Забременели след инвитро - тема 26

  • 45 172
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
По-добре да сложат кортикостероидите и да се разгърнат дробчетата, отколкото евентуалните последствия в случай на преждевременно раждане.
Не е рано щом върви две седмици напред. Стандартно първата доза Дексометазон се поставя в 28гс, а след две седмици бебето ще отговаря точно на тази седмица.
Дано все пак устискате до по-голяма седмица, а защо не и до 36гс Praynig
Учудвам се, че при конизирана шийка не са ти сложили серклаж (или аз не съм разбрала).
Намери си добър лекар в Майчин дом, който да те поеме в случай, че бебето тръгне по-рано, защото в Щерев не поемат такива случаи и разделят майката и бебето или изобщо не поемат раждането и може да се наложи при тръгнало раждане да се чудиш как да стигнеш от Щерев до МД.
Има много добри отзиви за д-р Дяволов в МД - благодарение на него Сигма и дъщеря и са живи и здрави.

# 61
  • Мнения: X
При мен резултатите от хорионбиопсията са лоши, бебето е болно.

# 62
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Мамка му  Cry страшно съжалявам  Cry

# 63
  • Мнения: 11 478
Герда, много съжалявам за този развой. Но поне дава светлинка, че следващият път шансовете за успех са по-големи.

# 64
  • Мнения: 786
Герда, много съжалявам:(( наистина както казва момето, следвашия път всичко Ще е наред.

# 65
  • Мнения: 13 932
Герда, толкова се надявах на благоприятно развитие на нещата  Sad Бъди силна  Hug

# 66
  • Мнения: 3 047
След всичко преживяно толкова се надявах това да е вашето бебче  Hug Сили и кураж да продължите напред и следващият път да е здраво и до термин  spoko

# 67
  • Мнения: 2 999
При мен резултатите от хорионбиопсията са лоши, бебето е болно.



ужасна, ужасна, ужасна работа  Cry Cry Cry

# 68
  • Варна
  • Мнения: 948
Ех, не смеех да се включа, защото исках да ти честитя, а то какво се получи Sad
Много съжалявам  Cry

# 69
  • Мнения: 584
Герда, голяма  Hug! Надявах се много за хубави новини, но не е било вашето Бебе...  Sad
Но и това ще стане, ти си силна!  Hug

# 70
  • Мнения: 318
По-добре да сложат кортикостероидите и да се разгърнат дробчетата, отколкото евентуалните последствия в случай на преждевременно раждане.
Не е рано щом върви две седмици напред. Стандартно първата доза Дексометазон се поставя в 28гс, а след две седмици бебето ще отговаря точно на тази седмица.
Дано все пак устискате до по-голяма седмица, а защо не и до 36гс Praynig
Учудвам се, че при конизирана шийка не са ти сложили серклаж (или аз не съм разбрала).
Намери си добър лекар в Майчин дом, който да те поеме в случай, че бебето тръгне по-рано, защото в Щерев не поемат такива случаи и разделят майката и бебето или изобщо не поемат раждането и може да се наложи при тръгнало раждане да се чудиш как да стигнеш от Щерев до МД.
Има много добри отзиви за д-р Дяволов в МД - благодарение на него Сигма и дъщеря и са живи и здрави.

Пънче, нямам серклаж защото когато се прави шийката ми беше 3.5 см и нямаше никакви индикации да се скъси. След две седмици се оказа 2.4, но беше късно, а и Тимева и Сигридов бяха на мнение, че ще си износя с тази шийка до 36 гс с почивка. Убедиха ме, че е по-зле серклаж на горещо и да си слагам утрогестана и да си пия колагена. Успокояващото е, че за месец се скъси с малко и в момента е 2.1 мм. В 26 гс съм при Сигридов за фетален фибронектин и ще говоря пак и с него.
Не съм се уговаряла с никой в МД или Токуда, т.к. лежа и се притеснявам за всяко едно ходене и ставане права. Разбрали сме се с Тимева, че така или иначе ако тръгне по-рано тя ще се обади да ме чакат в някоя от двете клиники, само ММ да мине да вземе документи от Щерев.
Вече все повече вярвам, че ще успея до безопасна седмица и дори почнах да гледам по-ведро на нещата.


Герда, съжалявам, стискам палци да е фалшива тревога, знам ли вече на какво да се надява човек!

# 71
  • Мнения: 2 615
Ех Герда, много съжалявам Sad.

# 72
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ей това не и харесах на Тимева, че никога не взима превантивни мерки, а чака да види какво ще се случи и евентуално тогава действа на принципа "след дъжд - качулка". Щото вместо сега да трепериш дали ще износиш до прилични седмици, можеше да си караш една много по-спокойна бременност.
Не познавам жена, която да е с конизация и без серклаж.Шоколадче благодарение на серклажа износи до термин и си роди по естествен път.
Уфф, че се ядосах... #Cussing out

# 73
  • Мнения: 318
Много е самонадеяна, винаги всичко е наред. Аз затова и успях от втория път, щото първия явно забрави, че сме с мъжки фактор и от 14 перфектно оплодени до 3 ден, на 5 остана само 1. После взе всички мерки и нещата станаха, но защо от втория път. Карах я да пусна генетични и имунологични и все ми викаше, че нямало смисъл, скъпо било, а и без това слагам фраксипарин до теста. Е пуснах и излезе, че имам, а като и показах и въобще не се трогна, сефте. Тя да спести някой лев и по-лошо прави. За шийката специално взе нещата при сърце още от трансфера, всеки път се наблюдава и казва, ако трябва ще правим серклаж. Поне и Сигридов е на мнение, че не съм толкова зле и е по-добре да не правим сега, заради инфекция, а и според двамата шийката е твърда и вероятно ще издържи и няма да получа разкритие, по-лошо е да имам инфекция и да се спука мехура. Но поне се стресна и мерки определено взе.

# 74
  • Мнения: 2 144
Божее, Гердааа, много съжалявам Sad Sad Sad

Общи условия

Активация на акаунт