Голямата тема за малките масла - 15

  • 119 071
  • 763
  •   1
Отговори
# 330
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Може би въпроса ми е коментиран многократно, но нямам време да преглеждам и да ровя назад. Взех си какаово масло, което смятам да ползвам като защита от слънцето. То обаче е доста твърдо, та как точно го нанасяте и ползвате ли друга слънцезащита освен него или е достатъчно?
Предварително благодаря на отзовалите се.

# 331
  • софия
  • Мнения: 1 707
Какаовото на водна баня ,и на плажа от жегата пак ще се втечнява,но според мен то не е за защита  а за тен  ,нисък е факторът.Мисля масло от малинови или морковени семки е с висок фактор за предпазване.Някой по запознат да сподели.Аз мазах смес какао,к окос,,,малиново и морковени и доста добър тъмен и плътен тен стана.Но 2 дни мазах и 50 фактор детски  за да не изгоря.

# 332
# 333
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Какаовото на водна баня ,и на плажа от жегата пак ще се втечнява,но според мен то не е за защита  а за тен  ,нисък е факторът.Мисля масло от малинови или морковени семки е с висок фактор за предпазване.Някой по запознат да сподели.Аз мазах смес какао,к окос,,,малиново и морковени и доста добър тъмен и плътен тен стана.Но 2 дни мазах и 50 фактор детски  за да не изгоря.
Благодаря. Имам само какаово и кокосово и за около 1 ден сухо олио с 30 фактор. Мислех да не купувам допълнително и да мина с какаовото, но очевидно ще се наложи..

# 334
  • Мнения: X
Аз тази година (както всяка друга) успях да направя бронзов тен единствено с чисто какаово масло, вече полвам и смес какаово, кокос и масло от кафе. Мазах се с 15ти фактор в началото на лятото отгоре с масла, но ефект никакъв. После си взех на Нивеа олиото с 6ти фактор. Вече имах съвсем лек тен, но почти незабележим и много неравномерен. Ефект след купешкото олио - нулев. Ядосах се аз и започнах само с какаово да се мажа. След седмица слънчеви бани вече имах натрупан страхотен тен! Просто моята кожа е от тези слонските, супер плътна, нееластична и суха, особено на краката. И с фактор колкото и да е нисък няма никаква промяна. Само и единствено с масла. И то гъсти масла тежки, които оставят хубав мазен филм на повърхността и се задържат повече време върху кожата. Въпреки, че имах леко почервеняване в първите дни, на сшедващия ден тенът вече беше черен и нямаше и помен от изсушаване. Кожата стои еластична и кадифена. След баня де мажа с лосион, в кокто понякога добавям кокосово масло.

# 335
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Благодаря! Ще взема и аз да опитам така. Имам вече някакъв тен, пък и слънцето не е толкова силно. Четох някъде, че какаовото масло се втечнява на 37 градуса, само че аз такава температура няма как да докарам, а условия за водна баня също нямам. Да го смеся с нещо за да се втечни или да се мацам така? Доста твърдичко ми изглежда, за разлика от кокосовото.

# 336
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Четох някъде, че какаовото масло се втечнява на 37 градуса, само че аз такава температура няма как да докарам, а условия за водна баня също нямам. Да го смеся с нещо за да се втечни или да се мацам така? Доста твърдичко ми изглежда, за разлика от кокосовото.

Да, ако имаш кокосово можеш да ги смесиш, а иначе какаовото можеш да го разтопиш като налееш в купа вряла вода (от бойлер) и вътре поставиш кутията с какаово масло. Разтапя се, дори съвсем да не се разтопи, то поне ще омекне достатъчно. Peace

# 337
  • Мнения: 321
Алис, не го мисли толкова - оставено на плажа си се разтапя съвсем. Аз си нося в кутия от крем за тяло, оставям го на слънце за известно време и то си се втечнява. Дори и да е под чадъра, пак става, ако не се втечни съвсем, поне ще омекне (става като масло и пак е лесно за разнасяне).
А относно защитата - ти познаваш най-добре своята кожа. Аз например по рождение си имам половин боя, но въпреки това винаги изгарям, ако не съм се намазала с по-висок фактор. За това практикувам така - мажа се със слънцезащитен крем/ мляко с фактор поне 25-30, като попие мажа обилно с маслото. Повтарям процедурата след всяко влизане във водата. Получавам страхотен загар (при все, че по принцип не чернея много, по-скоро червения).
Иначе назад в темите самата Дивиана беше писала, че въпреки слънцезащитния фактор, който съдържат маслата, не би рискувала да разчита единствено и само на тях за защита. Аз от опит мога да кажа, че за мен лично, само с масла не е вариант. Според мен - пробвай и двата варианта и прецени за себе си  Peace

# 338
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Благодаря ви момичета. Страхотни сте!

# 339
  • Мнения: 310
Някой ползвал ли е маслото от карите и арган или това с розово масло на Zoya goes pretty? Какво представляват като консистенция и аромат?
аз имах само карите с облепиха и карите с какао - и двата са страхотни. Леко са твърди, но лесно се нанасят, омекват и няма проблем.

# 340
  • Мнения: 398
По принцип повечето нали са антисептични, антиалергенни и тн... може би от друго те е избило.

# 341
  • Мнения: 92
аз имах само карите с облепиха и карите с какао - и двата са страхотни. Леко са твърди, но лесно се нанасят, омекват и няма проблем.
Маслото от карите с облепиха оцветява ли ви кожата - имам чисто и не знам как да го ползвам, защото много оцветява.

# 342
  • Мнения: 310
mbraykova, оцветява ми, да. Затова и не го нанасям точно преди лягане, че и чаршафите стават оранжеви Grinning  Но пък като ефект верху кожата много ми харесва, ако има слънчеви изгаряния, примерно, много помага.

# 343
  • Мнения: 567
Ползвам само масло от малинови семки за лице от няколко години и съм доволна от защитата му.Даже го тествах като се качвах на Рил.езера мин.година през м.Юли,беше голяма жега и всичките изгоряха,които не бяха намазани.Аз с моето малиново масло за лице хванах тен само.

# 344
  • Мнения: 5 478
Тази година използвах какаово масло за първи път на плажа и мога да кажа, че при мен подейства за получаване на по-тъмен тен. Мажех се с висок фактор заради слънчевата ми алергия, но пак почернях и то доста "здравословно" на вид. Самото масло аз също го оставях просто до хавлията и то си се разтапяше от горещината без проблем. Задължително обаче после го слагах в торбичка, защото изхвърлих една плажна чанта заради него...  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт