Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 746
  • 508
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 426
Вкусовите качества днес могат да се подобрят по химичен път до степен 'подобрените да превъзхождат натураните продукти.
По тази причина мисля че не небцето , а етикета би трябвало да е водещ при избора.
Разбира се че е важно да е вкусно, но не по-малко важно е да е безвредно.
Когато избирам мляко следя за количеството наситени мастни киселини. Разбира се че млека с висок  % наситени мастни киселини са по вкусни и по кремообразни, но не са полезни.
По принцип гледам да избирам млека с % между 1-2,но съм срещала в търговската мрежа млека чиито процент наситени мастни к-ни надхвърля 5% Shocked
http://www.sunoil-bg.org/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5+%D … vk9SbIpWzYhePgNen

# 241
  • Мнения: 19 021
Хареса ми прясното на Олимпус
преди съм взимал в кутия и не ми хареса толкова

# 242
  • SF
  • Мнения: 21 244
Едно и също кисело мляко - LB и ЕлВИ, както и това на Маджаров с червената опаковка, всяка партида си има различен вкус и консистенция.
Купувах само LB  2% и всеки  път имаше разична гъстота. Спрях. Започнах с ЕлВи - същата работа.
Вчера съм попаднала на "добра" партида по моя вкус - мазничко, без да му се отделя водата. Но предишния път беше като айрян с големи буци.
Само Тертер ми изглежда всеки път еднакво кремообразно и вкусно.

# 243
  • Мнения: 9 487
Едно и също кисело мляко - LB и ЕлВИ, както и това на Маджаров с червената опаковка, всяка партида си има различен вкус и консистенция.
Купувах само LB  2% и всеки  път имаше разична гъстота. Спрях. Започнах с ЕлВи - същата работа.
Вчера съм попаднала на "добра" партида по моя вкус - мазничко, без да му се отделя водата. Но предишния път беше като айрян с големи буци.
Само Тертер ми изглежда всеки път еднакво кремообразно и вкусно.

Ето тук, много грешите. Peace Именно отделената вода (т.нар. "цвик", или суроватка) е показател, че кис.мляко е качествено Wink
https://bodyconstructor.com/new.php?id=359

# 244
  • Мнения: 19 021
Тертер е кремообразно, защото е със сухо мляко

# 245
  • SF
  • Мнения: 21 244

Ето тук, много грешите. Peace Именно отделената вода (т.нар. "цвик", или суроватка) е показател, че кис.мляко е качествено Wink
https://bodyconstructor.com/new.php?id=359

Що пък да греша. Много точно съм написала и съвсем нарочно "по моя вкус". Не мога да греша какво ми харесва. Мога да сгреша какво ти харесваш, но не и аз.
Иначе от темата съм научила, че това е показател за истински продукт. Не му се дърпам и вече гледам да разбъркам тази вода, която е изплувала отгоре.

# 246
  • Мнения: 958
И ти си права. Истинският вкус на българското кисело мляко малко по малко изчезва и масово се налага това кремообразно вещество което лично аз не бих определил като „онова” мляко с бацила.

# 247
  • SF
  • Мнения: 21 244
Вносните продукти ни възпитаха да го харесваме. Винаги, когато съм в Гърция, Сърбия, хапвам от тяхното кисело мляко и все си казвам, че нас ни имитират, а по-добър продукт предлагат. После се успокоявам, че нашето е оригиналът и полезното с пробиотиците и т.н.

Когато бях малка и боледувах, нямаше пробиотици и майка ми винаги ми ги даваше да ги пия с айрян. Мислех, че когато ме буди нощем за прием, ми ги дава с айрян, за да не е на гладно. Имало си е по-сериозна причина. Може и тя да не е знаела колко е необходимо, когато пиеш антибиотик, да взимаш и пробиотик.

Когато съм в чужбина ужасно ми липсва киселото ни мляко.
Тертер е много приятно на вкус и консистенция. Като сметана е. Разводнените кисели на буци, с много цвик "не са ми модерни". Но от вас научих, че всъщност това трябва да е и вече гледам по друг начин на тези пресечени млека.

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
Пробвах киселото мляко по рецепта на проф.Мермерски и ми хареса.

# 249
  • Мнения: 302
И от мен един глас за него. За съжаление досега го купувах от Пикадили, но вече не го зареждат и не знам къде да го търся

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
В Т-маркет го има

# 251
  • Мнения: 13 564
Какво е търговското име  на това мляко?

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
Опицвет,с пробиотик и пребиотик,по рецепта на професора,оранжева е опаковката,около лев

# 253
  • Мнения: 13 564
Опицвет,с пробиотик и пребиотик,по рецепта на професора,оранжева е опаковката,около лев
Благодаря ще го опитам.

# 254
  • Мнения: 19 021
Има го и във Фантастико

Общи условия

Активация на акаунт