в 8 г.с. тепърва се развива ембрион

  • 10 400
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Според мен не се впрягай от сега. Много е вероятно да не е така както ти мислиш.
Напълно е възможно овулацията да ти е била късна. А и това, което смяташ ти може да не е правилно.
Отиди на още един преглед и виж там какво ще ти кажат.

Така и ще направя. аз тотално се обърках с тези седмица и вече хич не съм наясно как да ги смятам Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 4 145
Според мен не се впрягай от сега. Много е вероятно да не е така както ти мислиш.
Напълно е възможно овулацията да ти е била късна. А и това, което смяташ ти може да не е правилно.
Отиди на още един преглед и виж там какво ще ти кажат.

Така и ще направя. аз тотално се обърках с тези седмица и вече хич не съм наясно как да ги смятам Sad

Не ги смятай. Отивай на 2-ро мнение. Виж там какво ще ти кажат и после ще мислиш как да действаш за напред. Организма си знае работата.

# 17
  • Мнения: 2 515
nini, няма как да не се притесняваш, но наистина имай търпението, все още е доста рано - пий си фолиевата киселина и гледай да си позитивно настроена.
Дори и да не се е получило (като искрено се надявам да не е това твоят случай), в колкото по-ранни седмици - толкова по-добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 650
Oooooo на мен пък ми сбъркаха термина и постоянно ми повтаряха как не се било развивало добре за г.с в която съм  Crossing Arms, а то било късна овулация  ooooh!
"Неразвитото" се роди 4 килограма  отгледано бебе - е 10 дни след предполагаемия термин, но както и да е Simple Smile
Дано всичко е наред и да чакаш бебче  bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Момичета, как късна овулация като бременността е била потвърдена още преди месец? Това действително прави 8-9 г.с. по мои сметки, че и повече... Ако беше късна ову на първия преглед нямаше да се види нищо... Не казвам, че изключвам щастлив край, но аз лично бих отишла за второ мнение възможно най-скоро.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 890
Моя цикъл е почти 45 дни, овулацията ми е на 30-32 ден. Последния ми цикъл беше на 25 април, на 13 юни сме само 5 мм. плодно сакче, добре че лекаря ми е разумен човек и след като поговорихме стана ясно, че точицата е зачената около 23-34 май, така че на практика няма как да е по-голямо от 5 мм. към 13 юни. Ако обаче бях при друг, който да си смята по табличките от 28 дневен цикъл и овулация в 14 ден, щеше да ми каже, че нещо не е наред, щеше да ме води с две-три седмици по-напред и бебето щеше да изостава в развитието.
Не се притеснявай излишно, потърси друго мнение, но като за начало се успокой. Понякога някои  лекари се вземат толкова на сериозно, че чак са ми смешни на моменти, но като нищо могат да ти изкарат акъла ей така "за спорта". Пожелавам ти късмет и хубаво и здраво бебче на финала.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 145
Моят цикъл е на 31 дни (като по часовник), но никога не съм знаела и до момента незнам кога ми е ову.....в началото вървеше назад, после към средата я водеха с 1 седмица на пред, а към края дори я водеха с 2 седмици напред и че ще родя края на март.
Разбрах, че съм бременна на 06.08.2012 г., термина ми беше за 11.04.2013 г., а родих на 06.04.2013 г. така, че при мен съм на 100% сигурна, че датата ми си е била за 06.04. детето се роди напълно доносено без никакви проблеми Simple Smile 3 380 гр.
Така, че за мен тези сметки са си напълно ориентировъчни, а не точни.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Алекс, 5 дни преди термин бебето си е абсолютно доносено така или иначе. Аз родих 11 дни по-рано и също нямах проблеми, следих си овулацията, така че знам със сигурност кога ми е бил терминът. Това какво общо има с темата? И пак повтарям, прави сте за късната овулация и ориентировъчните сметки, но при авторката бременността е била потвърдена на 23 май... преди цял месец. Бременност не може да се потвърди преди 4-5 г.с., така че сега няма как да е в по-малка седмица от 8-9 Rolling Eyes Ако не се беше виждало нищо досега и едва сега се вижда сак - да, тогава съм съгласна, че може да е била късна овулация. Но в случая? Естествено може да е кофти апаратура и на друг ехограф да се види и пулс. Затова е по-добре да се иде на второ мнение при друг лекар и друг апарат.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 650
В първите няколко седмици след зачеването ембрионът е твърде малък и ехографът може и да не регистрира сърдечна дейност. Това може да стане и в по-късен етап.
Около 10-ата г.с. вече ясно може да долови феталната сърдечна дейност зависи от апарата !
Според мен не е късно !

# 24
  • Мнения: 11
Алекс, 5 дни преди термин бебето си е абсолютно доносено така или иначе. Аз родих 11 дни по-рано и също нямах проблеми, следих си овулацията, така че знам със сигурност кога ми е бил терминът. Това какво общо има с темата? И пак повтарям, прави сте за късната овулация и ориентировъчните сметки, но при авторката бременността е била потвърдена на 23 май... преди цял месец. Бременност не може да се потвърди преди 4-5 г.с., така че сега няма как да е в по-малка седмица от 8-9 Rolling Eyes Ако не се беше виждало нищо досега и едва сега се вижда сак - да, тогава съм съгласна, че може да е била късна овулация. Но в случая? Естествено може да е кофти апаратура и на друг ехограф да се види и пулс. Затова е по-добре да се иде на второ мнение при друг лекар и друг апарат.

Имаше само плоден сак без ембрион, той е започнал да се развива тепърва тези дни, и аз за това мисля ,че е доста странно и че е малко късно...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Зависи от апарата и задапаратното устройство. Аз съм чела тук във форума разкази как първият лекар заключва "кухо яйце", а след час вторият показва пулсиращо сърце.

# 26
  • Мнения: 11
просто не знам какво да мисля,иска ми се всичко да е наред и в рамките на нормалното, и хем виждам фактите са съвсем други. Притеснено  ми е ,но скоро ще разбера какво става. Ще пиша като мине и прегледа при другия доктор.

Благодаря ви още веднъж

# 27
  • София
  • Мнения: 8 739
Аз бих отишла ипри друг лекар и бих изчакала възможно най-дълго преди кюртаж. Моят ембрион без пулс и с последвал кюртаж е на година и половина  Peace
Не казвам, че случайностите и чудесата се случват постоянно, но човек трябва до последно да се уверява , че нещата са така, както казва лекаря.
Иначе, последният ми цикъл преди забременяването беше на 29.01, а съм забременяла в края на Март.Значи овулацията ми е била на 50 и някой си ден от цикъла... Като ме гледаха през няколко дни на ехограф, уж без овулация, уж ей сега ще ми дойде...така и не ми дойде.А ко трябваше да ми смятат термина според цикъла, трябваше да родя месец и половина по-рано.

# 28
  • Мнения: 874
И аз щях да напиша за "задапаратното устройство"  - не е ясно и то колко и какво е видяло... другото, което ми стана странно - "развива се плодния сак и ембрион без пулс"? Как може да нараства, като няма живот/пулс?!

# 29
  • Мнения: 69 337
На мен теста ми беше положителен две седмици след зачевнето..Знам си и датата на зачеването и ову-то.
Ще потърся довечера записките си да видя кога ми каза кухо яйце и кога чухме сърдечна дейност..

Общи условия

Активация на акаунт