Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 371
  • 508
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9 481

Ето тук, много грешите. Peace Именно отделената вода (т.нар. "цвик", или суроватка) е показател, че кис.мляко е качествено Wink
https://bodyconstructor.com/new.php?id=359

Що пък да греша. Много точно съм написала и съвсем нарочно "по моя вкус". Не мога да греша какво ми харесва. Мога да сгреша какво ти харесваш, но не и аз.
Иначе от темата съм научила, че това е показател за истински продукт. Не му се дърпам и вече гледам да разбъркам тази вода, която е изплувала отгоре.



Не виждам що се набираш?  Mr. Green Темата е "най-качественото прясно и кисело", не -"моя вкус" 
Whistling

# 256
  • Мнения: 101
Кисело мляко Герзовица, прясно- не консумираме почти

# 257
  • Мнения: 3 118
От няколко години в къщи купуваме само кисело мляко Родопчанка

Има го в разфасовки по 2,2 кг и по кило и нещо.
За съжаление не съм виждала подобно прясно мляко в мрежата, може и да има някъде.
Много е вкусно и доста маслено. Препоръчвам с две ръце. Peace

Другото мляко, което е единственото което ми вкисва всеки път щом остане за ден-два извън хладилника (купувам го на работа и стои на бюрото) е
Манастирско кисело мялко с.Жабляно, Пернишко

Не е евтино обаче - 1,50 кофичката, но в района, в който го продават всички цени са по 3,14, така че може да се намери може би на по-добри цени.

За прясно мляко не мога да кажа за най-добро. Ние купуваме Верея.

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 19:42 от Пит

# 258
  • Мнения: 6
Oт около месец и половина попаднахме на кисело мляко "Рима". Има 3.6% и 3.6% по БДС. Изконсумирали сме поне 50 кофички. Много хубаво и истинско мляко за сега.
Прясното им също е много хубаво.

Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 21:07 от valony

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
Не съм го виждала....
Къде го продават?

# 260
  • Мнения: 6
Аз го купувам от супермаркет Макс.

# 261
  • Мнения: 12
Кисело мляко Герзовица, прясно- не консумираме почти
Откъде го купувате?

# 262
  • SF
  • Мнения: 21 163

Не виждам що се набираш?  Mr. Green Темата е "най-качественото прясно и кисело", не -"моя вкус"  [/color]Whistling

Не виждаш що се набирам, щото не се набирам. Темата, като е за най-качественото прясно и кисело, напишете го кое е на първа страница и я затворете, щом не може да се споменава нищо извън "темата". Освен това "моя вкус" си имаше и контекст. Описваше едно и също мляко от бранда. Няма да преразказвам. По-негрубо може ли да се пише в темата или ще се нападаме и зъбим? Ти ли си автор на тази тема и ти ли я модерираш, за да знам дали имам работа тук?

# 263
  • Мнения: 678
Всъщност, тъй като не сме специалисти и нямаме лаборатории вкъщи, за да изследваме продуктите, които купуваме, в темата даваме отзиви наистина само на база на свой вкус. Така, че "моя вкус" и "моята преценка" е единствения критерий по който оценяваме продуктите  Peace

# 264
  • Мнения: 1 529
От известно време купувам от млекарницата Родопско кисело мляко:

http://www.mlekarnica-orbitm.com/mandra-kos.html

Харесва ми и "Манастирското", по-горе имаше и снимка.

# 265
  • Мнения: 10
Здравейте, днес намерих един Тертер 10%, изоставен в хладилника. Срок на годност 31.05. Отварям го, т.е  9 дни след изтичане на срока и все едно току що е взето от витрината в магазина. Тъкмо си мислех, че съм попаднала на читаво мляко #2gunfire

# 266
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
По бтв днес имаше предаване за киселите млека и решиха да направят опит с няколко марки млека да проверят годността и качествата им след срока на годност.Щели да дават периодично инфо за експеримента.

# 267
  • Мнения: 1 746
С две ръце препоръчвам млечните продукти на Добротица!Невероятно вкусни,натурални и истински!Могат да се намерят в собствените магазини на фирмата.

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
Вчера за пръв път купихме прясно мляко Président и много ни хареса – доста повече от LB, което беше нашият фаворит досега. Simple Smile

# 269
  • Мнения: 14 486
UHT ли е?

Аз купувам био на Олимпус. Киселото им обаче не ми харесва и затова продължавам да купувам на верея, синята капачка.

Общи условия

Активация на акаунт