хранене на болно дете на една година

  • 2 441
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
От 2 дена сме с налепи по гърлото и всяка храна се повръща,къде яла къде не,вече не знам какво да правя пием антибиотик и сироп за имунитет изписани от лекарката ни ,от време на време има и малка температура.За повръщането нищо не ни изписва ,имаше една каша против повръщане ,но не помня каква беше ,ако някой знае някаква рецепта да се храни малко по добре ще съм много благодарна

# 1
  • Мнения: 46 508
Не се храни болно дете. Внимавайте да не се обезводни, а за храната оставете да прецени само, кога може, т.е. нека има достъп до храна, но ако не иска не давайте.

# 2
  • Мнения: 15 020
Не насилвайте болно дете да се храни, това може да доведе до проблеми с храненето. И аз като Човечето ще кажа - течности му давайте, а храната, ако и колкото поиска.

# 3
  • Мнения: 1 048
а от какво боледува детето? защото между напр ангина и херп ангина има разлика - едното е бактериално и е за АБ, а другото е вирусно и просто с малко имуностимулиране и антипиретици минава за 3-5 дни.

при нас - херп ангина (доказана с кръвен тест и микробиология) пребуледува детето с температура 3 дни до около 39-39,2 с антипиретици панадол и нурофен и имуностимулатор (от който обаче се обрина и веднага го спрях) и първите 3 дни толкова я болеше гърлото, че единственото, което хапваше, бе АМ

успех и бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 1 565
За сега сме уж само с налепи по гърлото и пихме антибиотик ,но според мен има и храчки утре ще ходим да дадем кръв и орина ,ще започна по маничко храна да давам ,но ако продължават да не искат да се хранят ще отидем да им сложат системи в крайна сметка не може по цели дни нищо да не ядат

# 5
  • Мнения: 4 411
Ани, болен организъм няма нужда от много храна. Детето няма да умре от глад. Давай му повече течности. Храна ще прояде до ден два сигурно.

# 6
  • Мнения: 1 565
Разбирам течности давам и ги пият ,но храна почти не искат няма да насилвам за сега.Купила съм бананова каша против повръщане ще предлагам на 4-5 часа по маничко да видим дали по добре ще я приемат

# 7
  • Мнения: 4 411
Пият ли адаптирано мляко? Ако пият, можеш да ги храниш с това, докато отмине.

# 8
  • Мнения: 1 565
И на мен ми се иска да пият ам ,ама сами го отказаха от както станаха на 11 м изведнъж спряха да го пият ,даже си мислих днеска да взема да купя ама се съмнявам изобщо да го искат.

# 9
  • Мнения: 530
Моята дъщеря беше с налепи по гърлото и 1 седмица нищо не сложи в уста освен по 3- 4 солетки на ден + 2- 3 бисквитки. Пиеше вода обаче. Тя е по- големичка и говори, та ми казваше, че не иска да яде, защото като преглъща храната много я боли. После като й премина болестта, лека- полека започна да се храни, но не отведнъж.

# 10
  • Мнения: 8 943
Гладуването може да бъде сериозно опасно за малките деца. При тях много по-бързо се разграждат запасите от глюкоза в черния дроб, буквално за ден.
Още повече, че в случая имаме и повръщане - т.е. обезводняване!

Препоръчително е консултация с лекар и най-добре да се пусне една система!

# 11
  • Мнения: 1 565
Днеска си изяде закуската от кисело мляко и круша сравнително добре.На обяд с първата лъжичка готвена яхния и повърна малко вода и малко мляко от закуската след това си дояде яденето както обикновено ,може би трябваше отново да предложа мляко.Забравих да спомена ,че и преди да се разболее пак е връщала храна от предното хранене няколко пъти.Надявам се проблема скоро да се реши.Няма температура ,жизнено дете е отново.И аз като всяка майка се притеснявам като не се храни.Не ми се струва че гладуването в болно състояние помага.Ще изчакам още малко дс видим какво ще стане. Една система няма да и навреди. 
Храната я предлагам както обикновено леко пасирана и с малко по едри частици.Понякога дъвче и от масата,но все още се дави от едри парченца и не смея много да й давам .Притеснявам се проблема с повръщането да не се задълбочи.Вчера банановата каша против повръщане и понеси много добре и се нахрани два пъти без да повръща.Дано всичко скоро да се нареди.

# 12
  • Мнения: 4 754
В България не продават ли едни прахчета с глюкоза, които се разтварят във вода и се дават при повръщане с цел да не се обезводни детето? Аз на моето такива съм давала при гастроентерит. Ако не иска да ги пие, пробвай със спринцовката от Нурофена или друго лекарство, но бавно, за да не се задави. Загубата на тегло на тази възраст е много бърза. Синът ми губеше по около 2 килограма за около 2-3 дни боледуване и после му трябваха месеци, за да ги навакса, ама той като цяло си имаше проблеми с яденето.

Общи условия

Активация на акаунт