sedali6no bebe

  • 3 926
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
За секциото има един куп информация просто пусни търсачката. Скоро също имаше дискусия по въпроса. Излишно се шашкаш.

# 16
  • Мнения: 14 654
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78
не е вярно това.поне при мен-изключително бързо се възстанових и след махането на конците-нито ме болеше нещо нито ме придърпваше.

# 17
  • Мнения: 181
Здравей и от мен! Видях, че доста мами са ти тговорили и са прави за всичко. Аз мога да ти кажа моя случай. Аз бях с планирано секцио по медицински причини. Бебо нямаше как да се обърне, защото съм с двурога матка и т.н. подробности. Беше си седалищно до последно. Родих секцио със спинална упойка. Мен лично ме питаха за вида на упойката, който избирам и мисля, че това е практика в Майчин дом-Варна. Избрах спиналната, защото възстановяването е по-бързо. В съзнание си, виждаш веднага бебчето. Ако всичко мина ок, раздвижването е на 6-тия час. От там нататък, колкото повече се движиш, толкова по-добре се чувстваш. Аз лично на втория ден вече си ставах съвсем сама и стоях доста време права, тъй като бебчо беше в кувьоз в друга стая. Та така. Аз нищо не разбрах от операцията, а какво остава за спомен. Сякаш нищо не е било. Стискам ти палци всичко да мине леко.пък било то нормално или секцио. Най-важното е да си спокойна. А дори и да не ти предложат да избираш упойка евентуално, ти пък поискай информация и си поискай спинална. Може и да приемат желанието ти. За сега си бременей леко и си почивай повечко. Това ще ти остане. Hug

# 18
  • Мнения: 350
Имаш много време - ще се намести с глава надолу - някой път става преди самото раждане.

# 19
  • Мнения: 2 471
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78

Да ти кажа, боли си много. Но пък ако си упорита и се раздвижиш бързо - бързо се възтановаваш. При мене беше така

# 20
  • Мнения: 2 936
здравий и от мен Simple Smile аз също бях за планирано секцио на 8.12.2004,когато през ноща на 6 срещу 7 се събудих със силни контракции през 20мин.изплаших се защото беба също беше седалищно и незнаех какво да правя...в 8.30ч.бяхме в болницата и докато ми направят изследванията за упойката вече имах 8см.разкритие,нямаше кога да се чака и ми биха епидурална упойка-родих нормално,нищо не усещах само контракциите,направиха ми принудителна епизитомия(незнам дали го написах правилно).беба се роди седалищно защото пъпната връв се е била увила около ръчичката и затова не е могла да се обърне.има още много причини за да не се обръщат...но моята до раждането не можа да се установи.горе главата дори при добър специалист-седалищното раждане не е страшно,но все пак по-добре секцио,ако нямаш доверие на твоя доктор.

# 21
  • Мнения: 220
И моето беше седалищно. Обърна се последната седмица, въпреки големите си размери.

# 22
  • Мнения: 599
Момичета, дори да не се обърне, МОЖЕ да се роди и по нормален начин седалищно бебе. Лекарят ще прецени дали ще е нормално или ще се наложи секцио.

# 23
  • Мнения: 962
Ami kazaha mi 4e dori da e po norm. pat mojelo da me razkasa poneje e edro bebeto a i mn.6te se izma4a.No 6te vidim v na4aloto na meseca kakvo 6te se pravi!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 175
Мамо Зори, моля те, пиши на кирилица, така повече хора ще могат да ти отговорят.
За секциото май не можеш да си избираш упойка, поне при мен беше така. Нека и други мами да кажат. Но пак ти казвам - няма нищо страшно, дори и да се наложи. Аз по време на цялата операция се смях с анестезиолога, говорихме си глупости, не съм усетила нищо и след 30 мин - айде, бебето излезнало. Успокой се, бременей си и не му мисли. Докторите са учили за това и както вече ти казах, че ще преценят най-добре.

Моето секцио беше планово и както ми обясни преди това анестезиологът от години (поне в София) не се използва пълна упойка, освен в случаите когато има опасност за майката или бебето.

Мамо Зори, ако се притесняваш, че бебето е голямо и може да те разкъса не се колебай за секциото. Не е толкова страшно. Освен това доката бях в болницата имаше едно голямо бебе родено по естествен начин и сложено в кувьоз, след усложнения от самото раждане. Не го пожелавам на никого.  Мами, освен за себе си мислете и за децата си, за тях раждането със секцио е много по-нетравмиращо.
Последните няколко дни имаше още няколко теми за секциото и раздвижвнето - разгледай ги дори и да решиш да родиш нормално.

Леко раждане и здраво бебче!

# 25
  • Мнения: 7 640
Момичета, дори да не се обърне, МОЖЕ да се роди и по нормален начин седалищно бебе. Лекарят ще прецени дали ще е нормално или ще се наложи секцио.
говори си, аз опитах, ама на.
За гинеколозите седалищното предлежание е причина за секцио- познай защо Wink

# 26
  • Мнения: 434
Понеже и моето бебче е със седалищно предлежание и ми казаха че ако до 16.05 не се обърне ще ми направят операция на 23.05, а термина ми е на 6.06, да ви питам така не му ли се отнема шанса да се обърне и да се роди нормално! Моята лекрака ми каза че бебето върви голямо и то по-скоро с гояма глава и дълги крака и затова може бо щялода му е трудно да се обърне! какво мислите за това? И вкарайна сметка можете ли да ми кажете колко е голям шева след секциото и остава ли белег?

# 27
  • Мнения: 7 640
ти как мислиш за белега Laughing- естествено, че остава- операция ти е правена все пак.
Ако кожата ти не е склонна към груби цикатрикси, козметичният шев се е оказал сполучлив, може и да не се вижда- прави се точно под линията на окосмяването и е около десетина сантиметра.

# 28
  • Мнения: 434
ПОД или НАД линията на окосмяването???

# 29
  • Мнения: 5 790
ПОД или НАД линията на окосмяването???

Моят шев е под линията. В момента си личат около 5-6 см от него. Другото се е заличило и почти няма белег.

Общи условия

Активация на акаунт