Септември наближава, мама все по-нетърпелива става! - ТЕМА 6

  • 58 029
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 156
Ох аз от вчера никак не се чувствам добре.вчера кръвното ми беше много паднало...към 100/60.и днес ходих до бърза помощ , там 90/50....Направо се шашнах. Чудя се дали да ходя до АГ.от БП ми казаха , че е  нормално и от промяната на времето и т.н. Иначе четвъртък съм на преглед и тогава ще питам.но по - скоро сега се паникьосвам.Легнах , пия айран. ..шоколад...

# 46
  • Мнения: 131
katrinkoleva, трябва да пиеш течности.предвид температурите в Бг-3 литра дневно, да се движиш  или лек спорт и като сядаш или лягаш да си вдигаш краката по-високо от таза. Гинеколожката не може да ти помогне с нищо при ниско кръвно,само при високо. Аз си позволявам сутрин или по-късно ако усетя,че ми пада,  едно леко кафе.
Аз исках да си махна  диоптъра  и по препоръка в Бг още преди да се установим в Германия реших след раждането,за да не  се налага  секцио.Оказа се обаче ,че в Германия и Англия това въобще не  е индикация за секцио, както разправят в БГ. Явно в Бг  на никой гинеколог н е му се стои буден цяла нощ за едно раждане и предпочитат да убеждават в полза на планирани  секцива  ooooh! Честно казано сега  съжалявам,че не съм го махнала,но откъде можех да знам.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 362
На мен кръвното ми е 90/60 почти през цялата бременност.
А за раждането-смятам да е нормално.Така родих и първото си дете.

# 48
  • Мнения: 584
Kokontessa, ами аз до сега, да чукна на дърво, много леко я изкарах бремеността и затова съм си на работа, въпреки, че се водя рискова, а и ги знаеш докторите тук, недават много лесно болнични.
Но корема ми тежи вече, немога да стоя седнала с часове и се движа със скорост охлюв,  та ще видим дали до майчинството ще мога да изкарам.
За привличането към дивана, си много права, от сега го имам.  Mr. Green Трябва да сглобим обаче мебелите, да има къде да нареждам. Може ли след като се изперат дрешките, да се сложи примерно лавандула в шкафа?  newsm78 Предполагам, че не, заради миризмата. Все пак, ако да речем стоят изпрани 1,5 месеца, според зависи пак ще станат за пране. Rolling Eyes

За раждането не съм решила още. Последно бяхме разположени с дупе и глава, но това тук също не е предпоставка за задължително секцио. В болницата, която мислим да раждам, са специализирани в седалищни раждания и многоплодни раждания  Crazy . А и като излезне едното, на другото му става широко и може да си се върти както си иска, а и контракциите могат да намалеят... Т.е естественото раждане може да е достаааа дългичко. Иначе ми се иска да пробвам, като че ли. Иначе имало уж вариант главично разположеното нормално, а седалищното със секцио. С моя док. не сме говорили още по въпроса, а и в болницата ще направим консултация следващите седмици, да видим, те какво ще препоръчат.

# 49
  • Мнения: 1 156
Коконтеса, относно очите , не ми е по препоръка на гинеколог секциото, а по препоръка на очен.операцията ми е правена в Истанбул.имах висок диоптър и е рисково да се напъвам.

# 50
  • Мнения: 1 304
Аз засега съм за секцио , заради плацентата, в петък съм на преглед,  ще видим дали се е вдигнала за месец.
Катринколева, ние понеже сме горе доло една дата с теб, как мислиш за кога ще се насрочи секциото, според мен не трябва да е по-рано от 25.08, те искам да е с 2-3седмици по-рано Sad , а и съм се нагласила за Дева, не зодия Лъв

# 51
  • Мнения: 16
Да се включа и аз, днес на изследванията глюкозата ми беше 5.38 при горна граница 6 и познайте- утре съм на глюкозен тест 3 часа за гастационен диабет, в 31 седм.съм и от началото още бебето върви 2 седм.напред.Не само това ами и урината ми е със седимент- масово левкоцити и пл.еп.кл.бактерии, това четейки в нета значи инфекция.Утре ще питам доктора,но сигурно пак някакви антиб.ще ми изпише. Sad

# 52
  • Мнения: 1 156
Гери , по мои изчисления 36г.с.началото на 9 месец ми започва на 5-6 август. Което значи , че от там нататък може всеки ден.имам приятелки 37 и 38 г.с. срязани , така че не знам нашите лекари какво ще кажат. Аз на 19.07 съм на преглед при този , който ще прави секциото , та се надявам тогава да ми каже нещо.но 25.08 и нататък си е чак 39-40 седмица. А нали секциото се прави две седмици по - рано, така че...не знам

# 53
  • Мнения: 1 304
Аз мислих десетина дена по-рано, затова 25.08 реших

# 54
  • Мнения: 1 156
Не знам.може и така да е.

# 55
  • Мнения: 123
Melissss - и аз съм с ген. херпес, който не ми е излизал от втори/трети месец, но почти не се замислям, да раждам нормално. Ако по някаква причина, нещо се появи или остане, ще има сериозни последствия за бебето и не ми се рискува по никакъв начин. Много смело решение от твоя страна за нормално раждане.
На мен ми остават броени дни работа. Мисля да спирам вече и да започвам с пазаруването. Нямам нищо, ама нищо купено. Има време за всичко. Сега съм в 28-ма седмица.
Аз ако трябва да избирам между лъв и дева, избирам лъв. В моя случай обаче, ще избирам между дева и везни и май ще предпочета дева за момиче.

# 56
  • Мнения: 1 156
При моя лекар при секциото той казва от "еди коя си дата нататък мога на те срежа, избирай " и аз не искам така да определям датата , за това сме решили с мм да изберем датата , която доктора каже като първа възможна.например ако каже от 20.08 нататък , значи 20.08 Simple Smile

# 57
  • Мнения: 18
Ето и аз да се запиша в новата темата.
За момичетата от Пловдив, които обмислят да раждат в Селена- ходили ли сте на отворените врати за да разгледате. Аз се чудя утре дали да не отида, но не знам дали има смисъл. Ако някой иска можем да отидем заедно тази сряда от 13.

# 58
  • Мнения: 10
Здравейте!Моят съвет е да отидете  и да разгледате.Аз днес бях на Ден на отворените врати в АГ Русе.Лектор беше една акушерка -Красимира,съжалявам но и забравих фамилията.Много хубаво обясняваше и ни показваше отделенията.Отговаряше на всички въпроси,а на някой мами с отекли крака или видими нераположения им даде съвети.Действаше ми много по успокояващо .На мен ще ми е за първи път и се чувствам по спокойна сега като видях базата,апаратурата и т.н.Имаше и представител на ЛЛ ,който ни обясняваше за кърменето.Предполагам ще ви е интересно и успокояващо.

# 59
  • Мнения: 584
Куккла, какъв е този тест 3 часа? Shocked  Моите са по 2 часа.
Може стоиностите да са моментни и да се окаже, че всичко е наред, така че, изчакай. А и ако не са, това не означава, че веднага се почва инсулин.

Аз меря захар вече един месец и съм на диета, но другата седмица ще решим, дали оставам така или ще се наложи инсулин.

Иначе днес ни мина и третата ФМ: Бебките са добре, едната е 1300г, другата 1450г.  Crazy
След 3 седмици ще ходя пак на контрола, да видим как се движат.

Общи условия

Активация на акаунт