паник атака или ....

  • 5 055
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 894
Мили момичета ,  явно ще трябва да потърся помощ от психолог или психиятър  Cry вчера ходихме на море за един ден само за плаж ,  и вместо да се чувствам по добре ,  снощи не съм спала гушата ме стягаше и имах силно сърцебиене .  На всичко отгоре и изгорях. Мога ли да приемам нещо без да отида някъде или
Много ми е тежко нещо реве ми се ,а мм не може да ме разбере и усещам че започвам да му тежа с това мое лошо настроение притеснява се за мен и само ме тормози да ям а аз нямам никакъв апетит от 3-4 дни  ,  Мц свърши не вярвам да е от него ,  моля дайте съвет какво да правя

От тези на билкова или хомеопатична основа и без рецепта за успокоение: рескю (натуропатия). от хомеопатичните Ignatia amara (9 или 15 разреждане) помага неимоверно. На билкова основа: alore (пасифлора), валевит или седорелакс (еднакви съставки: валериан, маточина)...  Ментат и Абана (хималайски билки) също помагат много. Не всичко заедно, разпитай в аптеката и си избери 1-2 Simple Smile

Пий мултивитамини, липса на някои витамини може да предизвика депресия. Личния или в аптеката да ти препоръчат.

Все пак не е зле да отидеш на лекар - ендокринолог да ти провери хормоните, невролог, кардиолог да изключи заболяване - изобщо личния лекар ще те насочи. Едва след това на психиатър.

Възможно е всичко това да е от цикъла.... Аз лично имам сърцебиене. Но може и да не е от цикъла.

# 16
  • Мнения: 809
Благодаря за отговора ,  хормоните ги правих в началото на годината има ИР (инсулинова резистентност )но с диета се справям горе долу ,  сега съм доста по добре мина ми напрежението до някъде и мрачните мисли също ,но ми предстой пътуване в края на месеца и ми настръхва косата ако се повтори ,  как ще се справя а ще ходим с компания на палатки там нямам кой знае какъв избор къде да ходя и какво да правя . Може да си взема нещо от горе изброените за всеки случай да си имам . А относно личната по добре да не я коментирам ,  предложи ми нещо от сорта на ривотрил аз отказах ,  не мисля че съм толкова зле . Усмихнат ден на всички

# 17
  • Мнения: 1 894
Моля. Да, може би е по-добре да прибегнеш към някакви неща с рецепта като краен вариант. Опитай първо с безвредни неща без рецепта. Не пропускай и витамините. Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 19
Привет titkata89. Това, което описваш - натрапчиви мисли, подтиснатост и напрежение при мисли за предстоящи пътувания и т.н са реакции на необработен стрес. Стресът може да се появи и в щастлив момент от живота на човек. Не е задължително да имаш паническа атака когато си в стрес. Адреналина, изливайки се бавно в тялото не прави криза, но причинява почти постоянна тревожност, неудовлетворение и страх. Появяват се натрапчиви мисли, които те плашаш, от там отново се излива адренашлн в тялото и се получава оюагьосаният кръг.

Общи условия

Активация на акаунт