Голямата тема за малките масла - 15

  • 123 750
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета  може ли да споделите какво масло от гроздови семки ползвате и сте доволни

# 436
  • Варна
  • Мнения: 1 548
А някоя имала ли е ефект срещу целулита с масло от канела? Зимата се опитах да си добавям 2-3 капки към лосиона за тяло, защото уж има антицелулитен ефект, но само ми се подпалваше д-то от него и не можах да ползвам дълго.

# 437
  • Мнения: 1 140
Laughing ако ти се отразява окей, си го ползвай. Бадемовото масло е комедогенно-  2/5, може това да се е опитала да каже Laughing

Може ли да ми обясниш какво ще рече това на мен невежата  Embarassed
Отчасти запушва порите и може да доведе до пъпки. Но това си зависи от кожата, а и е бадемовото е само 2 от 5.

# 438
  • Мнения: 37 256
А някоя имала ли е ефект срещу целулита с масло от канела? Зимата се опитах да си добавям 2-3 капки към лосиона за тяло, защото уж има антицелулитен ефект, но само ми се подпалваше д-то от него и не можах да ползвам дълго.

точно такъв трябва да е ефектът - това "подпалване" ти раздвижва кръвта, което води до намаляването на целулита
ако ти е много силно, може да пробваш с масло от розмарин

# 439
  • София
  • Мнения: 21 255
Laughing ако ти се отразява окей, си го ползвай. Бадемовото масло е комедогенно-  2/5, може това да се е опитала да каже Laughing

Може ли да ми обясниш какво ще рече това на мен невежата  Embarassed
Отчасти запушва порите и може да доведе до пъпки. Но това си зависи от кожата, а и е бадемовото е само 2 от 5.

Благодаря за разяснението  bouquet
Явно затова ми подчертаха дебело, че кожата трябва да е много, много добре измита преди да се нанесе

# 440
  • Мнения: 3 158
Вместо да рискуваш, по добре редувай с друго. При по продължителна употреба не се знае как ще реагира кожата ти....и вместо после да усложняваш положението, по добре редувай  Laughing

# 441
  • София
  • Мнения: 21 255
Вместо да рискуваш, по добре редувай с друго. При по продължителна употреба не се знае как ще реагира кожата ти....и вместо после да усложняваш положението, по добре редувай  Laughing

Приемам съвети. За сега се насочих към кайсиевото масло, но приемам всякакви предложения, тъй като тепърва навлизам в света на маслата

# 442
  • Мнения: 1 140
Аргановото, маслото от карите, шарлана не са изобщо комедогенни и пак си овлажняват страхотно Peace

# 443
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!  bouquet
За пръв път пиша в тази тема. От години използвам етерични и базови масла за косата ми и съм страшно доволна. Забърквам обикновено косово масло, синапено олио, амла и добавям по няколко капки етерични масла от чаено дърво, салвия, розмарин и лавандула, а аргановото масло го ползвам вместо кристали.
Наскоро нещо ми щукна и реших да се намацам с арганово масло вместо нощен крем и ефекта беше УАУ!! Използвам го от няколко месеца и кожата ми никога не е била толкова хубава.
Вече спирам да давам пари за скъпа козметика, аман вече!! То серуми, то кремове, то околоочни..та един, та два, та пет ooooh!
Искам да попитам какво друго масло бихте ми препоръчали? Кожата ми е нормална към мазна в Т-зоната.

Мерси предварително.  Hug
Какво арганово масло използваш? В смисъл каква марка и откъде го купуваш?

# 444
  • Мнения: 615
Padme, от един био магазин наблизо (Германия) не мога да ти кажа марката за съжаление. Махнах капкомера и почна да се омазнява шишенцето, оттам и етикета се отлепи и го махнах, но следващия път (скоро, че ми привършва) като се заредя, ще споделя.  Peace

# 445
  • Мнения: 398
А някоя имала ли е ефект срещу целулита с масло от канела? Зимата се опитах да си добавям 2-3 капки към лосиона за тяло, защото уж има антицелулитен ефект, но само ми се подпалваше д-то от него и не можах да ползвам дълго.

точно такъв трябва да е ефектът - това "подпалване" ти раздвижва кръвта, което води до намаляването на целулита
ако ти е много силно, може да пробваш с масло от розмарин

Да не е била някаква непоносимост към маслото? То вярно, че целта е ефект в дълбочина, ама ако ти е било чак некомфортно усещането, не знам дали е нормално

# 446
  • Мнения: 740
Опитвам се да прочета материали от 1стр., но пълните текстове "Практическа употреба на маслата" и "Козметични маски с масла и още нещо..." не ми се отварят.
Дали има проблем с материалите или си е от задкомпютърното устройство?  Embarassed

# 447
  • Мнения: 4 390
Дали има проблем с материалите 

Отварят се при мен.

# 448
  • Мнения: 19 681
И при мен.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 1 548
Ами не знам ама и ръцете ми пламваха докато се намажа и се отказах. Мъчих се 2 седмици и толкова. Накрая го хвърлих. Знам че е силно и си пишеше съвсем малко да се капва ама не можах да изтрая.

Общи условия

Активация на акаунт