почне да си спомня как е заспало и като се събуди от нещо нощем, ще се изплаши, че не е на ръце, или не е до теб. И после пак ще трябва да приспиваш на ръце в 3:00 през нощта.

# 29
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 782
Аааааа девойки има и обратен вариант...до 3 годишна моята дъщеря не знаеше, какво значи "приспиване на ръце", и не аз не исках, тя засписаше само в креватчето си , сама...  Началото на ДГ ни разказа "играта".....от тогава до ден днешен заспива само в мое присъствие, до нея....Така, че "децата са различни" е много вярна фраза.....

Общи условия

Активация на акаунт