Ако видите, че потупват детето ви...

  • 3 112
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Бабата нещо не е била в час. Явно юмручето, което и е показало детето го е приела като заплаха, а то наистина и това означава. Интересно че синчето ти го е използвало  Thinking Нали знаеш, че по-възрастните хора и децата понякога са на едно ниво.
Тук аз нямам право да потупам детето си, камо ли чужд човек да го направи. Затова не знам каква ще ми е реакцията  newsm78
Забележка са правили на сина ми, ако се е държал неприемливо. Наистина не е приятно и е болно, но пък той като не се е държал добре...

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Много неприятно.
Тук обаче не говорим само за забележка а за поступване с бастун.
Както каза една мама по-горе, едно е да направиш забележка а друго е да го удариш.
Досега не ми се е случвало някой да посегне на детето ми.Гледам винаги да съм наблизо до него, и ако направи нещо нередно, да му направя самата аз забележка.

Преди време аз и една съседка бяхме излезли пред блока с децата.Тя има момченце на 4 годинки и момиченце на годинка и половина.
Момченцето си подхвърляше камъчета, а тя  буташе количката със момиченцето.В едни момент, едно от камъчетата рикошира в близкият гараж, и се чукна леко в прозореца на една съседка.Майката веднага направи забележка на детето да престане.Изведнъж се появи запъхтяна другата съседката и докато неверващо гледахме и двете, хвана съседчето и му удари такъв звучен шамар,че чак на мен ми пречерня пред очите.Майката почна да я пита защо го удря,че детето без да иска е ударило прозореца и и няма да се повтори.Обаче думите и останаха във въздуха, когато за втори път жената замахна и удари детето.Съседката ми е кротка жена по принцип, отиде до ревящото дете, което беше доста уплашено хвана го за ръка и тръгнаха да се прибират.Помогнах им да качат бебешката количка със спящото момиченце а тя не спираше да реве заедно със момченцето си.
В крайна сметка деца са.Да вярно камъчето удари прозореца но детето не се е целило там.А и прозореца нито беше пукнат нито пък счупен.
Не заслужаваше това дете да изяде, тези два доста силни шамара.
На мнение съм,че никой няма право да удря детео ми.Ако е направило нещо нередно и аз не забележа,направи му забележка кажи ми,но да го удряш,категорично съм против.Поставяйки се на мястото тогава на съседката, бих стигнала до саморазправа и както тя си позволи да удари детето ми така и аз бих и отвъртяла два шамара,че чак главата и да писне.

# 17
  • Мнения: 695
Когато моето дете е на пързалката и бива блъснато от някое, търся майката и и казвам да обърне внимание на детето си. Никога не си позволявам да направя забележка на друго дете. Никой не знае методите ми на възпитание, за да си позволи да се бърка в отношенията ми с детето. Според мен е правилно да се направи забележка на майката, а не на детето. Все пак тя е тази, която възпитава, детето надали въобще знае за какво иде реч. А се изказвам така, защото моето дете не е от тези които блъскат, а е от потърпевшите. И все пак надали ще се засечем, аз живея в БГ.
абсолютно съм съгласна с мнението ти.моето дете е още малко за такава ситуация,но много скоро и ние вероятно ще изпаднем в подобна.децата нямат вина за възпитанието което им дават у дома.имам една позната чието дете постоянно налага другите деца.това е така защото тя не му прави забележка,нито му обяснява ,че не е хубаво.
така,че и аз бих казала на майката да се скара на детето си,а ако няма мама наоколо сигурно ще се наложи и аз да се скарам Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 2 530
Vache, когато става въпрос да се предотврати нещастен случай на пързалката или където и да е естественно, че ще се намеся без да търся майката. Говоря за едно обикновенно ежедневие- деца се блъскат на стъпалата на пързалка, дърпат си играчките, а майката седи , гледа и нищо не вижда. Е те тогава отивам и и казвам да си погледне отрочето, защото не съм аз тази, която трябва да възпитава нейното дете. За това ставаше въпрос, както и ако мойто предизвика някакъв скандал аз съм там, за да се намеся и да оправя нещата, а не някоя си да дойде и да се накара на детето ми.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да се въздържам ли? Такъв красив скандал щеше да и завихря, че да се чуди от къде и е дошъл. Никой няма право да посяга на децата ми. Даже и аз.

# 20
  • Мнения: 249
Ако видя,че потупват детето ми ще потупвам и аз.Забелязала съм,че има майки,които оставят децата си да тормозят околните и дори се хвалят с това.Колкото и да не искам децата ми да се бият с други казвам: Ако те ударят-удряш и ти.Не мога да позволя някой да тормози децата ми. Naughty

# 21
  • Мнения: 9 990
Бабички-кукувици има доста, в началото много се впрягах.Нормално е да се ядосаш и да ти докривее, още повече, че не си успяла да реагираш даже....ми, случва се, така е и не е приятно.Колкото до пререкания между децата-не ми се е случвало да се меся, но и моето избягва всячески конфликтите, та нямам опасения/но не е късно да се променят нещата де.../

# 22
  • Мнения: 1 492
Да се въздържам ли? Такъв красив скандал щеше да и завихря, че да се чуди от къде и е дошъл. Никой няма право да посяга на децата ми. Даже и аз.
И аз мисля така. Толкова оглупяват тия стари хора понякога, ужас.

# 23
  • Мнения: 8 917
Аз ще започна оттук:

Явно юмручето, което и е показало детето го е приела като заплаха, а то наистина и това означава. Интересно че синчето ти го е използвало  Thinking Нали знаеш, че по-възрастните хора и децата понякога са на едно ниво.
Забележка са правили , ако се е държал неприемливо. Наистина не е приятно и е болно, но пък той като не се е държал добре...


и при това положение с юмручето ще й кажа, че не би да така да се отнася и  че бабката не й е направила нещо, но ако въпреки това ми поступат детето - тая бабка не знам на какво ще я направя - сигурно и тя ще си опита от собствения бастун - съвсем сериозно Close.

# 24
  • Мнения: 1 735
Много неприятно.
Тук обаче не говорим само за забележка а за поступване с бастун.
Както каза една мама по-горе, едно е да направиш забележка а друго е да го удариш.
Досега не ми се е случвало някой да посегне на детето ми.Гледам винаги да съм наблизо до него, и ако направи нещо нередно, да му направя самата аз забележка.

Преди време аз и една съседка бяхме излезли пред блока с децата.Тя има момченце на 4 годинки и момиченце на годинка и половина.
Момченцето си подхвърляше камъчета, а тя  буташе количката със момиченцето.В едни момент, едно от камъчетата рикошира в близкият гараж, и се чукна леко в прозореца на една съседка.Майката веднага направи забележка на детето да престане.Изведнъж се появи запъхтяна другата съседката и докато неверващо гледахме и двете, хвана съседчето и му удари такъв звучен шамар,че чак на мен ми пречерня пред очите.Майката почна да я пита защо го удря,че детето без да иска е ударило прозореца и и няма да се повтори.Обаче думите и останаха във въздуха, когато за втори път жената замахна и удари детето.Съседката ми е кротка жена по принцип, отиде до ревящото дете, което беше доста уплашено хвана го за ръка и тръгнаха да се прибират.Помогнах им да качат бебешката количка със спящото момиченце а тя не спираше да реве заедно със момченцето си.
В крайна сметка деца са.Да вярно камъчето удари прозореца но детето не се е целило там.А и прозореца нито беше пукнат нито пък счупен.
Не заслужаваше това дете да изяде, тези два доста силни шамара.
На мнение съм,че никой няма право да удря детео ми.Ако е направило нещо нередно и аз не забележа,направи му забележка кажи ми,но да го удряш,категорично съм против.Поставяйки се на мястото тогава на съседката, бих стигнала до саморазправа и както тя си позволи да удари детето ми така и аз бих и отвъртяла два шамара,че чак главата и да писне.


Това ми дойде в повече само докато го четях ,пък ако стане наистина не знам!  #2gunfire
Определено щях да направя плакат от мазната лелка на асфалта! Не мога да повярвам просто какви гнусни създания съществуват! Недоумявам как така майката на тези две деца ,не е отвърнала?  newsm78 Може би е притеснителна женица ,по нежничка...не знам...  Горката! ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 735
По темата с бабката: знам какво ти е.Искала си да реагираш по -адекватно ,а от измумление не си успяла да реагираш никак. Но нали бабето е от квартала? Като я срещнеш пак ,набутай й два ,три лафа на място. Никога не е късно ,нали знаеш! Peace

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Децата имат непредвидими реакции понякога. Но бабетата са с още по-непредвидими.
Видя ли "любвеобвилно и сърцато" бабе, веднага си прибирам децата в близост до мен. Даже директно им казвам, че не искам да се заговарят и закачат с децата ми. Naughty

# 27
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ами аз казах.Майката е кротка жена, и явно не и се разправяше с въпросната лелка.
Но ако бях аз на нейно място,незнам дали тя мен или аз нея но определенно щеше да има бой. bash box bambam fight fight

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, когато става въпрос да се предотврати нещастен случай на пързалката или където и да е естественно, че ще се намеся без да търся майката. Говоря за едно обикновенно ежедневие- деца се блъскат на стъпалата на пързалка, дърпат си играчките, а майката седи , гледа и нищо не вижда. Е те тогава отивам и и казвам да си погледне отрочето, защото не съм аз тази, която трябва да възпитава нейното дете. За това ставаше въпрос, както и ако мойто предизвика някакъв скандал аз съм там, за да се намеся и да оправя нещата, а не някоя си да дойде и да се накара на детето ми.

Ами да ти кажа аз изпитвам потрес от люлки и бутане по пързалки, затова го приемам като опасно бутането по тия съоръжения. Затова каах, че определено правя забележки както на моето дете, така и на другите. Обикновено е казано под формата "Престанете веднага да се бутате.. за всички се отнася" не мисля, че е нередно, все пак аз съм възрастен човек, имам акъл в главата и знам кога да направя забележка. което ен значи, че на другите деца правя забележки колкото на моето. То е ясно, че всеки се въздържа... По принцип оставям дъщеря си сама да се оправя, деца са и те си имат своите конфликти. Не се намесвам, освен ако не са застрашени самите деца по някакъв начин. Това е придобиване на опит. няма винаги мама да е там да я защитава. А и честно казано не обичам да се разправям и да вдигам скандали с майки по градинките... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 134
Никой не може да каже със  сигурност как ще реагира в подобна ситуация. Не се обвинявай, че не си защитила достатъчно детето си.
Поговори с него, наблегни на това колко е лошо да се постъпва като въпросната баба, как то може да предизвиква подобно отношение, ако също се държи грубо и пр.
Виждам, че сте мънички още, но все нещичко ще разбере, като му го поднесеш подходящо.

ПП. Не съм чела всичко, съжалявам, ако повтарям някого.

Общи условия

Активация на акаунт