Бюджетните грим продукти

  • 22 257
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Абсолютно подкрепям написаното от Барбарела,много добре го е обяснила дамата Peace Не може  и мен никой да ме убеди,че червилата на Ести,Шанел или Мак примерно и тези на Мейбълин/в случая/ са с еднакво качество,просто защото това не е истина.ФДТ-те на Лореал са наистина меко казано ужасни и за мен,а и като цяло не съм фенка на марката, освен на някой от червилата им.И аз не слагам често фдт,но когато слагам то държа да е качествен,а сред дрогерийния клас не съм намерила своя, давам повече пари за хубави пудри,понеже използвам често.За гланцовете не претендирам да са от най-скъпите,понеже за мен няма кой знае каква разлика,освен в някой цвят.Харесвам и на Герлен,Шанел,Артдеко, не харесвам гланцовете на Мак,прекалено много лепнат... Артдеко имат много хубава цветова гама от червила и гланцове и според мен не отстъпват по нищо на "най-скъпите".

# 46
  • Мнения: 168
За бала си бях гримирана от скоро обучила се гримьорка, която използваше микс от евтини и скъпи продукти. От 5 следобяд до 5 сутринта на другия ден грима се беше размазал, особено под очите, както и сенките. Самите сенки бяха със слабо покритие, маза ме с тях 5 пъти, тъкмо да ми се зачервят и насълзят очите. ФДТ беше много тежък, не ми хареса, особено под очите ми тъмните кръгове си личаха след максимум 2 часа. Платила съм 30лв общо за грим и прическа в деня на бала, както и за пробните преди това. Ами получих за каквото си бях платила реално и не бих повторила. С всички клипове в Ютуб дори не бих отишла и на гримьор вече, толкова техники научих и аз най-добре си познавам кожата и спецификите на лицето. Авторката по-добре да спести за професионална серия грим за повече пари, аз не бих се съгласила да ме гримирват с нисък клас козметика, дори и да е за 10 лв.

Забравих да кажа, че исках единствено ФДТ, малко пудра, руж и сребристо и черно опушени очи с телесен цвят гланц. Не са ми правили контуриране, хайлайтъри, изкуствени мигли и запълване на вежди. За такъв семпъл и обикновен грим очаквах да се справи по-добре, но (не)качеството определено си пролича.

# 47
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Първо, идеята с различни цени за различни класове грим е много добра. Може би не бих се подразнила, ако съм предупредена и не съм хвърлила много пари. Може да съм преценила, че съм ок да рискувам леко за коледното парти на фирмата и предпочитам да дам по-малко пари за него, все едно ще си тръгна след два часа. Но ако дори само се усъмня, че гримът ми за някакво важно и дълго събитие (сватба, бал), за което съм хвърлила сума ти пари е направен компромисно, ще бъда много разочарована.

Второ, ок е да се ползват и дрогерийни продукти, ако не са само те и не се ползват за основа. Примерно ако  продуктите за лице  и очи са били  висок клас, няма да ми направи впечатление, че една от сенките е била Лореал или ружът е бил Катрис, особено ако са точните цветове за съответната визия.

Бих ти предложила да се насочиш към Мак и Криолан - първите имат големи отстъпки за сертифицирани гримьори, а вторите имат много издържливи продукти и продават палитри с различни цветове.  

Темата ми е много интересна заради приравняването на умение и инструмент. По-скъпата част е умението. Много по-скъпа. Това подчертаното е най-важното според мен. Да можеш да застанеш с името си зад грима.

# 48
  • Мнения: X
Разбира се, че уменията не се придобиват чрез ползване на скъпи продукти. Но от друга страна, когато говорим за професионални услуги, какъв е смисълът от красив грим, който няма да издържи повече от няколко часа.

# 49
  • Мнения: 29
Здравейте,авторката съм.Виждам,че се оформя дискусия по темата и искам и аз да се включа. Благодаря за идеята цената на грима да варира според това с какви продукти е бил направен.Интересна и може да я приложа,благодаря ви за което. Относно червилото за 5 лева-може би малко преувеличих.Червило от 5 лева,което да стои цял ден и нощ не съм открила,тази неточност в изказването ми предизвика доста от дискусиите тук,за което се извинявам.Но все пак си мисля,че сред по-евтините продукти може да има доста добри попадения,които с правилната техника на нанасяне могат спокойно да издържат по време на цялото събитие.Например течните матови червила,които напоследък са популярни.Купих си 3 цвята течни матови червила от марката Wycon.По 14 лева са червилата,купих си тъмно лилаво,розово и прасковено.Открих,че дори само от цвят до цвят има разлика.Пробвах ги и трите и телесното и розовото са просто прекрасни.Пигментирани са и издържат до 10 часа в идеален вид,докато лилавото от своя страна трябваше да го повторя няколко пъти,за да стане наситен цвета,освен това стои на петна и като цяло не е добър продукт.Сега него просто ще го подаря на приятелка или ще го изхвърля,но другите два цвята са много добри и не виждам защо да не ги използвам върху клиенти.За сравнение си купих и два цвята от Sephora Cream Lip Stain.Тези от Sephora са 20-25 лева,не си спомням съвсем точно,но идеята е,че са по-скъпи от тези на Wycon. От там взех 2 цвята и и двата са много добри.Пигментирани,трайни,също издържат непокътнати до 10 часа.Естествено и двете ще използвам за клиентки,но мисълта ми е,че може конкретния продукт,на който сте попаднали да не е добър,но това не значи,че цялата серия и всички останали цветове също са некачествени.Така,че аз купувам,тествам и ако не отговаря на изискванията ми за наситеност,издръжливост и лекота на нанасянето,просто не го използвам върху клиенти,а остава за лична употреба или ако е много лош продукта-в кофата.Така процедирам с всички продукти,а не само с червилата.Та това е моето мнение,но все пак нека кажа,че може би под 10% от цялата ми козметика е дрогерийна,защото някои хора останаха с впечатлението,че половината ми неща или повечето са от там.Благодаря ви за интереса към темата!

# 50
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Разбира се, че уменията не се придобиват чрез ползване на скъпи продукти. Но от друга страна, когато говорим за професионални услуги, какъв е смисълът от красив грим, който няма да издържи повече от няколко часа.
Там е работата, че докато евтин грим може и да издържи, каква е ползата от траен и неподходящ грим? Или зле положен?

Професионализмът е в изпълнението, включително средствата. Само средствата не правят професионалист обаче. Ще познаеш майстора по инструмента, но инструмента не прави майстора.

# 51
  • Мнения: 7 615
Не знам, моето лице ли е ненормално, че сенките на Есенс, фон дьо тенът, контури и тн. на дрогерийни марки след напръскване с фиксиращ спрей си стоят безпроблемно от сутрин до вечер (не засичам колко часа точно, но достатъчно)? Не може да ме убедите, че всички дрогерийни продукти са нетрайни, а дори и да са по-нетрайни, какво ви пречи да си пръснете малко фиксиращо спрейче и готово? Говоря ви при лична употреба. За професионалната гримьорката се очаква да знае всякакви прецизни тактики за нанасяне и тн. И в това отношение Ом е много права, че зависи много качеството на изпълнение от способностите на гримьора. Иначе и децата могат за мацат с продукти на МАС, но какво ли ще излезе.  Laughing

А относно грим + прическа за бал на обща стойност 30 лв, та даже и пробни такива включени в цената, чистосърдечно се посмях. Моята прическа само струваше към 60 лв, грим сама си правих и слава богу, че повечето ми съученички приличаха на излезли от тостер с поне 3 нюанса по-тъмни фон дьо тени.  Laughing

Авторке, ти в кой град ще практикуваш? Ще си отвориш твое собствено студио или ще работиш при друг? Къде кара курсовете по грим? Сподели малко бекъп инфо, за да можем да се изкажем и ние по-компетентно.  Peace

# 52
  • Vienna
  • Мнения: 519
Колко струва грим при теб? Аз евентуално се интересувам.

# 53
  • Мнения: 29
Карах курса си в град Пловдив,а за момента планирам да съм на свободна практика.Местожителството ми е в София.

# 54
  • Мнения: 7 615
Карах курса си в град Пловдив,а за момента планирам да съм на свободна практика.Местожителството ми е в София.

Като цяло съм фен на дрогерийната козметика (използвам я върху себе си, не гримирам с нея никого) и по-горе съм изказала съображенията си за това. Но щом ще работиш в София, където дамите са най-елитни и съответно най-претенциозни, може би действително трябва да заредиш повечко от скъпия кляс козметика. Кои са ти любимите продукти и марки и от двата класа, сподели с нас.

П.С. Оставам плътно зад мнението си за червилото на Ести, при мен трае точно по два часа, защото постоянно ям, пия, бърша си носа и като цяло не търпя много червило. Който издържа да не помръдва с устни цял ден, може и цял ден да му издържи това червило. Но за мен е същото като Макс фактор, Ревлон и Меюбълин като трайност. Като степен на хидратация също не ми е направило особено впечатление.  Peace

# 55
  • Мнения: 29
От дрогерията харесвам Мейбълийн,някои неща от Лореал и от Ревлон. От по-скъпите съм фен на МАС,Бенефит,TheBalm,Too Faced,Nars,Urban Decay,YSL, а от тези,които спадат към среден клас много харесвам Sleek,Makeup Revolution London,BH cosmetics.  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 956
12 часа и повече грим се налага на повечето жени, които работят. Аз съм преподавател. Лекциите ми са от 8 30 до 19 часа в някои дни. Винаги съм гримирана на работа.

# 57
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
12 часа и повече грим се налага на повечето жени, които работят. Аз съм преподавател. Лекциите ми са от 8 30 до 19 часа в някои дни. Винаги съм гримирана на работа.
Мерси!
Понеже аз попитах, това подчертаното е обяснението. Аз не го правя.
Грим казвам на база, тен, очи, устни, контур или поне тен. Обикновено съм само със слънцезащита и някаква закачка - очи или устни. Уточних, че може би и затова ми се вижда невероятно. И заради 8 часовия работен ден - 10 часа максимум очаквам за негп.

# 58
  • Мнения: 168
Не знам, моето лице ли е ненормално, че сенките на Есенс, фон дьо тенът, контури и тн. на дрогерийни марки след напръскване с фиксиращ спрей си стоят безпроблемно от сутрин до вечер (не засичам колко часа точно, но достатъчно)? Не може да ме убедите, че всички дрогерийни продукти са нетрайни, а дори и да са по-нетрайни, какво ви пречи да си пръснете малко фиксиращо спрейче и готово? Говоря ви при лична употреба. За професионалната гримьорката се очаква да знае всякакви прецизни тактики за нанасяне и тн. И в това отношение Ом е много права, че зависи много качеството на изпълнение от способностите на гримьора. Иначе и децата могат за мацат с продукти на МАС, но какво ли ще излезе.  Laughing

А относно грим + прическа за бал на обща стойност 30 лв, та даже и пробни такива включени в цената, чистосърдечно се посмях. Моята прическа само струваше към 60 лв, грим сама си правих и слава богу, че повечето ми съученички приличаха на излезли от тостер с поне 3 нюанса по-тъмни фон дьо тени.  Laughing

Авторке, ти в кой град ще практикуваш? Ще си отвориш твое собствено студио или ще работиш при друг? Къде кара курсовете по грим? Сподели малко бекъп инфо, за да можем да се изкажем и ние по-компетентно.  Peace


Не се бъзикам, толкова си беше - 30 лв, момичето беше приятелка на позната, а и не съм искала някакви извънземни неща. Косата ми е много дълга и просто ме нави с някаква преса, която беше много нашумяла по него време + лак + спрей за блясък и с няколко фиби ми сложи бретона назад с малко топиране.

# 59
  • Мнения: 7 615
Shepperd, такава прическа и грим си могла и сама да си направиш сигурно и да си спестиш парите.  Laughing Но така или иначе мисълта ми е само заради някаква некадърна фризьоро-гримьорка, не си разваляй мнението за всички, които работят с дрогерийна козметика. Сигурно има и куп такива некадърни гримьорки, които работят и с професионален грим.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт