Фотография - 82 тема

  • 46 286
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 210
За пейзажи, но откакто имам вариото на Тамрон-седи в шкафа 35-цата. А е много хубав обектив, ама пусто мързел.

# 46
  • Мнения: 1 377
35мм ми е любим, снимам много и травел с него и стрийт и детайли. Половината Коледна Виена с него снимах.





# 47
  • София
  • Мнения: 2 923
 Аз, по бедност карам с 25-ца Joy

# 48
  • Мнения: 1 377
 Joy ти по бедност..като знам, че Олимпус е с най-големия кроп фактор х2 хич не те жалям..  ох аз съм се наточила на новия Pen F.. да му се не види докарали са го много добър...

# 49
  • Мнения: 789
Трудно ми е да докарам хубаво фокусирани очи и туй то. ooooh!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 824
Идеално са си фокусирани очите според мен Simple Smile Фликър малко ги е блърнал при смаляването на снимката.

35 на никон ми е любимият обектив Simple Smile Супер остър, светъл, лек и става за всичко Simple Smile Снимам всичко с него. Снимам освен травъл и пейзажи, често и панорами. Идеален е.

# 51
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 753
по принцип фликр изостря допълнително, не блърва.
Im So Excited, защо не пробваш да ги изостриш селектирано само тях. ето този урок е много хубав. + бонус промяна на цвета, който не е задължителен де. можеш да не правиш последните стъпки
. http://www.416studios.co.uk/journal/2012/eye-sharpening-photoshop-tutorial

# 52
  • София
  • Мнения: 3 824
по принцип фликр изостря допълнително, не блърва.
Така е, но увеличени 100% се вижда, че очите са на фокус и няма motion blur.

# 53
  • Мнения: 789
Благодаря, Лолита, замених. Намалих прозрачността на 30%, но пак ми изглежда малко силен шарпа.

# 54
  • Мнения: 1 377
Пробва да изпстряш в Лаб Колор (т.е. там се избягва цветното хало тъй като работиш върху монохромната луминанта). Или в Луминосити ( след Смарт шарпен прилагаш смесване на слоя тип Луминосити) и двата метода дават добри резултати изострянето е качествено и ако на някой ме му е достатъчно може да се повтори.

Принципно когато е за Интернет си позволявам по-големи стойности на Amount, и малко стойности на Radius 0.3

# 55
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 753
Благодаря, Лолита, замених. Намалих прозрачността на 30%, но пак ми изглежда малко силен шарпа.
Щом ти е силен шарпа, значи и фокусът е хубав. Simple Smile то може да си играеш с двата слайда наляво и надясно. Горния по спомен го правех по-надясно, а долният-почти в ляво. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 377
Благодаря, Лолита, замених. Намалих прозрачността на 30%, но пак ми изглежда малко силен шарпа.
Щом ти е силен шарпа, значи и фокусът е хубав. Simple Smile то може да си играеш с двата слайда наляво и надясно. Горния по спомен го правех по-надясно, а долният-почти в ляво. Simple Smile

Точно .. горния е Amounta-a, долния е Radius-а, да те подсетя. bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 3 824
Привет отново Simple Smile

Имам нужда от помощ по един въпрос. Искат ми две снимки за изложба, като им казаха, че трябва да стават за пано 177 на 117 и да са с максимална резолюция. Аз пазя jpeg-ци с размери 4000 на 3000рх и резолюция 300dpi и се чудя дали ще се получи?
Никога не съм принтила нищо по-голямо от обикновена снимка 10x15.

# 58
  • Мнения: 1 377
Елл отвори оригиналите на снимките във Фотошоп, иди на Image-image size  и махни отметката от Resample. Така ще вържеш размера с резолюцията (точките) и ще видиш физическия размер в см или мм- каквото го искаш. Тези 177 х 117 предполагам са мм( и ми е малко странен формат), но ще се ориентираш дали ти стига размера или ще трябва да интерполираш. За момента щом не си печатала нищо голямо не рискувай да интерполираш на посоки. Най-добре (ако ти се наложи) е да интерполираш като намалиш точките, но недей повече от 180точки да сваляш (размера на файла в см ще се преоразмери автоматично при промяна на точките, но ще запази качеството). Най - добре ги питай на каква медия ще печатат и на каква машина, защото има случаи при които може да се падне и още като резолюция. Принципно гледайки какво си дала като изходни данни мисля че ще имаш ядове с размера.
Ако има нещо свиркай, не малко изложби съм предпечатала Wink ще съдействам. Дже ако искаш може да ми пратиш файла да го погледна

оп добавка, тези две снимки част от колаж ли ще бъдат или самостоятелно на пано. Ако е колаж те ще са по малки от размера на паното и няма да има  ядове...

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 19:57 от mamaSunshine

# 59
  • HH
  • Мнения: 3 261
Имам въпрос  newsm78 Мислех, да си купя 50мм, защото още си влача китовият с мен, но сте писали че за портрети накропка и 35 върши работа. Сега се чудя какво да правя  newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт