Математическо състезание "Еврика" 2016 г.

  • 4 366
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, предлагам в тази тема да споделим какви задачи са се паднали на състезанието днес (17.06.), понеже никъде не откривам подобна информация за това състезание, а доста майки се интересуват. Моят принос не е много голям. Синът ми е първи клас и спомените му се свеждат до 2-3 задачи.
Имало е задача да се определи на колко етажа е жил. блок и той е отговорил 11 етажа. Зад.10 е била да се напишат 5 числа (3,5,7,8 и 9) в пет квадратчета на кръст и да се посочи числото в центъра, като сборовете вертикално и хоризонтално трябва да са равни. Отговор: 8
И последната задача, за която има някакъв спомен, е зад.11 - била е свързана с определяне на точен брой деца от общо 19 ученика, но помни само отговора си, който не знам дали е верен: 19-7=12-2=10-4=6. newsm78
Това е всичко от мен. Надявам се и други майки да се включат. Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Има тема за математическите състезания.

Има тема и за математическите паралелки в 107 -мо

И двете се наблюдава интерес към задачите от " Еврика", както към тези от миналото, така и към тези от настоящото издание.

# 2
  • Мнения: 43
Благодаря, Дидева. Видях, че има общи теми за математическите паралелки, но реших, че може би е по-добре да създам една нова само за Еврика, за да не ги утежняваме допълнително и с конкретни задачи.

# 3
  • Мнения: X
Благодаря, Дидева. Видях, че има общи теми за математическите паралелки, но реших, че може би е по-добре да създам една нова само за Еврика, за да не ги утежняваме допълнително и с конкретни задачи.
Което пък ми напомни, че има и тема за задачи.  Simple Smile
От години състезанията се обсъждат в темата за турнирите, а тези, които изпълняват ролята на приемен изпит - в темите за прием в съответните училища.

# 4
  • Мнения: 43
Ясно, ние все още сме новобранци в тази област и не следя редовно математическите теми. Все пак, това не пречи на желаещите да споделят задачи да го направят тук или в която тема предпочетат.

Общи условия

Активация на акаунт