sedali6no bebe

  • 3 929
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 962
Zdr. mam4eta,moje da vi se stori tapo 4e pitam za tova,no...  Embarassed
Dnes kato bqh na konsult.dokito mi kaza 4e bebo e sedali6tno,a sam v 34 g.s. Tova kakvo ozna4ava,lo6o li e?A na ambol.list pi6e6e HABITUS polojenie  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 116
Ами не е лошо Wink Просто бебо с дупето надолу, вместо с главичката Simple Smile Има още много време през което бебчо може да реши да се обърне Simple Smile

Аз бях седалищно до последно и родих секцио Simple Smile

# 2
  • Мнения: 739
има още време да се обърне, не се притеснявай, понякога става последната седмица

# 3
  • Мнения: 5 790
Ритка ти е казала - има време, може да се обърне. Ако не се обърне - секциото никак не е страшно. От опит го казвам.   Hug   Леко раждане!

# 4
  • Мнения: 3 334
а аз бях седалищно до 38г.с и бебка реши да се обърне! Wink

# 5
  • Мнения: 962
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 489
има още време да се обърне, не се притеснявай, понякога става последната седмица
а някой път и в последния момент.

# 7
  • Мнения: 5 790
Всичко е индивидуално - аз 12 часа след секциото ходих да пуша. А после в отделението всеки ден по 3 пъти носех храната на едно момиче, родило по естествен път, че не можеше да мръдне от болки. Не ме е боляло, но както ти казах индивидуално е - праг на болка, нервна система и т.н. Не му мисли, докторите ще преценят най-доброто.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И моето беше седалищно.Лекарката ми беше фенка на секциото и много преди термина искаше да ми запише час за секцио.Голиам рев му ударих, исках нормално раждане и след много размисли отказах.Бебето се обърна ден преди да се роди.

# 9
  • Мнения: 962
A kakva upoika e nai podhodq6ta za sekcioto?DOkito pitali me za predpo4itaniq ili napravo deistvat?Blagodarq momi4eta za uspokoenieto,az 4etoh tuk nqkade edna mn. pisimisti4na statiq za sekcioto i se napla6ih o6te pove4e.Abe 6te vidim ko 6te izleze nakraq.A mejdodr. dokito mi kaza 4e bebo e edro i dori da izleze po norm. pat moje da me razkasa.Zatova nai podhodq6to e sekcioto spored men  newsm78

# 10
  • Мнения: 5 790
Мамо Зори, моля те, пиши на кирилица, така повече хора ще могат да ти отговорят.
За секциото май не можеш да си избираш упойка, поне при мен беше така. Нека и други мами да кажат. Но пак ти казвам - няма нищо страшно, дори и да се наложи. Аз по време на цялата операция се смях с анестезиолога, говорихме си глупости, не съм усетила нищо и след 30 мин - айде, бебето излезнало. Успокой се, бременей си и не му мисли. Докторите са учили за това и както вече ти казах, че ще преценят най-добре.

# 11
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И моя чочо беше седалишно,ама се обърна.Не се тревожи има още шанс да се обърне.Най-добре се уговори като идеш да раждаш както е бебето така да е раждането.Не се тревожи и всичко ще бъде ок.

# 12
  • Мнения: 3 116
Аз бях със спинална упойка, в съзнание през цялото време. Видях си бебето веднага след като се роди Wink

По време на секциото не усещаш болка, но усещаш едно тъпо придърпване (не болка !) когато вадят бебо и когато те шият. След секциото следва реанимация (аз изкарах там около 20 часа). Боли като при силна болка при цикъл (аз лично изкарах без болкоуспокояващи, но ако искаш ти дават). После раздвижване (тук е малко по-трудно и малко боли, но се търпи) и после в стаята. В Света София даваха бебо още като те качат в стаята Simple Smile На 3 ден от секциото обикалях по етажите, на 10 ден забравих че съм оперирана !

Няма страшно  Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 74
има още време да се обърне, не се притеснявай, понякога става последната седмица
а някой път и в последния момент.
Точно така е .Въобще не се притеснявай има достатъчно време ,а и каквото дойде.Леко раждане и прекрасно бебче!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има още време,ще се обърне.Ако ли не и секциото не е толкова страшно,толкова мами по собствено желание го избират Hug

# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
За секциото има един куп информация просто пусни търсачката. Скоро също имаше дискусия по въпроса. Излишно се шашкаш.

# 16
  • Мнения: 14 654
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78
не е вярно това.поне при мен-изключително бързо се възстанових и след махането на конците-нито ме болеше нещо нито ме придърпваше.

# 17
  • Мнения: 181
Здравей и от мен! Видях, че доста мами са ти тговорили и са прави за всичко. Аз мога да ти кажа моя случай. Аз бях с планирано секцио по медицински причини. Бебо нямаше как да се обърне, защото съм с двурога матка и т.н. подробности. Беше си седалищно до последно. Родих секцио със спинална упойка. Мен лично ме питаха за вида на упойката, който избирам и мисля, че това е практика в Майчин дом-Варна. Избрах спиналната, защото възстановяването е по-бързо. В съзнание си, виждаш веднага бебчето. Ако всичко мина ок, раздвижването е на 6-тия час. От там нататък, колкото повече се движиш, толкова по-добре се чувстваш. Аз лично на втория ден вече си ставах съвсем сама и стоях доста време права, тъй като бебчо беше в кувьоз в друга стая. Та така. Аз нищо не разбрах от операцията, а какво остава за спомен. Сякаш нищо не е било. Стискам ти палци всичко да мине леко.пък било то нормално или секцио. Най-важното е да си спокойна. А дори и да не ти предложат да избираш упойка евентуално, ти пък поискай информация и си поискай спинална. Може и да приемат желанието ти. За сега си бременей леко и си почивай повечко. Това ще ти остане. Hug

# 18
  • Мнения: 350
Имаш много време - ще се намести с глава надолу - някой път става преди самото раждане.

# 19
  • Мнения: 2 471
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78

Да ти кажа, боли си много. Но пък ако си упорита и се раздвижиш бързо - бързо се възтановаваш. При мене беше така

# 20
  • Мнения: 2 936
здравий и от мен Simple Smile аз също бях за планирано секцио на 8.12.2004,когато през ноща на 6 срещу 7 се събудих със силни контракции през 20мин.изплаших се защото беба също беше седалищно и незнаех какво да правя...в 8.30ч.бяхме в болницата и докато ми направят изследванията за упойката вече имах 8см.разкритие,нямаше кога да се чака и ми биха епидурална упойка-родих нормално,нищо не усещах само контракциите,направиха ми принудителна епизитомия(незнам дали го написах правилно).беба се роди седалищно защото пъпната връв се е била увила около ръчичката и затова не е могла да се обърне.има още много причини за да не се обръщат...но моята до раждането не можа да се установи.горе главата дори при добър специалист-седалищното раждане не е страшно,но все пак по-добре секцио,ако нямаш доверие на твоя доктор.

# 21
  • Мнения: 220
И моето беше седалищно. Обърна се последната седмица, въпреки големите си размери.

# 22
  • Мнения: 599
Момичета, дори да не се обърне, МОЖЕ да се роди и по нормален начин седалищно бебе. Лекарят ще прецени дали ще е нормално или ще се наложи секцио.

# 23
  • Мнения: 962
Ami kazaha mi 4e dori da e po norm. pat mojelo da me razkasa poneje e edro bebeto a i mn.6te se izma4a.No 6te vidim v na4aloto na meseca kakvo 6te se pravi!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 191
Мамо Зори, моля те, пиши на кирилица, така повече хора ще могат да ти отговорят.
За секциото май не можеш да си избираш упойка, поне при мен беше така. Нека и други мами да кажат. Но пак ти казвам - няма нищо страшно, дори и да се наложи. Аз по време на цялата операция се смях с анестезиолога, говорихме си глупости, не съм усетила нищо и след 30 мин - айде, бебето излезнало. Успокой се, бременей си и не му мисли. Докторите са учили за това и както вече ти казах, че ще преценят най-добре.

Моето секцио беше планово и както ми обясни преди това анестезиологът от години (поне в София) не се използва пълна упойка, освен в случаите когато има опасност за майката или бебето.

Мамо Зори, ако се притесняваш, че бебето е голямо и може да те разкъса не се колебай за секциото. Не е толкова страшно. Освен това доката бях в болницата имаше едно голямо бебе родено по естествен начин и сложено в кувьоз, след усложнения от самото раждане. Не го пожелавам на никого.  Мами, освен за себе си мислете и за децата си, за тях раждането със секцио е много по-нетравмиращо.
Последните няколко дни имаше още няколко теми за секциото и раздвижвнето - разгледай ги дори и да решиш да родиш нормално.

Леко раждане и здраво бебче!

# 25
  • Мнения: 7 640
Момичета, дори да не се обърне, МОЖЕ да се роди и по нормален начин седалищно бебе. Лекарят ще прецени дали ще е нормално или ще се наложи секцио.
говори си, аз опитах, ама на.
За гинеколозите седалищното предлежание е причина за секцио- познай защо Wink

# 26
  • Мнения: 434
Понеже и моето бебче е със седалищно предлежание и ми казаха че ако до 16.05 не се обърне ще ми направят операция на 23.05, а термина ми е на 6.06, да ви питам така не му ли се отнема шанса да се обърне и да се роди нормално! Моята лекрака ми каза че бебето върви голямо и то по-скоро с гояма глава и дълги крака и затова може бо щялода му е трудно да се обърне! какво мислите за това? И вкарайна сметка можете ли да ми кажете колко е голям шева след секциото и остава ли белег?

# 27
  • Мнения: 7 640
ти как мислиш за белега Laughing- естествено, че остава- операция ти е правена все пак.
Ако кожата ти не е склонна към груби цикатрикси, козметичният шев се е оказал сполучлив, може и да не се вижда- прави се точно под линията на окосмяването и е около десетина сантиметра.

# 28
  • Мнения: 434
ПОД или НАД линията на окосмяването???

# 29
  • Мнения: 5 790
ПОД или НАД линията на окосмяването???

Моят шев е под линията. В момента си личат около 5-6 см от него. Другото се е заличило и почти няма белег.

# 30
  • Мнения: 14 654
при мен шевът е над линията на окосмяването и е около 10 см някъде.беше по-голям и по-сбръчкан до преди година,но постепено избледнява и се свива.

# 31
  • Мнения: 3 069
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78



Такааааа, само си чувала доколкото разбирам!
Според доцент Кърлов, който е един от най-добрите специалисти в гинеколкогията, секциото е по-добрия начин за раждане за БЕБЕТО.За майката не винаги е така, но за бабока е по-добре, особено след като говорим за седалищно.....

# 32
  • Мнения: 992
ПОД или НАД линията на окосмяването???

Моят шев е под линията. В момента си личат около 5-6 см от него. Другото се е заличило и почти няма белег.

под линията не означава ли долу при срамните устни  newsm78 моя е над линията
денит и мама зори не се притеснявайте за раждането дали е секцио или не въпроса е вие и бебчо да сте живи и здрави другото се преживява и забравя остават само хубавите спомени от срещата с бебчето стискам ви палци и успех леко раждане

# 33
  • Мнения: 1 873
Дария ми се обърна 2 седмици преди да се роди, беше седалищно до осмия месец.

# 34
  • Мнения: 1 335
Ako e edro i sedalisthno , i ako ne se oburne....po dobriat variant e sekcioto.Estestveno che boli sled tova, vse pak e koremna operacia.no se preziviava.KAto stanesh i se razdvizish burzo, sled tretia den si kato nov.

Моето секцио беше планово и както ми обясни преди това анестезиологът от години (поне в София) не се използва пълна упойка, освен в случаите когато има опасност за майката или бебето.

V Sofia izpolzvat  pulna upoika  ne samo po speshnost, a i susto kogato po red prichini  ne sa mogli da slozat spinalnata .

# 35
  • Мнения: 5 790
ПОД или НАД линията на окосмяването???

Моят шев е под линията. В момента си личат около 5-6 см от него. Другото се е заличило и почти няма белег.



под линията не означава ли долу при срамните устни  newsm78 моя е над линията

Е, не е чак толкова ниско. Където започва окосмяването, но шевът не е над него.

# 36
  • Мнения: 1 858
4uvala sam 4e cekcioto e po lo6o ot norm. rajdane,4e bolqlo pove4e sled kato izleze6 ot upoika.i 4e trudno se vaztanovava6  newsm78
Легенди са да знаеш! Аз изпитах всички болки на естественото раждане и полувин час  преди да родя ме оперираха. Болката от контракциите и напъните са много по големи от болката от операцията. Поне за мен беше така, нали знаеш при всички е разлино но в никакъв случай не е болка за умиране.

# 37
  • Мнения: X
Не се притеснявай от сега! До последно бебо може да се обърне.Моето също е едро и също се обърна седалищно в средата на осмия месец...имам и други показания за секцио,но въпреки това до последно ще се надявам да ми се размине.Ако не се лъжа си от Пловдив,така ,че ако искаш пиши ми на ЛС за да ти кажа къде и как можеш да родиш,аз вече проучих въпроса.

# 38
Zdrasti i ot men.Sinat mi e na 8 meseca i se rodi sedali6no.Mnogo iskah da go rodia po normalen pat i go napravih.Edin savet ot men ne go pravi po dobre sekcio.vastanoviavaneto e mnogo po barzo vidiah go mnogokratno dokato lejah v bolnicata za da se vastanovia.Radvam se 4e saprugat mi i maika mi biaha do men ina4e niama6e da se spravia.Uspeh   Wink

# 39
  • Мнения: 1 761
Zdr. mam4eta,moje da vi se stori tapo 4e pitam za tova,no...  Embarassed
Dnes kato bqh na konsult.dokito mi kaza 4e bebo e sedali6tno,a sam v 34 g.s. Tova kakvo ozna4ava,lo6o li e?A na ambol.list pi6e6e HABITUS polojenie  newsm78
няма лошо.Бебо си е седнал удобно и не му се мърда като на моят бебок Споко ,ама после е секцио пак не е лошо Hug

Общи условия

Активация на акаунт