Фотография - 82 тема

  • 46 305
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 210
Зависи каква дължина ти е по-удобна. Аз лично предпочитах 35цата, но и сега  на фф 50мм ми е по-удобно от 85мм напр.

# 61
  • Мнения: 27
Имам едно питане, последните ми снимки са с много мек фокус,даже липсва фокус, не съм си променила начина на снимане -  снимам на централна точка с прекадриране, открих, че полубутонът всъщност не ми заключва фокуса и от там и размазаните снимки. Някакви идеи какво, как и къде може да се оправи.

# 62
  • Мнения: 1 377
Потърси си в настройките на камерата дали заключването не е изключено. Аз така известно време се ядосвах, че не ми заключва експозиция и се оказа че е изключена опцията. При прекадриране се случва, за това понякога е добре да се ползват и останалите фокусни точкии с изключение на най крайните, при тях така или иначе фокуса не е много добър.

# 63
  • HH
  • Мнения: 3 263
Зависи каква дължина ти е по-удобна. Аз лично предпочитах 35цата, но и сега  на фф 50мм ми е по-удобно от 85мм напр.
В момента с китовия снимам винаги в горния диапазон, много рядко на 18 до 30 мм. Но ако съм разбрала правилно, с 35мм на кроп ще се доближа до реални 50мм или се бъркам ?

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 22:19 от К@тя

# 64
  • София
  • Мнения: 1 210
Точно така.

# 65
  • Мнения: 457
Аз бих избрала 50. РумиК правеше мн хубави портрети с 35 и кропката, но той не е портретен обектив и иска повечко опит и умения.

# 66
  • HH
  • Мнения: 3 263
Значи ще си се придържам към първоначалният план. Благодаря за напътствията  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 790
К@тя, каквото и да си вземеш, ще му свикнеш.  Simple Smile С 35 мм ще снимаш по-отблизо. Ако ще снимаш и стрийт, с него ще ти е по-удобно, както и в по-тесни помещения. 50 мм е по-скоро за позирани портрети, поне това е моето впечатление, но при всички случаи е важно да прецениш по себе си. Можеш да тестваш на китовия коя дължина ще ти е по-удобна.   

# 68
  • София
  • Мнения: 2 925
Значи ще си се придържам към първоначалният план. Благодаря за напътствията  Hug

Каквото и да тръгнеш да купуваш го провери из основи, за да не те сполети някой фронт/бек фокус. Митът за прословутото японско качество или контрол на подизпълнителите (китайски естествено) отдавна е разбит/развенчан Mr. Green.Лаптопа под мишничка и в магазина. Искаш да ти покажат поне две бройки. Ако продавачите са киселяци, сменяш магазина.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 824
Елл отвори оригиналите на снимките във Фотошоп, иди на Image-image size  и махни отметката от Resample. Така ще вържеш размера с резолюцията (точките) и ще видиш физическия размер в см или мм- каквото го искаш. Тези 177 х 117 предполагам са мм( и ми е малко странен формат), но ще се ориентираш дали ти стига размера или ще трябва да интерполираш. За момента щом не си печатала нищо голямо не рискувай да интерполираш на посоки. Най-добре (ако ти се наложи) е да интерполираш като намалиш точките, но недей повече от 180точки да сваляш (размера на файла в см ще се преоразмери автоматично при промяна на точките, но ще запази качеството). Най - добре ги питай на каква медия ще печатат и на каква машина, защото има случаи при които може да се падне и още като резолюция. Принципно гледайки какво си дала като изходни данни мисля че ще имаш ядове с размера.
Ако има нещо свиркай, не малко изложби съм предпечатала Wink ще съдействам. Дже ако искаш може да ми пратиш файла да го погледна

оп добавка, тези две снимки част от колаж ли ще бъдат или самостоятелно на пано. Ако е колаж те ще са по малки от размера на паното и няма да има  ядове...
Много благодаря за съвета!
Няма да са част от колаж, а самостоятелни пана.
Махнах отметката и видях, че размера е над 351X234. Т.е.  като пропорция почти идеално се връзва да е 177X117. Сега въпросът е в какъв формат и как да ги запазя, за да са ок за принт?

# 70
  • Мнения: 1 377
Принципно може и jpgда им ги запазиш в реален размер, само ги питай в какво цветно пространство, да ти кажат на каква машина ще печатат..и уточни мерните единици че ако всичко е мм си Ок но ако това при тях са см а ти си гледала мм става весело.
Т.е. като гледам твоите данни ти си гледала в мм, все още не се сещам камера при която изходния файл да над 3 метра (е средно форматните може и да изкарат)  така че по-вероятно е при теб размера да е 35х24 см а ако при тях 177 са см а не мм имаш проблем с размера, та оеднаквете си мерните единици  newsm78

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 09:05 от mamaSunshine

# 71
  • София
  • Мнения: 3 824
Ок, благодаря!

# 72
  • Мнения: 457
С 35 мм ще снимаш по-отблизо.  
Ще снима по-отблизо и ще се чуди защо пропорциите на носа, или въобще на главата, не отговарят на реалните. Той не е за снимки с кадриране тип "глава и рамене". Ще отнеме доста време, докато уцели и свикне с правилните разстояние и ракурс, за да избегне този проблем. Може да отговаря на 56(или нещо подобно беше), но не спира да криви, само защото е закачен на кропка. Реално, с 50мм може да се приближиш повече, за по-едър план имам предвид, без да се получи дисторсия. Иначе да, с 35 ще е по-близо до модела (вероятно за това говориш), но разликата едва ли е повече от една крачка, или е?
 

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 14:54 от Вейда

# 73
  • София
  • Мнения: 2 925
 Момичета, стига с тая дисторсия де Peace.

# 74
  • Мнения: 4 301
Аз пък винаги снимам портретите с 85 мм и 50 мм ползвам само за църкви или когато снимам повече хора  накуп 33uu
Всичко е въпрос на предпочитания. В крайна сметка, ако на някого му е удобен даден обектив и обича да снима с него, все ще намери начин да си го нагоди според нуждите.


Общи условия

Активация на акаунт