Голямата тема за малките масла - 15

  • 119 065
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 140
Ползвам протеинов ш,б и на влажна коса "реконструктор", но не ми действат втърдяващо и сухо. После са маслата. Слагам на изсушена коса като финиш, ама косата ги "изпива" след известно време. Преди час сложих на един кичур повече рициново(да пробвам с него), сега вече си е попило, хич не е мазно, а съм слагала какви ли не силикони на косата тази седмица, т.е. не би трябвало да се изпива така..Whistling

# 61
  • Мнения: X
Като финиш продукт чистите мсла са крайно недостатъчни. Вземи си готово олио за финиш, Митик ойл или на Матрикс примерно. Те са разработени така, че да кондиционират кутикулата. Чистото масло няма как да направи всичко това. Протеиновите продукти, използвани постоянно имат свойството да натрупват протеин по косъма тихомълком и да доведат до изсушаване след време. Дори на момента да не се усвщат така. Примерно аз имам продукти, които в деня на измиването са направили косата страхотна, балансирана, но на следващия ден се усеща остра и суха. Моят съвет е да пробваш кокосово масло или други в комбинация на мръсна суха коса, т.нар. "Дълбоко подхранване", за няколко часа ако е кокосово без затопляне може ако са други масла със затопляне със сешоар и увиване в найлонова шапка/торбичка + кърпа за да се задържи топлината. По този начин маслата проникват по-добре и подхранват оптимално. И смени протеина с хидратация, няма друг начин ако искаш да усетиш мекота, влага, гъекавост.

# 62
  • Мнения: 1 140
Фрея, това ще направя значи, благодаря bouquet Hug

# 63
  • Мнения: 4 390
 Mery*-, добре би се отразило на косата, ако намажеш /като пре-терапия/ косата с хидратиращ балсам, смесен с масла. Аз много от тях ги нанасям на влажна коса.
Можеш за финално изплакване да ползваш разреден лимонов сок/ябълков оцет с вода, също много добре омекотява косата.
В маслените маски можеш и мед да сложиш, той хидратира.

# 64
  • Мнения: 1 140
Дивиана, и тези неща ще се пробват, много, много ви благодаря bouquet

# 65
  • Мнения: 13 413
Пак с въпрос дано не ставам досадна, ямайското рициново масло е изчерпано в зоя, има ли къде другаде от София да купя и откъде го купувате.
Намерих в един американски сайт на много добра цена, обаче сигурно ще ми излезе златна доставката.

За меда в маските , на някои места четох, че не е подходящ ако има чувствителен скалп, себореен дерматит или някакъв кожен проблем, на други места няма такива отметки когато се дават такива маски, та влязох в една чуденка относно прилагането му в комбинация с масла, а и е доста силен алерген.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 40 862
Момичета,в Зоя имат безплатна доставка за над 29лв.

# 67
  • Мнения: 15 071
Момичета, знаете ли дали маслото от чесън мирише много?

# 68
  • Мнения: 36 057
отивам да си правя люта маска за по-бърз растеж на косата
малко ме е страх, стискайте палци да оцелея  Laughing
пробвах и кокосовото масло за измиване на зъбите - не може да се види ефект от един път, но ще бъда търпелива и настоятелна и се надявам на добри резултати
дадох и последен шнас на кокосовото масло за коса преди два-три дни - смесих го със зехтин и резултатът беше мнооого по-добър отколкото само с чисто кокосово масло

# 69
  • София
  • Мнения: 4 336
Момичета,в Зоя имат безплатна доставка за над 29лв.

Благодаря  bouquet, точно мислех вчера да пускам не много голяма поръчка и добре че изчаках Simple Smile

В този ред на мисли - някой ползвал ли е ем от здравец на Алтеа? Дали наистина е твърдо? В тези топли дни надали, но ме притеснява дали ще се разтвори добре в розовата вода по-нататък.

# 70
  • Мнения: 978
Искам да си приготвя един пре -уош със масла и с купешки балсам или маска . Та въпроса ми е има ли значение какъв е балсама/маската ( в него трябва ли да има масла) или може такъв който не ми върши работа и един вид да го доизхабя .По дължината ли се слага само или може и в корените? Търсих поста , в който се говореше точно по тази тема но не мога да го намеря  ooooh!

# 71
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Мери, Бубунка, споделете моля колко често си миете зъбите с кокосово масло и какво количество слагате върху четката? После миете ли с паста за зъби? bouquet

# 72
  • Мнения: 36 057
представа нямам как трябва да се направи  Peace
прочетох го вчера в темата и пробвах по усет - количеството масло, което сложих беше колкото количеството паста, което слагам обикновено, не съм мила с паста нито преди, нито след това, но зъбите ми скърцаха от чистота както при обикновено миене
четката за зъби после измих с веро и добре я изплакнах

# 73
  • София
  • Мнения: 4 336
Искам да си приготвя един пре -уош със масла и с купешки балсам или маска . Та въпроса ми е има ли значение какъв е балсама/маската ( в него трябва ли да има масла) или може такъв който не ми върши работа и един вид да го доизхабя .По дължината ли се слага само или може и в корените? Търсих поста , в който се говореше точно по тази тема но не мога да го намеря  ooooh!

Варианта да доизхабиш такъв, който не харесваш е смислен от икономическа гледна точка и обикновено маслата и глицерина наистина правят чудеса Simple Smile.
Ако косата ти има нужда от хидратация, избери хидратиращи продукти за база. Аз обикновено слагам протеинови и се получава много балансиран резултат.

# 74
  • Мнения: 44
Отдавна ползвам натурални маса както за косата, така и за кожата на лицето и тялото. Имам и любимци.
Страхотен вариант за за подхранване на кожата - смесвам какаово масло, бадемово масло и шипково масло. резултатите са страхотни, а ароматът е невероятен.

Друг много добър вариант е масло от карите, кайсиево масло и масло от авокадо. Ароматът не е много приятен, но тази смес е чудесна за суха кожа.

Общи условия

Активация на акаунт