Математическите паралелки от 5 клас в 125 СОУ, 107 ОУ и 119 СОУ, София

  • 184 117
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 2 190
iskam, аз се обаждах по телефона в 125-о, казаха, че утре, петък, цялото училище, пътувало (?!) и ще сложат бележка на вратата за това. Удължават срока до понеделник, 20 юни.

Ох, обичам ръководството на 125-то.
Лошо си планирали нещата, цялото училище ще липсва точно в последния ден на даден от тях срок.
И те как ще обявят за удължен срок - със бележка на вратата.  #Crazy
Сладури - още не са чули, че интернетът е измислен и даже се ползва. Мнооого е трудно да се пусне съобщение и в интернет (сакън, как ще признаят за грешка в планирането)
Така, така - родителите на бъдещите им ученици да свикват какво ги чака - 100% подчинение на ръководството и 0% уважение. Peace

Да не стане грешка - ако има добър учител по МАТ. двете паралелки в 125-то си заслужават.
Но не очаквайте адекватно отношение от ръководството. #2gunfire

# 796
# 797
  • София
  • Мнения: 7 097
Хайде и от мен едно мнение за 107-мо ОУ.

Както е казала Yana, едно от най-важните неща по принцип и в частност за мен е средата. Това беше основната причина, заради която минахме през мелачката на курсовете и изпитите в толкова ранна възраст. По-важна причина дори и от математиката.
 
Случихме на класен ръководител, на преподавател по математика - госпожа Пенева  bouquet, на преподаватели, като цяло и най-вече на среда.

Още в първите учебни дни, детето усети разликата само. Намери бързо приятели и беше/все още е/ щастлив, че има толкова съмишленици, с които да говори на един език. Хубав клас се случиха. Първото мнение, което сподели беше: Мамо, всичко ми харесва. Съучениците са яки, преподавателите правят часовете интересни и разбрани, училището ми харесва.... Само едно нещо ме притеснява - тук,за да съм отличник и да съм сред първите, трябва да уча много повече, защото всички са такива  Mr. Green.

Да, паралелката е математическа, но няма предмет, който да се неглижира. Всеки може да намери своето поприще и да дерзае, стига да има желание. Натоварването по математика не е като в СМГ, но за мен това е по-скоро предимство, отколкото недостатък. Интересите на децата се развиват във всички области.

Последно ще цитирам една моя позната учителка, която миналата година ми каза: Колегите в107-мо обгрижват децата си и това е едно от най-големите им предимства!
След една година там, съм абсолютно съгласна с това, поне в рамките на учителския колектив, с който работи нашия клас.

Успех на всички малки бойци утре!

# 798
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
На сайта на 107 ОУ е публикувано разпределение на стаи за децата, които утре са на "Еврика".
http://www.107ou.com/
Успех на всички!
HugМного ти благодаря! Въобще не се бях сетила да потърся в сайта им. Сутринта ще е едно бутане и ръчкане пред училището,предполагам  ooooh!!

# 799
  • Мнения: 371
цялото училище, пътувало (?!)

Заслужена почивка! На фона на опетняването на учениците от 7е клас! Закъде ли пътуват?


Така, така - родителите на бъдещите им ученици да свикват какво ги чака - 100% подчинение на ръководството и 0% уважение.

Да не стане грешка - ако има добър учител по МАТ. двете паралелки в 125-то си заслужават.
Но не очаквайте адекватно отношение от ръководството.

Напълно съгласна с това мнение!

# 800
  • София
  • Мнения: 1 399
Някакви отзиви от Евриката има ли?

# 801
  • София
  • Мнения: 1 399

Ох, обичам ръководството на 125-то.
Лошо си планирали нещата, цялото училище ще липсва точно в последния ден на даден от тях срок.
И те как ще обявят за удължен срок - със бележка на вратата.  #Crazy
Сладури - още не са чули, че интернетът е измислен и даже се ползва. Мнооого е трудно да се пусне съобщение и в интернет (сакън, как ще признаят за грешка в планирането)



А пък да знаете, че съобщение за петък няма, но за сметка на това е качен актуализиран регламент за състезанието, в който срокът за записване е променен от петък до понеделник.

А и ми направи впечатление, че пише, че ще поканят първите 58 деца да се запишат, а списъците с паралелките са с по 28 деца т.е. първите 56.  Колко приемат всъщност? Приемат 56, а канят 58.

# 802
  • София
  • Мнения: 1 219
Според дъщеря ми задачите от днес (Еврика) били трудни. Тя се беше подготвила за по-лесни, от тези, които решава за СМГ, но каза, че били доста труднички. Някой друг поглед и мнение да сподели?
Тя по принцип рядко казва за задачи, че са трудни, все излиза и казва, че са лесни и уж всичко е решила(разбира се често после истината се оказва друга), но днес ме изненада.

# 803
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
И моят син каза,че били трудни задачите от "Еврика" днес, както и приятелчето му, с когото бяха заедно. Налучкали някои отговори, ама дали са верни  Laughing Пък уж са подготвени  Crazy.Абе,свирна им на  децата от математика,вече... А пък моят и на 03.07 ще ходи на изпит...безкрайно  Thinking. Само 20 деца приемат в 107-мо,нали? Не им харесала госпожата-квесторка,само ги хайкала по-бързо да предават  Thinking.

# 804
  • София
  • Мнения: 1 287
Само 20 деца приемат в 107-мо,нали?

В математическата паралелка - 26. Мисля, че записват и в другите класове, ако се освободят места.

# 805
  • София
  • Мнения: 1 399
Само 20 деца приемат в 107-мо,нали?

В математическата паралелка - 26. Мисля, че записват и в другите класове, ако се освободят места.

Мисля, че в регламента пишеше 20.

# 806
  • Мнения: 819
А според моят син (3 клас) задачите от днешното състезание "Еврика" са били сравнително лесни.Той помни условията на всичките задачи.Ако има друг явил се третокласник и желае да си обменят информация и отговори,нека да ми пише на лични!

# 807
  • София
  • Мнения: 7 242
Според моята третокласничка са били трудни и времето (1 час) й е било малко. За съжаление не помни условия и отговори.

# 808
  • Мнения: 2 700
Дано др год открият още една паралелка... Мн малко са тези 20...

# 809
  • Мнения: 14 654
Не са малко, тамън са. Хубавото на това училище е, че не раздува паралелките и наистина държи децата от математическия поток да се представят убедително на състезанията всяка година, за да продължат да са в него. Качество се постига с ясни и точни правила, от които не се допускат изключения. Ако пуснат още деца, математическият поток ще се напълни с деца с посредствени резултати и нивото ще падне, оттам и качеството на подготовката.

Общи условия

Активация на акаунт