СЕДМИ клас - I класиране - 11 - Успех!/27.06.-03.07.2016 г./

  • 103 881
  • 763
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 2 162
Браво, Спирулина! Пожелавам ви успех на второто класиране. Peace

# 616
  • Мнения: 68
Спирулина, искрено се радвам за вас. Стискам ви палци на второ класиране да мръднете напред в желанията на детето.

# 617
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Явно сте много ангажирана да защитавате Първа гимназия, хвърлихте се като Матросов на амбразурата, освен вашите деца там учат и много други, може би тяхното мнение не съвпада с вашето. Но отлива и спада на бала са налице, може би слуховете не са голи приказки.

Мнението си зависи от ученика, разбира се. Включвам се по темата, защото имам лични впечатления, а не се осланявам на слухове.
Дъщеря ми се смя доста като ѝ препредадох циркулиращия слух, че в Първа трябвало да си платиш за да изкараш 6. За сведение - диплома 5,99 само с училищна подготовка + два пъти първо място на нац.олимпиада по немски. Мога да цитирам още цифри, но най-малкото може да погледнете ДЗИ. Не може да не се отчете обаче, че тази година Пета за първи път влизат в ТОП 10 на матурата по БЕЛ, поздравления за учениците и учителите там.  bouquet

Не знам за какъв отлив и спад в бала става въпрос, но като цяло баловете са спаднали спрямо миналогодишните. Пак минималният бал в Първа е по-висок от този в Пета при това с по-голям прием в първата гимназия.

Спирулина Значи служителите наистина смятат, че мястото от първо класиране се губи? Кой знае колко други родители и деца са заблудили.
Поздравления и много се радвам за вас. Дано детето да има късмет.  bouquet

# 618
  • Мнения: 34
Днес на дъщеря ми и се наложи да вземе много трудно решение. Балът и е 33,106.  Не и достигна 0,038, за да влезе в желаната паралелка в Първа АЕГ, но е почти сигурно, че ще успее на второ класиране. Отидохме във Втора  АЕГ да подадем заявление и бяхме толкова впечатлени от училището, че се разколебахме дали да подаваме заявление за участие във второ класиране. Не съм виждала по-красиво училище в София. В момента, в който влязохме, дъщеря ми започна да прави снимки на училището. Сигурно десет пъти я попитах, докато пишех заявлението, дали е сигурна в решението си, защото аз самата вече не бях. Знаех, че училището е ново, но не си го представях така. В крайна сметка решихме, че няма да позволим на материалното да промени решението ни и че тя ще се чувства по-горда ако влезе в Първа АЕГ. Дано не сме сгрешили.
Според мен , не сте  bowuu Стига 1ва да не ви е много далеч. Не става въпрос за по-горда, а за по добро преподаване на основния език. Успех ! /"Не всичко което блести, е злато"/.

Благодаря ти за отговора. Аз също смятам,  че нивото в Първа АЕГ е по-високо, въпреки че нямам преки наблюдения. Доволна съм,  че дъщеря ми не се повлия от лукса.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 966
Щом има мами от Варна, чиито деца вече учат в ЕГ и се включват с преки впечатления искам да задам един въпрос, който също много ме интересува дали е така, тъй като слуховете за това наистина са ми много странични. Та на въпроса: Колко от учениците в класа на детето ви отпаднаха още първата година и защо ако има такива? Или по точно се отказаха доброволно. Конкретната информация важи по-скоро за 5-та ЕГ, но не изключвам и другите.

# 620
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Щом има мами от Варна, чиито деца вече учат в ЕГ и се включват с преки впечатления искам да задам един въпрос, който също ме интересува дали е така, тъй като слуховете за това наистина са ми много странични. Та на въпроса: Колко от учениците в класа на детето ви отпаднаха още първата година и защо ако има такива? Или по точно се отказаха доброволно.

Откъде да отпаднат? Ако питаш за преместване в друго училище - едно момиче отиде да учи в Германия, друго - в Англия, но после се върна. Две момчета бяха принудени да се преместят поради сериозни провинения в 11 кл.

Всички от класа на дъщеря ми завършиха успешно, среден успех на класа 5,75 (без матурите). Само едно момче, преместено от Пета, не успя да завърши - има да се явява на поправка + матура.

Това са моите преки наблюдения, но едва ли може да се направи някакво обобщение само на тази база. 

# 621
  • Варна
  • Мнения: 966
Ясмина, благодаря за отговора!
Очаквам и други да се включат.

# 622
  • Мнения: 9
Браво на детето ви, имате пълни основания да се гордеете. Дано на всички деца да им се учи толкова.  Успехи и по-нататък.

Явно сте много ангажирана да защитавате Първа гимназия, хвърлихте се като Матросов на амбразурата, освен вашите деца там учат и много други, може би тяхното мнение не съвпада с вашето. Но отлива и спада на бала са налице, може би слуховете не са голи приказки.

Мнението си зависи от ученика, разбира се. Включвам се по темата, защото имам лични впечатления, а не се осланявам на слухове.
Дъщеря ми се смя доста като ѝ препредадох циркулиращия слух, че в Първа трябвало да си платиш за да изкараш 6. За сведение - диплома 5,99 само с училищна подготовка + два пъти първо място на нац.олимпиада по немски. Мога да цитирам още цифри, но най-малкото може да погледнете ДЗИ. Не може да не се отчете обаче, че тази година Пета за първи път влизат в ТОП 10 на матурата по БЕЛ, поздравления за учениците и учителите там.  bouquet

Не знам за какъв отлив и спад в бала става въпрос, но като цяло баловете са спаднали спрямо миналогодишните. Пак минималният бал в Първа е по-висок от този в Пета при това с по-голям прием в първата гимназия.

Спирулина Значи служителите наистина смятат, че мястото от първо класиране се губи? Кой знае колко други родители и деца са заблудили.
Поздравления и много се радвам за вас. Дано детето да има късмет.  bouquet

# 623
  • Мнения: 4 972
Записахме се днес и ние. В Първа английска става доста бързо. Дадоха ми въпросната бележка, с която да си искам отпусното от старото училище. Казаха да чакаме информация за родителската среща през септември. Чак тогава трябва да занесем въпросното отпусно, характеристиката и медицински картон. Най-хубавото - имат СИП народни танци!  Joy  След това се почерпихме в МакДоналдс, където вероятно си забравихме блузата, но здраве да има! Нямах настроение да му се карам.  Sunglasses

# 624
  • София
  • Мнения: 5 189
Благодаря Ви за бързия отговор! Ще отидем утре и се надявам всичко да си дойде на мястото.

Утре отивате и вдигате скандал до небесата, че са ви подвели. Ако трябва, ще кажете, че ще подадете сигнал до РИО за некоректна информация. Ще искате да подадете заявление за 2 класиране. Аман от такива колеги! Но и вие сте за бой! Сума ти неща се изписаха за наредба номер 11. Може ли така да се хванете?

# 625
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ganis, разминало се е. Отиват на второ класиране!

# 626
  • София
  • Мнения: 5 576
Бети, честито ви записване! Hug

Ние днес ходихме до старото училище, за да си вземем медицинския картон. Предстои да отидем до новото да занесем документите за записване. Ще го направим в някой от следвашите дни.

Освен това Деян стана на 14 на 27 юни!  Grinning Една почерпка за здраве от мен:



Ще ходим тия дни и за лична карта да подадем заявление. (Нали трябва да е в срок от 1 месец?)

# 627
  • София
  • Мнения: 5 189
Да, ОМ, сега видях, че всичко е минало благополучно. Писах поста си, докато четях и така се ядосах, че не се въздържах.

# 628
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
 .♥.Петя.♥. Ч.Р.Д.! Много здраве и успехи в новото училище Wink Личната карта е в срок от месец.Ние също трябва да отидем.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 16:42 от Syn

# 629
  • Мнения: 81
И ние се записахме.
22 СОУ АЕ/ИЕ.
Решихме, че няма смисъл да подаваме за второ класиране.
Най-много щяхме да влезем в 133 СОУ, но РЕ/АЕ.
Така че оставаме в 22 СОУ.

Успех на всички, които участват във второ класиране!

Общи условия

Активация на акаунт