Каква я мислехме, а каква стана...

  • 85 897
  • 885
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 12 374
Летата играех на макс, минус часовете през които трябваше да уча български език, уж за да не го забравя. Майка ми ми беше изготвила нещо като програма, която трябваше да спазвам. Основно граматика и четене на детски книги.

# 856
  • Мнения: X
Летата  аз си бях в пълна ваканция от учене. Но аз сама си пишех думи по англ.език, четях, купувах си речници и сборници с упражнения с джобните си и предимно четях.

До към 14та си годишнина  по цял ден и  по цяла вечер  само поглъщах музика и книги и излизанията ми бяха само за вода, храна и до библиотеката за книги.

Нашето дете е смесица между лудото не-прибиране и щуротии от игра на баща си и характера на книжовния плъх на майка си.

Няма зададени задачи през лятото, но имат списък с книги за прочит и задачи  на флашка.
 Вече са ваканция 3та седмица и още не сме и извадили флашката, но  тя си пише в журнала през деня, играе с деца по 10ина часа дневно, строи с дървени материали, изграждат поне по 2-3 часа на ден градове от Лего, играят на логически игри и Скрабъл,  решава си от сборник със задачи, рисува по цял ден, слуша музика, играе навън, чете много незадължителна литература и гледа филми.

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 15:20 от Анонимен

# 857
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
На моето програмата му е пълна с тренировки и учене, но пак му остава време за игра...снощи се е прибрал 10 часа от улицата (голяма игра, голямо нещо).
Гледам да е извън къщи, че много много не искам да го виждам с таблет в ръка

# 858
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
Върнахте ме в детсството, когато имахме традиция с децата в квартала- сутрин се играе, прибираме се за обяд и около 2 часа след това четем, тъкмо не излизаме в жегите. Четенето беше от задължителната литература и сравнявахме кой колко страници е прочел, след като излезнем следобед Simple Smile) За другите деца беше мъчение и все гледаха да отложат, а аз все исках да поседя още малко вкъщи, че тъкмо съм се зачела...Четях успоредно със задължителните и по 1-2 книги за развлечение. Не ме караха насила, напротив, караха ми се, че си развалям очите. Разбира се четях много по-бързо от другите, които ги насилваха и се разсейваха.

Но предполагам това е до дете, аз съм си фен на книгите до ден днешен. Сигурно има деца,които ако не ги караш насила малко, няма да прочетат нищо. Тепърва ще се сблъскам, синът ми е още малък (но пък от 1 годишен заспиваме с книги и това му е вместо плюшена играчка- плаче, ако няма поне 2 книги в  кошарата...а не е като да не опитвах с играчки, не ги ще. Дано е добър знак.)

Мернах някъде колко е важно да учим децата на труд, че и работа от 16 годишни...Признавам, не съм чела подробно. Мнението ми е смесено- познавам много отговорни, свестни,талантливи мъже, точно защото се оправят сами от 16 годишни. Но са загубили доста от веселата част на тийн годините. Аз обратно- работа след завършване на университет, на 23, преди това само стажове. Разглезена и егоцентрична станах, чак детето ме оправи малко. Бих търсила баланс по средата- да работи нещо сезонно/почасово от 18 нататък (в университета), но ако му харесва и не му пречи на успеха.Не бих го задължила, ако сме добре финансово. Даже бих му дала пари за някое безгрижно лято с пътешествия, след като е вече голям, след 20 години. Знам, че ще ме убиете, ама животът е един, дано имам възможност да му направя такъв подарък,не вярвам от това да стане леке, по-скоро ще му разшири кръгозора.

# 859
  • София
  • Мнения: 4 328
"Ян Бибиян пушеше упоителната цигара и се унасяше. Нещо сладостно замъгляваше празнотата на главата му, в ушите му звънеше приятен звън. Една сладка отпадналост обхващаше цялото му тяло и дрямка тежеше на клепачите му."

Елин Пелин голям билкар ще излезе Laughing
дребния ме попита какви са тия цигари. спирам му Пелина, минава на Пушкин Laughing

летата ми минаваха в море с нашите, спортни лагери и тренировки и задължителната литература на руски Close
въпреки това, имам чудесни спомени и нищо не ми е липсвало, даже игри и забавления.

# 860
  • София
  • Мнения: 17 596
Малко не е по темата, но така или иначе тя много се измести...Чудя се защо карате децата си да учат през лятото? Чета за сборници, задачи и какво ли не и ми се изправя косата? Кога почиват тези деца, кога играят? Нали все пак са във ваканция. За мен това е равносилно да ме пуснат в отпуска и шефа да ме кара да ходя да поработвам 2-3 часа. Моето дете не го карам да учи през лятото. Ако иска чете,ако не иска не чете. По цял ден играе навън и все пак е отличник.



Нищо чак толкова фатално няма да му се случи на ваканцията, ако по 1 час на ден бива отнет от майнкрафта за четене - на книга, която принципно му е интересна, ама е на английски, за някоя и друга логическа загадка или пъзел, за да поговорим и да си измислим история. Категорично не мисля, че ще му пострада непоправимо ваканцията от това...

# 861
  • Мнения: 25 887
Елин Пелин голям билкар ще излезе Laughing
дребния ме попита какви са тия цигари. спирам му Пелина, минава на Пушкин Laughing


Абе, то и Пушкин не е цвете... "Водата не утолява жаждата - веднъж я опитах."  Mr. Green

# 862
  • Мнения: 902
Тъкмо и аз щях да напиша, Пушкин понеже е цъфнал и вързал, с неговите поизкъчени представи за любов, дето все някой с някой се дуелира... Simple Smile

Това вкръга на шегата де- аз обожавам руските класици...

# 863
  • София
  • Мнения: 17 596


Но предполагам това е до дете, аз съм си фен на книгите до ден днешен. Сигурно има деца,които ако не ги караш насила малко, няма да прочетат нищо. Тепърва ще се сблъскам, синът ми е още малък (но пък от 1 годишен заспиваме с книги и това му е вместо плюшена играчка- плаче, ако няма поне 2 книги в  кошарата...а не е като да не опитвах с играчки, не ги ще. Дано е добър знак.)


Почакай малко - да открие таблетите...  Mr. Green

# 864
  • София
  • Мнения: 4 328
хаха, знаем и как умира Пушкин, но този цитат не е от произведение за деца, все пак Laughing

# 865
  • София
  • Мнения: 17 596

Не го закачайте Пушкин, моля.
Сред малцината, които са живели според думите си е. Във всяко отношение. Е, и си е платил за удоволствието, де - но все пак, кой точно намирате за по-достоен? Не по-разумен, не по-прагматичен, а именно "достоен"?

# 866
  • София
  • Мнения: 4 328
Лермонтов? Simple Smile
той си е фен на Пушкин и не по-недостоен Wink
спамим...

# 867
  • София
  • Мнения: 17 596

Вода не так вкусна,
Я пил ее однажды.
Вода не утоляет жажды. /Омар Хайям

А интересно защо всички остроумни стихове се преписват именно на Пушкин...  Mr. Green

ПП
Аз може би щях да кажа Дебелянов...

# 868
  • Мнения: 25 887
Омар Хаям е писал на руски? Респект!

# 869
  • София
  • Мнения: 17 596

А, не, превод е. Какво да кажа... Народ голям - талантливи преводачи се намират от всички възможни езици...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт