Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 228
  • 508
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 15 546

Така пише на опаковката, да. Peace

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
Взимате ли от млякото на Мермерски?

# 272
  • Мнения: 19 004
Взимате ли от млякото на Мермерски?

да, не е лошо

# 273
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
LB. Винаги съм си го харесвала, а Меденко ми е фаворит. Blush Laughing Много ми е вкусно. Няма път, в който да мина през магазин на LB и да не си купя. Crazy
Иначе, за протокола: работя в едно министерство и нашите хора са си докарали в ресторанта няколко хладилни витрини, пълни с продукти на LB. Други млечни отказват да консумират, така че правете си сметката.

А аз сега съм на една диета с кисело мляко и шефката в петък, къде на шега, къде - не, ми донесе цял кашон с кисело мляко - подарък. Joy Ама не на LB, а на Саяна. На мен тези винаги са ми били съмнителни и не ги бях опитвала - е, не знам с какво са го блъскали това мляко (със сигурност е блъскано с какво ли не Laughing), ама е божествено на вкус! Shocked Като сметана, много вкусно.

Видях, че е писано по-рано в темата за Жълтуша, затова да си кажа Mr. Green: аз изобщо не помня имена и само веднъж съм го купувала това произведение на висшето млекопроизводство, но щом от раз го запомних - правете си сметката!!! #2gunfire Уж го взех да правя торта, че друго нямаше в магазина до нас, а ситуацията беше екстремна - не стига, че беше блудкаво и имаше аромат на пластмаса, ами се и пресече и ми прецака цялата работа. Останах си с едни постни блатове за торта, но не и с торта. Crazy

П.С. Продуктите на LB търсете най-добре в техните магазини. Аз само от там пазарувам. И продавачите са много любезни - отговарят на всякакви въпроси, свързани с продуктите.

# 274
  • Мнения: X
От известно време купувам от млекарницата Родопско кисело мляко:

http://www.mlekarnica-orbitm.com/mandra-kos.html


Когато сме в Бг ядем само такова мляко. Децата го обожават, ядат го с килограми.
Местните в Смолян също го предпочитат, знаят как се прави. Истинско е.

# 275
  • Мнения: 7 006
Пoчти всички изредени съм ги тествала.
Качество и вкус са различни неща
Щом за 3 дни не вкисва,значи не е качествено кисело мляко,пък ако ще най-вкусното да е.

Последните години купувам на мандра "Равно поле" и "млекаря 75"

На 4тия ден прясното се  е пресякло,а киселото е вкиснало още повече.
Точно както помня,че се случваше в детството ми.. Laughing

А не,преди година се случи,едно мляко на Бор Чвор,стоя отворено повече от месец забутано в хладилника,и му нямаше нищо,ни плесен,нито процес на ферментация..нищо..Представям си от каква пластмаса е.. ooooh!

# 276
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Киселото на Жълтуша е перфектно. Прясно вземам само за децата, аз не пия. А те не признават истинско прясно мляко, миришело им. Затова правя компромис с Олимпус.

# 277
  • Мнения: 568
Вкъщи вземаме предимно "Домлян" и "ЕлБИ" - кисело. Преди време, много обичахме "Здравец", но са го развалили доста и съвсем скоро се убедих за пореден път в това - оказва се, че не е единичен случай, за жалост...Понякога вземам "Далия" и "Йовчев" в големите опаковки с каймак. Не са лоши, докарали са ги на вкус, но пак са ми съмнителни в състава, така че само спорадично гостуват в хладилника ни.
Прясно - "Верея" - синьото, но нещо напоследък, съм склонна да му търся алтернатива, че последната опаковка, която купих, миришеше на нещо...лекарствено, бляк. "Верея" се наложиха много на пазара в последните години, а това ме кара да почна да ги приемам с резерва, защото идва момент, в който подозирам, че силно разпространените стоки си развалят качеството...

# 278
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Купуваме само кисело мляко Елена и сирене Елена. Прясно мляко не пием, но ако трябва за нещо - вземам Домлян ( въпреки че не съм сигурна колко е хубаво, но се разваля за два дни и поне съм спокойна че не е пълно с консерванти)

# 279
  • София
  • Мнения: 1 158
А какво мислите за млеката на Балкан, аз принципно пазарувам предимно от лидъл, и взимам Велея или Пиос , но майка ми много ми ги хвали , и се чудя дали да си  правя труда да пазарувам в Била ?

# 280
  • Мнения: 4 808
Прясно мляко купувам рядко, но когато се наложи, купувам само "Домлян" от половинките, най-удобно ми е като разфасовка. Кисело купувах предимно "Родопея",
но преди няколко месеца бяхме в Гърция и киселото мляко, което ядохме там на закуска в хотела буквално ме върна в детството, когато единият ми дядо беше овчар и като ходехме на гости, ядяхме разкошно мляко и сирене. Амбицирах се да намеря такова и така открих продуктите на "Родна стряха" в "Лидъл". Купувам краве сирене в кофички в саламура и биволско кисело мляко. Купувах и овче, но на ММ му миришело на овца, пък и на мен биволското ми харесва повече. Никак не са евтини - бурканче от 500 г е 3 лв, но е чудесно. Опитах и други продукти на марката - шпеков салам и лютеница, но не са кой знае какво. Опитах и краве мляко, не е лошо, но биволското най ми харесва.

# 281
  • Мнения: X
Аз съм за прясно мляко Олимпус,кисело-Белииса 4.5%,кисело мляко от Кауфланд,на което пише Кисело мляко 2%,има бяло зелено и синьо на капачката и това на LB Булгарикум по БДС.

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 13:17 от Анонимен

# 282
  • София
  • Мнения: 2 995
Уточнявам, че киселите млека ги избирам само на вкус - трябва да са наистина кисели, без да сладнеят и да са мазни, без мазнината да залепва за зъбите.  
Та по тия критерии всичко друго отпадна освен Родопчанка, като адски ме е яд, че нямат малки разфасовки, защото кофищата са ми неудобни - не ядем чак толкова много.

Прясно не пием.

# 283
  • Мнения: 234
Аз съм доволна от киселото мляко на Бор-Чвор, а прясно взимам на Верея.

# 284
  • Мнения: 3 638
А какво мислите за млеката на Балкан, аз принципно пазарувам предимно от лидъл, и взимам Велея или Пиос , но майка ми много ми ги хвали , и се чудя дали да си  правя труда да пазарувам в Била ?
Аз ги купувам за децата, но вземам само био вариантите. От всички био кисели млека на пазара, Балкан най-много ми харесва. Био прясното мляко също, има вкус на домашно.
Ако не намеря био Балкан купувам Зелената ферма или Хармоника и ги предпочитам в този ред, на Хармоника прясното мляко е хубаво, обаче киселото е много рядко.

Общи условия

Активация на акаунт