Голямата тема за малките масла - 15

  • 119 165
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 956
А какъв ефект се очаква от миенето на зъби с кокосово масло?

# 76
  • Мнения: X
Ползвам отделна четка за кокосовото. Обикновено с него мия вечер, а сутрин с паста, но понякога разменям. Кокосовото спомага за избелването на зъбите, спирането на кървенето, заздравява венците, бори се с плаката, почиства нежно и убива бактериите.  Peace
https://authoritynutrition.com/oil-pulling-coconut-oil/

# 77
  • Мнения: 36 174
Пролет, писала си на страницата, на която са тези два коментара:

Аз съм доволна от кокосовото масло избелва зъбите страхотно и се бори със зъбният камък.  Дават го и че за лош дъх помага, за кървящи венци не съм чела дали помага.

Най- често ползвам кокосово- като паста за зъби и при мен има невероятен избелзващ ефект.

ако си купувала /или гледала/ масло от кафе в биофетиш - те са два вида - и от сурово, и от печено

# 78
  • Мнения: 978
Искам да си приготвя един пре -уош със масла и с купешки балсам или маска . Та въпроса ми е има ли значение какъв е балсама/маската ( в него трябва ли да има масла) или може такъв който не ми върши работа и един вид да го доизхабя .По дължината ли се слага само или може и в корените? Търсих поста , в който се говореше точно по тази тема но не мога да го намеря  ooooh!

Варианта да доизхабиш такъв, който не харесваш е смислен от икономическа гледна точка и обикновено маслата и глицерина наистина правят чудеса Simple Smile.
Ако косата ти има нужда от хидратация, избери хидратиращи продукти за база. Аз обикновено слагам протеинови и се получава много балансиран резултат.

Само по дължината ли или може и в корените и глицерин от аптеката ли използвате или от някой сайт поръчвате?

# 79
  • София
  • Мнения: 4 364
Само по дължината ли или може и в корените и глицерин от аптеката ли използвате или от някой сайт поръчвате?

Само по дължините мажа на влажна коса. Купувам растителен глицерин от сайтове - има го на доста места, например от https://biofetish.com, http://www.zoya.bg, http://www.ekomama.net

# 80
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Ползвам отделна четка за кокосовото. Обикновено с него мия вечер, а сутрин с паста, но понякога разменям. Кокосовото спомага за избелването на зъбите, спирането на кървенето, заздравява венците, бори се с плаката, почиства нежно и убива бактериите.  Peace
https://authoritynutrition.com/oil-pulling-coconut-oil/

А какво масло точно ползвате за миене на зъбите? Това, което ползвам за косата (нерафинирано, студенопресовано) или Organic, Extra Virgin Coconut Oil стават ли? Hug

# 81
  • Мнения: X
Extra Virgin кокосово масло за първи път чувам  Laughing  Иначе стават да  Peace

# 82
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Extra Virgin кокосово масло за първи път чувам  Laughing  Иначе стават да  Peace

Ти сега ме хвърли в размисъл?!? newsm78

Виж и други Extra Virgin кокосови масла има. Hug

# 83
  • Мнения: 401
мога ли да разчитам само на лавандулотоо масло срещу комари?
имам на Ривана, ако мазвам по малко на децата, дали ще е ефикасно и безопасно така?

Чела съм, че гадовете предпочитат нулева положителна кръвна група. Аз съм такава и няма отърване. Ползвала съм на Ривана лавандулово. Намазах смело на доста места, без да го разреждам с друго. Въобще не им направи впечатление, че "ухая" на него. Но мен не ме спасява и Аутан. С каквото и да съм омазана, с каквото и количество да съм се обливала, все ме ядат...
Така че, ако въобще нещо ги отблъсква, може би трябва нещото да е върху човек, чиято кръв от комарска гледна точка не е много деликатесна...

# 84
  • София
  • Мнения: 4 364
Да, много обичат нулева кръвна група и откакто имам дете се радвам, че е така, а не харесват А Simple Smile

Сравнително успешен репелент съм правила от преварена вода, глицерин и ем лавандула, цитронела, чаено дърво, здравец. Трябва да се пръска често обаче.

# 85
  • Мнения: 401
Да, много обичат нулева кръвна група и откакто имам дете се радвам, че е така, а не харесват А Simple Smile

Сравнително успешен репелент съм правила от преварена вода, глицерин и ем лавандула, цитронела, чаено дърво, здравец. Трябва да се пръска често обаче.

Явно детето ти е А, а ти си нулева. Ако е така, на теб действа ли ти твоя хендмейд репелент, да пробвам и него?

# 86
  • Мнения: 13 541
Екстра върджин може би си има предвид, че метода е студено пресоване, без топлинна обработка и химикали.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 364
Опитай, ако имаш налични етеричните масла, ако толкова много те нападат, може и да не помогне.
За комари се взимаше и витамин В1 - тогава кожата ни излъчва неапетитна за тях миризма. Това не съм го опитвала, обаче

# 88
  • Мнения: 401
Ще пробвам и това. За вит В бях чувала, но не знаех точно кой от В-тата ги дразни

# 89
  • Мнения: 401
Екстра върджин може би си има предвид, че метода е студено пресоване, без топлинна обработка и химикали.

Копнах от Уикипедия инфо за зехтина:

Видове зехтин:

1. Extra virgin olive oil – той се получава от първото студено пресоване. Този вид е най-качествен и най-здравословен, защото в него са съхранени всички полезни свойства. Той се усвоява 100%. Неговата киселинност е 1%.

2. Virgin olive oil се нарича зехтинът, получен при второто студено пресоване. Смята се, че той не е с лошо качество, защото при производството му не се използват никакви химикали. Този вид отстъпва на първия само по вкусови качества.

3. Olive oil е зехтин, получен от субстрата, използван при получаването на първия. В него се съдържат доста по-малко полезни вещества.

4. Pure olive oil се получава при второ студено пресоване и при него се използват химикали.


Ако инфото е вярно, значи Extra virgin се получава от първото студено пресоване, а Virgin - при второто студено пресоване. И в двата случая не би следвало да се използват химикали за извличане на съответното масло

Общи условия

Активация на акаунт