Прахосмукачка робот - 10 тема

  • 135 350
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Благодаря за темата
Някой беше питал с какъв препарат се почиства.
Аз моята брава я пълня с препарат за прозорци - ползвам фрош.
А.защо за прозорци, а не за под?

Нямам логично обяснение. В препарата за прозорци има спирт, а този за под повече се пени, но кой знае защо не мисля, че почиства по-добре

# 16
  • София
  • Мнения: 3 849
Благодаря за новата тема! bouquet

Аз съм с Румба и съм изключително щастлива, че имам такъв уред вкъщи, защото забравих какво е да чистиш с прахосмукачка.
Бих искала да ви попитам откъде си поръчвате допълнителни четки.Моята пристигна при поръчката с подарък един комплект допълнителни четки, но те ще отидат след 2 месеца най-много и трябва да имам нови.

Кои четки? Ако са долните - аз още съм с оригиналните вече повече от 3 г. Страничните вземах откъде ли не, но последно си поръчах от Китай и съм супер доволна. Излязоха ми под 2 лв, а тук са по 10 лв/бр.

Да, долните.Аз смених едни на 6-ия месец.Тази за космите беше доста рехава, а другата гумата и беше тръгнала да се закъсва, не си представям употреба повече от 6 месеца.Може би моите се съсипват, защото румбата чисти всеки ден и аз имам много килими, знам ли? newsm78

# 17
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И какво като се закъсва гумената, тя на 2-3 път се пука, уверявам те, не й пречи. Моята също чисти всеки ден вече доста години. Косматата малко е оредяла - да, мисля да я сменям и аз, ама все забравям.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 849
И какво като се закъсва гумената, тя на 2-3 път се пука, уверявам те, не й пречи. Моята също чисти всеки ден вече доста години. Косматата малко е оредяла - да, мисля да я сменям и аз, ама все забравям.

  Simple Smile Аз просто прочетох в книжката, че се сменят на шест месеца и така действам - да няма проблеми. Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз от амазон.де поръчвам четки за румбата. Комплект четки с 3 филтъра.

# 20
  • Мнения: 19 687
Замислям се из аз напоследък за робот. Доколкото разбрах от първа страница, няма такъв за смучене и миене, нали? Тоест, трябва да купя два отделни?

# 21
  • Мнения: 2 298
Замислям се из аз напоследък за робот. Доколкото разбрах от първа страница, няма такъв за смучене и миене, нали? Тоест, трябва да купя два отделни?
Има робот Скуба, който мие и може да засмуче някои боклуци, но не може да върши работата на прахосмукачка. Така че най - добре два отделни уреда.

Последна редакция: сб, 02 юли 2016, 18:36 от KaPaMeJl

# 22
  • Мнения: 19 687
Благодаря!

# 23
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Благодаря за новата тема! bouquet

Аз съм с Румба и съм изключително щастлива, че имам такъв уред вкъщи, защото забравих какво е да чистиш с прахосмукачка.
Бих искала да ви попитам откъде си поръчвате допълнителни четки.Моята пристигна при поръчката с подарък един комплект допълнителни четки, но те ще отидат след 2 месеца най-много и трябва да имам нови.

Кои четки? Ако са долните - аз още съм с оригиналните вече повече от 3 г. Страничните вземах откъде ли не, но последно си поръчах от Китай и съм супер доволна. Излязоха ми под 2 лв, а тук са по 10 лв/бр.

Да, долните.Аз смених едни на 6-ия месец.Тази за космите беше доста рехава, а другата гумата и беше тръгнала да се закъсва, не си представям употреба повече от 6 месеца.Може би моите се съсипват, защото румбата чисти всеки ден и аз имам много килими, знам ли? newsm78

Аз поръчах зимата пълен комплект четки, филтри и странични от ebay. Дойдоха за месец и нещо. Излязоха ми 27 лв. Тук комплектът е двойно-тройно повече. Долните четки смених, когато роботът стана на 2 години и малко, защото гумената беше доста скъсана от поглъщането на едно ъгълче от лайсните на ламината. Филтрите ги мия и през няколко месеца изхвърлям най-стария.

# 24
  • Мнения: 167
И мисля за робот. Усилено:)
От кои модели на Румбата сте доволни? Описанието на всички е горе-долу едно и също, а разликите в цените между конкретни модели е 2 пъти.
Доколкото се ориентирам Браавата също е IRobot, нали? Там също ако може да споделите конкретен модел/серия ще съм благодарна:)

# 25
  • Мнения: 19 687
И на мен ми е интересно защо има таква разлика в цените на сходни модели Румба.

# 26
  • Мнения: 2 298
Доколкото знам при Румба прахосмукачките робот има разлика в това, че някои имат витуални стени, отложен старт, а при базови модели липсват. Т.е. по високия клас имат отложен старт и могат да чистят, докато не сте у дома, като се разположат виртуалните стени. А базовия модел е по - добре да чисти стая по стая, тъй като може да не е толкова прецизен за по голяма площ, да изпусне стая или място. Не съм ги разглеждала обстоино, но доколкото знам имат разлика в батерията, НЕРА филтър, четките, контейнера, за да са по ефективни, да достигат до труднодостъпни места и ъгли. Аз лично харесах LG роботите и като му дойде времето мисля такъв да взема.

За Брава на irobot. Има модел 320, който няма контейнер за вода, а бърше с мокра подложка. Т.е. мокриш я преди да я сложиш, робота бърше и на всяка стая или я сменяш, като отново я намокриш или переш старата и я слагаш влажна.
Моделът 380 е с контейнер за вода, там пак мокриш подложката преди да я сложиш, но можеш да ползваш и препарат.
Има модел 390, доколкото видях разликата между него и 380 е това, че 390 има турбо зарядно, което зарежда 2 пъти по - бързо. За модел 380 също можеш да ползваш турбо зарядно, но ако го купиш отделно, цената ще е горе долу, колкото струва 390.
Гледах и клипчета и ревю на най - новия модел Braava jet, която разпръсква течност и била по - ефективна за засъхнали петна, но ще покрива по малка площ на почистване.

# 27
  • Мнения: 19 687
Съвсем се обърках какво да взема Joy Но благодаря за информацията Hug

# 28
  • Мнения: 51
Някой има ли този робот http://www.emag.bg/prahosmukachka-robot-philips-smartpro-active- … -01/pd/D06RLMBBM/ , какви недостатъци има? Нещо по-добро за тези пари мога ли да намеря?

# 29
  • Мнения: 1 744
Евините варианти голям компромис ли са?

Общи условия

Активация на акаунт