Януарчета 2016-5

  • 34 190
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 92
И аз пробвах в началото с чадър с чупеща глава, но ми беше неудобно затова взех сенник, много по-доволна съм от него само че не знам дали е с допълнителна защита. Аз съвсем скоро ще започна да я мажа със слънцезащитен крем, че гледам личицето й май малко е потъмняло  #Crazy. Никога не съм я излагала на слънце, но явно все пак през сенника минавт някакави  лъчи. Някоя мама ще препоръча ли мляко за слънце, което да се нансяме лесно и да не оставя бели следи?!
Взех си и подложка за количка против изпотяване, много съм доволна и от нея, Вики е с много коса и до сега все се потеше и гръбчето й се намокряше, а днес нямаше нищо подобно, въпреки че беше доста топло към 6 часа след обяд.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 180
 Зузка, аз съм ползвала спрейчета и са много лесни за нанасяне и не оставят следи, но са за по-големи бебета и деца. Честно казано аз мажа само на морето.
 Сега съм в голяма чуденка дали да мажа бебето със слънцезащитата на каката?
  Майки с по-големи деца, вие как процедирате? Малко  ми се вижда излишно за няколко дена да купувам минерален крем за бебето и някакъв спрей за каката. А каката мрази да я мажа и там трябва да пръскам нещо много бързо, което веднага да попие. В това отношение биодерма са супер.
 
 

# 47
  • Мнения: 146
Консултацията мина добре, и ние сложихме синфлорикса, 3ти прием и предпоследна до годинка. Иначе е 7кг  68 см и ще почваме пюретата уикенда.
Схемата на педито е зеленчуци, каши, плодове, съответно на обяд, след 2 3 седмици каша следобяд.
Аз взех спрей на авен 50+ фактор, детска серия. Размазва се лесно и не оставя бели следи. Док каза, че бил много добър.
Даде ни направления за кръв и урина, ортопед и ехография на бъбреци.
За белег от бцж не гледа пък и аз забравих да питам...

# 48
  • София
  • Мнения: 690
Взех си и подложка за количка против изпотяване, много съм доволна и от нея, Вики е с много коса и до сега все се потеше и гръбчето й се намокряше, а днес нямаше нищо подобно, въпреки че беше доста топло към 6 часа след обяд.

zuzka, моля те, сподели каква е тази подложка, че и моят Сами много се поти. Взех си летен калъф за столчето за колата - ефект никакъв. Та за количката поне нещо изпитано да пробвам.

# 49
# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И аз взех допълнителен сенник. Доволна съм. Само малко пречи като го слагам/взимам от количката, но иначе е много добре защитен Борката. Поръчах на същата жена да ми изпрати подложка за количката, но мина месец вече и още не съм я получила. Не ми отговаря на съобщенията и май ще взимам от другаде. Исках оттам, че щеше да е от същия плат като сенника, да стане като комплект, ама... Confused
Имам няколко мазила подарени, но още не съм го мазала. Нашата педи по принцип е против мазането през първата година. Ще видим. За мен не е проблем да потъмнее малко, само да не изгаря.
Днес ще ходя при педито заради баткото и май ще гледам да минем консултация и изследвания с Борко, да не се разкарваме и другата седмица. Така и така ще бъде с мен.
Не ми остана време за Лидл вчера. Днес ще гледам да минем. То сигурно са изкупили бебешките неща вече, но все пак... Не, че имаме остра нужда от нещо. Wink

# 51
# 52
  • София
  • Мнения: 1 641
Сложихме за първи път и синфлорикса, педиатърката все така не иска да ги слага през две седмици, аз пък не искам по две на един път.
Проплака само докато я слагахме и после се успокой и заспа. Чудесно малко момче Simple Smile
Реших да попитам за вит. Д, ами как така да не ми е казвала до сега, еми не е. Ще започваме да го пием от сега...

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Сенникът на моята количка е достатъчно разтеглив и друго не ми се налага да ползвам. За подложка в количката съм сложила една тензухена пелена, направо се родих, иначе главата му все беше мокра.
Вчера успях да отида в Лидл в 9:30 и купих два чифта къси гащи, три тениски и чорапки. Потниците не ми харесаха и не взех.
Купих спрей на Ла Рош 50 фактор, детски, мажем се всички с него, включително каката. На мен ръцете са ми черни вече, щото май подцених слънцето миналата седмица.
Вече излизаме сутрин от 9 до 11 и вечер след 18 часа. Малко трудно успявам да се оправя сутринта, кафето вече го пия навън, май и за закуска вече няма да има време.
Уф, разрева се, айде по-късно пак.

# 54
  • Мнения: 92
Хахах нещо не ми се е получило съобшението, ето линк към подложката:
https://www.google.bg/search?q=лорели+duo+comfort&client=ms- … bXd1OvRr4u0PyM%3A

# 55
  • София
  • Мнения: 1 180
 Тъкмо се връщаме от консултация. Моята дунда е 8800 68 см. Има размери на доста по-голямо бебе. Поставиха и пентаксим, а другата седмица сме на синфлорикс. Моята ЛЛ не иска да поставя две ваксини в един и същи ден.
  Разпитах я за слънцезащитата. Каза ми до годинка бебе не се маже и не се излага на силна слънчева светлина. Разходки - сутрин, вечер, на сянка и защита на количката. За нея е излишно да се мазонти бебе, а ако го поогрее слънцето - тъкмо ще събира витамин Д.
  Ние продължаваме с витамин д, въпреки слънчевото време, защото Зори расте с завидни темпове.
  Взех направление за кръв и урина и другата седмица ще я дебна да се изпишка в контейнерчето. Не ми каза, че трябва да е на гладно. То при бебе е и невъзможно де.
  Хайде лек ден от мен. Да се надявам бебка да няма реакция, защото съм сама този уикенд и не ми се мисли ако вдигне температура.

# 56
  • Мнения: X
Здравейте и от нас, мами! Simple Smile

Аз за количката взех комарник и слънчобран- 2 в 1. Днес изведнъж много силно напече и го покрих, притеснявах се да не става много жега в количката, но като го отворих видях, че си се чувства много добре. Този слънчобран отблъсква лъчите и съм доволна Simple Smile

Иначе за мазане взех Bioderma 50 фактор. Естествено от 11 до 17 гледам да не излизаме, но понякога трябва да свърша някоя задачка и няма как.

Аз давах Вагинтол от първата седмица, но се оказа, че не е достатъчно и ни препоръчаха някакво Baby Guard vit. D. Сега давам от него и по цял ден е по боси крачета за да събира допълнително необходимите витамини Simple Smile

Вие ще водите ли бебоците на море? На мен много ми се иска, но още съм в чуденка Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 1 180
Ние ще ходим началото на юли, но ще бъде море за каката. С бебето няма да има нищо по различно от ежедневието му вкъщи. Разходка сутрин до към 12 макс и вечер след 18,00 часа. Най-много да спи на сянка на плажа и евентуално да му топнем крачетата. Даже няма да сме на хотел, а си търсим напълно обзаведен апартамент, където да има всичко, вкл. и пералня.
  За морето реших да и взема кремчето на Биодерма, защото ей сега разпитвах в аптеката и само то е за бебета.  Всички други са за деца. Каката ще е с миналогодишното. Пише, че е със срок една година и купено септември мисля, че ще ни свърши работа.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 641
О и нас днес за първи път ни похвалиха, че добре е наддал - 5700 и 64 см.
Нашата педиатърка пък препоръчва да го мажем с слънцезащитен продукт 50 фактор. Аз не съм много убедена, но поне за почивката и морето ще взема.
За вит. Д-то от сега до към годинка да го пием, или до затваряне на фонтанелката.

# 59
  • Мнения: 5 112
Аз му мажа лицето с Биодерма, а тялото със бебешко слънцезащитно на Здраве бебе. За съжаление ако не го намажа в къщи преди да го облека му цапам дрешките като го мажа в количката. И двете неща са с 50 фактор и са доста плътни.
Все още чакам да ми доставят чадърче в цвета на количката Sad Днес ми казаха дред 27-ми Sad Още го държа в коша за новородено, върху откритата част мятам една пеленка да не му пече върху крачетата, но тя няма как да не пропуска. Директно слънце пече количката само докато вървя. Спирам се само на сянка, ако е шарена - мажа със слънцезащита, ако е плътна с нищо не мажа. Все още му давам по 2 капки Вигантол.
Вашите бебета потят ли се? У дома е ужасно горещо, днес в стаите е 27-28 градуса Sad Докато суче главата и ръчичките му стават на капки направо, а иначе като лежи по гръб му е мокра главата отзад до врата. Започнах да му постилам хавлии на шезлонга, утре и в количката мисля да му постеля пак така.

Общи условия

Активация на акаунт