Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйето лудее! - тема 5

  • 47 949
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 357
Аз доколкото прочетох може кръвнага захар при нормално изследване да е в норми и пак да имаш гестационен диабет, затова се прави това с глюкозата. Надявам се всичко при теб да се размине само с диета.

# 676
  • Мнения: 19 733
Да де, и аз това казах - може. Но това не означава всички да се юрват да се обременяват с глюкоза Simple Smile Въпреки че в някои държави е задължително и рутинно в определена седмица.

# 677
  • Мнения: 2 050
Аз също правих трикратната схема (на гладно, обърнах Mr. Green 75мл глюкоза и после на 60 и 120мин). Тук е от силно препоръчителните изследвания в 26-28 седмица. Кръвната захар на гладно си ми е в норма, имам обаче допълнителни показания за теста - наднормено тегло (BMI ми мина вече 30), бебето е напред с мерките и имам диабет в семейството, та май нямаше как да ми се размине. Храната се спира 8-12 часа преди самия тест, като предходните 3 дни лекарката препоръча "нормална диета", т.е. както си се храня обичайно. Четох и аз из нета препоръки за минимални количества въглехидрати, но ми се стори сложно и се доверих на нея.

Доста зле ми понесе, чувствах се като парцал накрая - то си ми и става лошо от игли, пък и лаборантката каза, че от глюкозата може да се получи замайване и неразположение. Резултатите ми бяха в норма според референтните граници, но предстои да ги коментирам все пак с АГто. Ако нямах няколко допълнителни индикации, не бих си го правила този тест.

# 678
  • Мнения: 19 733
Фиффи, сподели после какво сте се разбрали с АГ-то, моля. И колко напред върви бебчето?

# 679
  • Мнения: 303
Здравейте дами, за сжаление рядко пиша и малко следя, но... ще наваксам някак!
Тази бременност ми е малко по-проблемна, което налага на 2 седмици да ходя на УЗ и да гледат бебка, защото вдигам кръвно и я следят как наддава... следят и кръвопоток на пацентата и не знам си още какво... за капак баткото се разболя от летния вирус, повръща един ден и един ден беше с Т. Извиках майка ми, че мъжат ми беше дежурен... сега тя е болна, аз не проявявам признаци уж и се моля да ми се размине, че само това ми липсва...
По отношение на покупките и от както настъпи това хубаво нещо Брекзита, че лирата падна... пазарувам от английски сайтове! Цените са в пъти по-ниски, а качеството е по-добро! mothercare имат много хубави намаления в момента, ползвам превозвач и така... Общо взето броя седмиците и се моля да добутам до 32 г.с. и да се успокоя малко...

# 680
  • Мнения: 2 050
Фиффи, сподели после какво сте се разбрали с АГ-то, моля. И колко напред върви бебчето?

Ами вече не знам как е, че не съм била скоро на УЗ, но още от първите седмици беше по ден-два напред, а последно 23+3 го измериха 670гр.; средното за 25 седмица е 660 Grinning

Тази седмица като ми мине консултацията и ще пиша за глюкозата. При мен пък на 60мин беше близо до границата, е 120 ми е ОК.

# 681
  • Мнения: 19 733
 
Фиффи, сподели после какво сте се разбрали с АГ-то, моля. И колко напред върви бебчето?

Ами вече не знам как е, че не съм била скоро на УЗ, но още от първите седмици беше по ден-два напред, а последно 23+3 го измериха 670гр.; средното за 25 седмица е 660 Grinning

Тази седмица като ми мине консултацията и ще пиша за глюкозата. При мен пък на 60мин беше близо до границата, е 120 ми е ОК.
Моето си вървеше 10 дни напред от самото начало, но сега вече е с 3 седмици, затова те питам. Иначе 120та минута е важната.

# 682
  • Мнения: 218
Здравейте дами, за сжаление рядко пиша и малко следя, но... ще наваксам някак!
Тази бременност ми е малко по-проблемна, което налага на 2 седмици да ходя на УЗ и да гледат бебка, защото вдигам кръвно и я следят как наддава... следят и кръвопоток на пацентата и не знам си още какво... за капак баткото се разболя от летния вирус, повръща един ден и един ден беше с Т. Извиках майка ми, че мъжат ми беше дежурен... сега тя е болна, аз не проявявам признаци уж и се моля да ми се размине, че само това ми липсва...
По отношение на покупките и от както настъпи това хубаво нещо Брекзита, че лирата падна... пазарувам от английски сайтове! Цените са в пъти по-ниски, а качеството е по-добро! mothercare имат много хубави намаления в момента, ползвам превозвач и така... Общо взето броя седмиците и се моля да добутам до 32 г.с. и да се успокоя малко...



Защо 32 г.с. чакаме? Тогава влизаш в 8 месец, нали така? Извинете ме за глупавия въпрос, но и аз броя като ненормална и ми се иска в 9-тия да влизам вече, за това питам.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 318
здравейте, момичета  bouquet
И моятата АГ ми вика всеки път "да те добутам до 34-та седмица и повече не ме интересуваш"  Wink Mr. Green Миналия път като споменах за трето, тя много се изненада  Mr. Green Май не сме много ентусиастите, които мечтаем за три. А за срока явно всеки си има някака идея за граница, от която нещата вече изглеждат по-добре.
Замислихте ме с тоя диабет Thinking Аз не съм правила обременяване с глюкоза, обаче кръвната захар ми е гранична  Whistling Чудя се да си го направя ли това изследване или директно да си огранича храненето от към въглехидрати...  Whistling

# 684
  • Мнения: 19 733
Marisha*, ако захарта на гладно ти е гранична, има някакъв смисъл да го правиш, но според мен пусни също и инсулин + гликиран хемоглобин. Ако случайно се окаже, че има проблем, да е ясно откога е, а не да се гадае. При мен например, тестът съвпадна със стомашен вирус и е възможно заради това да бяха такива стойностите, а пуснахме само глюкозата без нищо друго. Съответно не сме сигурни какво е и защо.

# 685
  • София
  • Мнения: 3 318
cristi, преди бременността точно ги изследвах - инсулина ми беше в идеална норма, а гликирания - 5,9  Crossing Arms Сега всяка сутрин захарта ми е между 5 и 6, което си е граница, даже за бременност си е високо май. Освен другата седмица като отида на доплер, да питам...  Thinking

# 686
  • Мнения: 19 733
Трябва да е под 5,1 за бременност, а лошото е, че дори и да е в норма, пак не е гаранция. За съжаление, доколкото разбрах, между 24 и 28а седмица се появява най-често ГД, а между 28 и 32а седмица нивата на захарта са най-високи.

# 687
  • Мнения: 1 739
Кратунка, коя седмица си сега?
На мен първата ми цел е 30г.с. имам още 3 седмици до тогава. Иначе, се моля да устискам до 36, за да си родя с моята док, а да да съм успяла да стигна до възможно най-приличните седмици.
Ако не ти пречи, сподели някой от сайтове, от които пазаруваш и са изпитани.

# 688
  • Мнения: 1 174
Marisha*Истината е, че доста семейства искат 3 деца, но финансовата част ги възпира и се ограничават.
Аз от англия пазарувам от:
1)http://www.mothercare.com/
2)http://direct.asda.com/george/baby-clothes/D5,default,sc.html
3) http://www.tesco.com/direct/clothing-accessories/baby-kids-cloth … es/cat3376645.cat
4) http://www.matalan.co.uk/kids-clothing/girls
5)http://bg.nextdirect.com/en/?utm_campaign=redirect&utm_medium=localurl&utm_source=next.bg
Има и други, но от тях доста по-рядко.
Да попитам друфите майки на близнаци, как вървят бебетата ? Предходните прегледи, мойте бяха със седмица напред, на ФМ бяха стопили до 3-4 дни всяка, на прегледа с Дяволов, той не казва какви са мерките и няма сила, която да го накара, обявява само дали всичко е наред или не. В четвъртък съм в Щерев на преглед. Чудя се дали са започнали да изостават, така както ми казаха, че ще се случи с напредване на седмиците...

# 689
  • Мнения: 403
AMAEBG в 24 седмица бяха 700 гр. и 760 гр. И аз съм в Щерев и доки каза че всичко било чудесно.
А аз да питам, срам не срам, на някоя от вас появили ли са се хемороиди. През живота ми за първи път ми се случва и е доста неприятно, знаете ли нещо подходящо за справянето с тях?

Общи условия

Активация на акаунт