Американски колеж - седма тема

  • 106 091
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • България
  • Мнения: 2 164
Късмет!   fingerscrossed

# 31
  • София
  • Мнения: 5 559
Записвам се и аз в новата тема, приятно ми е да ви чета!

Приятна ваканция на децата!

# 32
  • Мнения: 9 162
за новата тема Hug

# 33
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
 bouquet  за новата тема.
Последните изпити са днес.
Приятна ваканция на децата ни.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 945
Вчера при записването на сина ми в Колежа не са ни искали удостоверение за отписване от училището, в което е учил и не сме вземали от предишното му училище такава бележка. Ще ни трябва ли? Да ходим ли да си вземем?

# 35
  • Мнения: 1 986
Simple SmileКолежът е поканил още 11 деца за записване.

# 36
  • София
  • Мнения: 461
Изпуснала съм новата тема. И веднага поправям тази грешка като се записвам.
Само 11 свободни места, не са много отказалите се.

# 37
  • Мнения: 1 970
Вчера при записването на сина ми в Колежа не са ни искали удостоверение за отписване от училището, в което е учил и не сме вземали от предишното му училище такава бележка. Ще ни трябва ли? Да ходим ли да си вземем?

Не, нали сте се записали вече, ако трябваше (ако има нещо ново, защото нямам спомен да е искал някой удостоверение за отписване, нито в Колежа, нито в в държавна гимназия след 7-ми клас), щяха да Ви кажат.
Искат свидетелството за завършен 7-ми клас и това е.
Веднъж дадете ли го в една гимназия, не може да се запишете в друга, освен ако не си го изтеглите, разбира се... - записването навсякъде става само с оригинал.

# 38
  • Мнения: 167
Изпуснала съм новата тема. И веднага поправям тази грешка като се записвам.
Само 11 свободни места, не са много отказалите се.

Все пак обаче в началото поканиха 160 приети деца + 40 резерви ( ако не се лъжа ) и сега са останали още тези 11 свободни места. Но аз не съм съвсем наясно от точно колко човека е окончателно випуска.

# 39
  • Мнения: 1 970
Колежа има сайт и там пише:

"Бордът на настоятелите прие промяна в политиката за прием на ученици след завършен 7. клас. Колежът ще приеме 160 кандидати, класирани на базата на техните резултати от приемния изпит. След публикуване на резултатите първите 100 момчета и 100 момичета ще бъдат поканени за записване. Останалите класирани кандидати ще формират списък на резервите. Те могат да бъдат поканени, в случай че в края на срока на записване останат незаети места. При записване на кандидати от списъка на резервите ще се взема предвид техният резултат на изпита независимо от техния пол."

Ето тук:   http://www.acs.bg/Home/Admissions/Bulgarian_Students_Admission_after_Grade_7.aspx

# 40
  • София
  • Мнения: 5 559
dechy, отписването става по служебен път. След като сте се записали, нямате повече ангажименти. Peace

# 41
  • Мнения: 1 970
Да, точно това означава. Логично, при поканени 200 да се запишат щом сега канят още 11, значи са се записали 149, към 75% - 3/4 от поканените.  Тези 11 деца вече се канят по успех от резервите, полът не играе. Ко се запишат всичките, ще обявят, че са приключили, ако някой не иска (приет в друга гимназия, не му стига стипендия и т.н.) ще обявят още няколко бройки, докато наберат 160.

За да спазят бройката за българчета след 7-ми клас, както е обявено.
Отделно има прием и на небългарчета, така наречените "интернешънъли", но те са освен тези 160 деца, на три пъти по-висока такса и с други условия за прием...
Те не взимат българска диплома и се учат по друга програма, IB.
Обяснено е в условията за прием.

А, междувременно си изтрихте въпроса....

# 42
  • Мнения: 14
искам да попитам има ли родители от провинцията тук?
как решихте въпроса с личния лекар - т.е. отписахте детето от вашия педиатър, и го записахте при нов в София? или посочихте лекар в София, който при нужда да бъде търсен и да му се заплаща?
Благодаря предварително за отговора и мненията!

# 43
  • Мнения: 8 022
искам да попитам има ли родители от провинцията тук?
как решихте въпроса с личния лекар - т.е. отписахте детето от вашия педиатър, и го записахте при нов в София? ...
Тъй като детето вече е постоянно в София, записах го при нов личен лекар, няма нужда да го отписваш от предишния - става автоматично... (Ваканциите при нужда пак си го преглежда неговия си педиатър, "Нали си е мое дете!"). При промяна на адресната регистрация (и на общежитие и на квартира и т.н. по-добре направете временна за срока на обучение- има си такава графа в бланката) може да се избере личен лекар не само в стандартните дати за смяна (след 30.06. и след 31.12.). Води се "Временен избор на личен лекар" и се продължава след тези дати. Важно е да е на удобно за детето място/транспорт и да се харесат лично Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 1 751
Ironic, благодарности за темата. Поздравления за резултата от SAT.
Моят Дивак сам си прави Brexit, като се сети да учи едва последните два месеца и с трагичната си диплома до момента изобщЕ никой няма го ще, а желанието му е само в гнилата стара Англия (изобщо не ме чува, като подхвърлям нещо за Шотландия) и то си е нарочил вече и къде, та ни чака много мъчителен 12 клас. Може ли да помоля за списък с "лятната" литература за 12 клас, която гореспоменатият образ невъзможен традиционно "губи" по това време. И предварително благодаря, на който го сподели.

Общи условия

Активация на акаунт