Депилатоари

  • 13 766
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 46 526
Намирам само стари теми, а някои от продуктите вече не са на пазара, затова пускам нова Simple Smile
Тази година искам да пробвам този начин на обезкосмяване, затова събирам отзиви и препоръки.

Днес си купих кремове на Balea и Strep. Пробвах Balea-та на ръцете, за да съчетая и тестването за реакция, но явно рано измих, защото не стана гладко и има тук там.
Прочетох (яд ме е, че първо купих, после четох Simple Smile), че пяна е по-добре, но най-препоръчваната (Taky) не откривам. Има ли я някъде и ако не, кои от тези, които в момента мога да намеря има най-добър ефект?

Не ме интересуват алтернативни начини Peace
Скрит текст:
Кола маска - боли ме, това както и да е, но много бързо излизат при мен, по-малко от 10 дни, и после трябва да ги чакам космата, докато станат на размер, подходящ за нова.

Епилатор - имам, хубав, но кожата не става гладка, растат на "плантации", а не едновременно и реално непрекъснато имам. Болката също е факт.

Трайно махане с лазерна и фото - не стават моите, много са светли и директно ми казаха, че няма проблем да ми вземат парите, но ефект няма да има.

Бръснене - това е решението ми за момента, но на някои места ми излизат пъпки (най-гормата част на краката), затова съм в търсене на друго поне за там. Иначе на другите места не ми пречи, правя го през ден, плюсовете са, че няма болка, евтино е, винаги съм гладка.

# 1
  • Мнения: 466
продукти на Taky съм виждала в лили дрогерии

# 2
  • Мнения: X
Дано още хора пишат в темата, за да прочета различни мнения, че  имам непоносимост към останалите  методи.
Депилиращата пяна ли била най-хубава?

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 22:28 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 46 526
Това прочетох от стари теми, и при нея не е нужно да се минава с пластмасовата шпатула, а само се отмива. Ще видя в Лили, но мисля, че и там само на кремовете съм попадала.

# 4
  • Мнения: 2 299
Преди години си взимах такива в тубичка с шпатула, приятелки ми ги препоръчваха...марка не си спомням. Ама честно казано не останах впечатлена от резултата. Мазане, стъргане и накрая пак останали косми. Ефекта траеше, колкото на бръснене, ден, два...а е цапаница. Бях пробвала под мишниците, там пък един косъм не падна.
Аз ръцете, мишниците и краката до коляното си ги минавам с епилатор - след 2-рия път, болка почти няма...пък и не се занимавам през ден да се стържа с ножче, но пък бих пробвала пяна за горната част на краката, щом казват, че била по ефективна.
Има ли други марки пяна, освен споменатата, че в моя град се съмнявам да намеря, но като имам ходене в Метро смятам да погледна там какво има?
Иначе и ленти взимах преди и уреда на перфект (мисля беше) за кола маска...вършат работа, ама след тях се чудя с какво да се измия да не лепна и докато се епилирам се намацвам цялата, та определено не е моят начин.
А дали няма да ти свърши работа електрическа самобръсначка? ММ си взе една и си минава гърдите и мишниците с нея, от тези, които се зареждат и на сухо се минава с нея.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 217
Аз използвам крем Дева за триъгълника, евтин е и резултатът е добър. Единствено на опаковката пише, че трябва да се чака 5 минути, а аз стоя 10.  Иначе и мен ме боли от другите методи, а с бръсначка се обривам.

Ноо една приятелка си взе епилатор Braun Silk Epil 5 с бръснеща глава, показа ми на крака си как косъмчетата се махат целите, все едно с бръсначка, и кожата остава гладка, и става бързо... абе започвам да събирам пари за тоя епилатор.  Mr. Green 120 лв е, ама ако сметна колко пари съм дала досега за депилатоари и бръсначки...  Shocked

# 6
  • Мнения: 46 526
За бръсначките ползвам мъжките Жилет с 3 ножчета, по 3 лв. са и карам по 4-5 месеца, не ми излиза скъпо.
Иначе имам такъв, пак с бръснеща глава:
Скрит текст:
Но си е занимавка. Затова търсех пяна - слагаш, стоиш 3 мин., влизаш под душа и си гладка. Обаче явно не са толкова ефективни щом никой не може да препоръча  Simple Smile

Има ли други марки пяна, освен споменатата, че в моя град се съмнявам да намеря...
Разгледай по онлайн магазините, защото не всичко го има във физическите.
Иначе съм виждала на Strep, Veet, Leocrema и Silkia, но не ми се дават по 12 лв. за проба  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 828
Останалото лепкащо от кола маска, се маха най-лесно с кърпичка или памуче с олио или мазнина  Peace

# 8
  • Мнения: 46 526
И с вода и сапун става, душ след колата и готово Peace

# 9
  • Мнения: 828
Да, най-добре е с памук с олио много лесно се маха и после душче за да не ходиш мазна все пак  Laughing

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запис да следя, че и мен ме интересува темата. Моят опит е много скромен - преди доста години съм пробвала един-два пъти и нито един косъм не ми падна. Само ставаха едни тънки, пухкави, като изгорена коса. Сигурно неща не съм правила както трябва. Ще опитам пак.

# 11
  • Мнения: 46 526
Така се получава, когато им е било нужно още време.
Четох някъде, че една дама ползва мъжки депилатоар, те били предвидени за по-дебели косми и съответно по-лесно махали Simple Smile трябва да погледна, не знаех, че има различни за мъже и жени.

А дали съдържат много вредни съставки?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Обаче принципно като се замисля се чудя... Депилатоарът мажеш, чакаш, минаваш всичко с шпатула и измиваш. Бръсненето - мажеш и минаваш с бръсначката, само дето не чакаш. И ако ефектът на  депилатоара е колкото на бръсненето, какъв е смисълът от него? Имам предвид, че работата при двете е еднаква, а бръсненето е по-евтино и не чакаш, т.е. става по.бързо. Моля някой който има опит с двете да сподели.  newsm78

# 13
  • Мнения: 46 526
Писах напред моята причина - излизат ми големи болезнени пъпки в горната част на крака.
При бръсненето косъмът се реже и е остър, явно при излизането прави раздразнения. При депилатоара не са срязани и го няма това остро като поникне.

Неслучайно в нормалните държави забраняват бръсненето преди раждане. Според тях това води до инфекции. Ако се налага шиене след това - минават с машинка само мястото.

# 14
  • Мнения: 5 820
   Добър ден на всички.
   
   Записвам се да следя темата. Интересува ме ефективни депилатори за махане на космите от подмишниците и бикини зоната.
   
   Преди доста години използвах депилатор за краката и май не останах очарована от него. Не помня марка, но мисля че беше на фирма Elea.

# 15
  • Мнения: 828
Добър да е !
Имаш предвид крем/пяна депилатоар или д/епилатор ел. с малки пинсети ?  newsm78

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 23:17 от ..Луничка..

# 16
  • Мнения: 46 526
Онова с пинсетите е епилатор Simple Smile

# 17
  • Мнения: 828
Именно,но някакси мисля,че пита за крем  newsm78 Затова искам да доуточни  Crazy

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 821
Ето тожа е депилатоара, който аз ползвам (мъжкия)
http://apteka.framar.bg/30016126/елеа-депилиращ-крем-спорт-за-мъже-150-мл-крем-балсам-след-депилация-15-мл

и забелязах, че е по-добър резултата, когато намазването е по-обилно а не на много тънък слой.

# 19
  • Мнения: 60
Момичета здравейте и аз да се запиша,някой ползвал ли е тази самобръсначка
http://www.philips.bg/c-p/HP6319_01/ladyshave-body-contour

# 20
  • Мнения: 5 820
    Естествено е, че имам предвид за депилатор крем. Извинявам се, ако съм била неразбрана, но мислих, че ще бъда разбрана за какво имам предвид. А онова е машинка с пинсети или дискове, се нарича епилатор. Двата продукта имат различно наименование. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 828
Да и аз помислих,че крем имаш предвид ,затова. Не мога да бъда полезна по темата  Laughing
Главно ползвам епилатор.  Crazy Срещала съм всякакви наименования  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 273
Преди месец пробвах, но не останах впечатлена.. Взех си на Дева.
При мен ефекта беше същия като при бръсненето (единствената разлика беше, че депилиращия крем миришеше отвратително  Stop )
До преди няколко месеца ходих на кола маска, но се отказах и сега съм като теб - през ден със самобръсначката.

# 23
  • Мнения: 851
И аз четох старите теми, та пробвах Стреп. Половин час висене в банята и никакъв резултат, освен че космите стават меки и после не може дори да ги обръснеш хубаво. Преди години бях ползвала някакъв евтин крем, който свърши работа, но пък получих жесток обрив от него. Просто не си заслужава цялата хамалогия за един ден "мека кожа", ако изобщо... Според мен би било ефективно на дълги косми и много от крема, което няма как да стане. Какъвто и метод да се ползва, е добре да се прави редовно и ако е самобръсначка, да се сменя често, за да няма възпаления.  Моите косми също са руси, кожата ми е бяла, познати са ми проблемите.
Това за новопоникналите косми не мисля, че е вярно. Могат да са меки единствено след дълъг период на епилация, но тогава се явяват и подкожни.

# 24
  • Мнения: 3 841
В момента ползвам на Veet
http://parfumi-kozmetika.com/product-2360.html
 -доволна съм.Ползвам и техните ленти за обезкосмяване,на Strep и Taky въобще не ги харесвам...
Иначе преди време ползвах и на Eveline- http://www.bangla.pl/zdjecia-eveline-cosmetics-9-w-1-ultradelika … cji-up26002-2.htm
Също го препоръчвам!

# 25
  • Мнения: 5 215
Пробвала съм преди години, но миришеше мега отвратително. Дано формулите са подобрени.
Жалко, че никой още не е измислил крем, който да убива космите до корен. Twisted Evil Би било голям кеф.

# 26
  • Мнения: 273
Пробвала съм преди години, но миришеше мега отвратително. Дано формулите са подобрени.
Жалко, че никой още не е измислил крем, който да убива космите до корен. Twisted Evil Би било голям кеф.

Всъщност има измислен такъв крем.
Четох преди време. Е, не беше точно крем, а нещо като маска, зелено на цвят.
Но сега не упсях да намеря сайта. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 892
Аз използвам на Elea за ръцете, защото там кожата ми е още по-чувствителна и ленти не ми вършат работа. Но при мен окосмяването по принцип е слабо и светло - ефектът при мен е поне 10-14 дни и съм доволна. Мисля да пробвам и горната част на краката, където по принцип рядко ги махам, защото почти нямам. Кремът е много евтин и ефектът е добър.

# 28
  • Мнения: 46 526
Интересно. И аз забелязвам, че растат по-бавно с крема, в сравнение с бръсненето  Simple Smile 3 дни минаха, а положението е 1:1 като след махането. Кожата не е идеално гладка като след бръснене, но и не се виждат или усещат осезаемо при допир.
И не миришеше лошо този,  с който ги махнах - Balea Peace

# 29
  • Мнения: 5 215
Teen_mommy, ама жива ли си след него? Ако се сетиш как се казва, ще е супер.

НСЧ, със шпатула ли се махат космите или може и само с изплакване? Защо кожата не е идеално гладка, нали падат космите? Blush

# 30
  • Мнения: 46 526
С шпатула. Ами не знам защо не е идеално гладка, четох някакво обяснение, че се откъсват на някакво по-горно ниво. Но това ме устройва напълно, гладка си е, с въображение се усеща не гладкото Simple Smile

# 31
# 32
  • Мнения: 603
Този е много хубав и върши много добра работа.  Blush Heart Eyes http://apteka.framar.bg/30016124/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B0-%D0%B4 … D0%BE%D0%BD%D0%B8

# 33
  • Мнения: 466
Не се сърди, човече сега излизат ли ти пъпки от крема? Имам същия проблем с пъпките, на свивките под дупето и по бедрата - лятото е ужасно не мога да обуя къси панталонки, защото се виждат и за мен лично е грозно. Мисля да пробвам и аз с депилаторен крем

# 34
  • Мнения: 273
Teen_mommy, ама жива ли си след него? Ако се сетиш как се казва, ще е супер.

Не е това, за което говорех, но намерих това:
http://skandalno.net/losionat-za-obezkosmyavane-estetika-206/

# 35
  • Мнения: 46 526
Много добре звучи, но ми прилича на онези реклами за уголемяване на пениси  Mr. Green

Warcraft, благодаря за препоръката, цената също е доста добре  Peace

Не се сърди, човече сега излизат ли ти пъпки от крема? Имам същия проблем с пъпките, на свивките под дупето и по бедрата - лятото е ужасно не мога да обуя къси панталонки, защото се виждат и за мен лично е грозно. Мисля да пробвам и аз с депилаторен крем
Не съм пробвала още на краката, защото преди 1 седмица минавах с епилатор и още няма материал. Само на ръцете мазах, няма пъпки, но по принцип там не ми излизат и с др. вид обезкосмяване.
 

# 36
  • Мнения: 175
Преди няколко дни използвах крема на Lycia за краката - почти всички косъмчета се махнаха без проблем. Реших да опитам с депилатор, тъй като използвам самобръсначка за цялото тяло, но напоследък започнаха да ми излизат ситни пъпчици непосредствено след бръснене. Сега използвах крема и на ръцете. Веднага след това се намазах с лосион за тяло, тъй като кожата ми беше доста зачервена, но реших че е от натискането с шпатулата. След това ръцете започнаха да стават на ситни пъпчици. Сега започнаха да изчезват, но се чудя дали проблемът е в самото натискане или реакция от самия крем, тъй като на краката не се появи.
Случвало ли се е на някоя от вас?  newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Преди няколко дни използвах крема на Lycia за краката - почти всички косъмчета се махнаха без проблем. Реших да опитам с депилатор, тъй като използвам самобръсначка за цялото тяло, но напоследък започнаха да ми излизат ситни пъпчици непосредствено след бръснене. Сега използвах крема и на ръцете. Веднага след това се намазах с лосион за тяло, тъй като кожата ми беше доста зачервена, но реших че е от натискането с шпатулата. След това ръцете започнаха да стават на ситни пъпчици. Сега започнаха да изчезват, но се чудя дали проблемът е в самото натискане или реакция от самия крем, тъй като на краката не се появи.
Случвало ли се е на някоя от вас?  newsm78

Направила си алергична реакция.По принцип се зачервява мястото заради шпатулата,но след 10-тина минути се успокоява.
Аз лично на всеки крем удвоявам времето по две.Ако пише седите 3 минути намазани с крема,седя поне 10.
В момента ползвам крема на Вийт
 

Кожата ми е чиста и гладка,но до 2-3 дни започват да излизат,досадно.

# 38
  • Мнения: 164
В Метро дали има спрей пяна за депилиране и къде има спрей пяна Dimples? :/

Общи условия

Активация на акаунт