Парфюмни размисли и страсти - 199

  • 122 139
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 193
Парфюмни линии





Носите ли целите парфюмни линии на дадени аромати?
 Кои са ви любимите?
Смятате ли такава инвестициия за оправдана или напротив кой дава грешни пари за затвърждаване на аромат?!
Крем за тяло, парфюм за коса, пудра, сапуни, тоалетни млека и душ гелове с любимия аромат, това наслада ли е или досада?


Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 206
Пу първа!

Не обичам целите серии с душ гел и прочие. Щото съм диване  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 17 546
Нямам нито едно парфюмно друго нещо от една серия, освен парфюм. ooooh! Laughing Не ме е блазнило да имам, но няма да го върна, ако се сдобия някак с нещо.
О, няма да трия, ама излъгах. Имам си душ-гел и лосион за тяло от любимата Ирисова Прада и да, носят ми неимоверно удоволствие!  Heart Eyes Лосионът така излъчва, че парфюм не ми е нужен. Прекрасно е, но мисля, че с някои аромати може и досадно да се окаже. Не знам всъщност...  Thinking би ми било интересно, мисля!

densibouquet

# 3
  • Мнения: 8 806
Да, с удоволствие бих се обзавела с такива на любими аромати, но засега не ми е по джоба.

# 4
  • Мнения: 8 462
Не нося парфюмни линии, защото обикновено все ми се вижда скъпо да инвестирам в душ-гел или лосион за тяло. Пък и лосиони за тяло отдавна не ползвам, а от душ-геловете  най-масовите марки като DOVE  и  Nivea напълно ме устройват. Единствено на  Balenciaga Paris се обзаведох и с лосион, защото на летището в Мюнхен имаше някакви прИмоция и комплектът излизаше по-изгодно от само парфюма. И не сбърках, основно го ползвам като крем за ръце и дори ми харесва повече от парфюма.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 656
Не нося целите парфюмни линии. Само парфюм ми е достатъчен. Ако по случайност се сдобия със сет, ок, но целенасочено да търся и купувам - не.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 002
Не нося целите парфюмни линии. Само парфюм ми е достатъчен. Ако по случайност се сдобия със сет, ок, но целенасочено да търся и купувам - не.
+1
Чак цяла линия ми се струва ненужна, но това важи само за мен

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 940
Привет, уханни!  Hug
Друга любов остави на заден план парфюмната, но ви наглеждам от време на време.  Heart Eyes
Втори път тествах Valentina poudre и е много приятен пудрен ирис с ванилова база и един леко горчив нюанс за баланс. Сравняват го с Dior Hypnotic poison и наистина имат общо, но Валентиното не е толкова накъртващо сладостно и гурме.

Предпочитам душ гелове и лосиони за тяло от парфюмните линии. След обикновените ухае само банята, а тези на Герлен, Диор и др. се усещат по кожата цял ден.

# 8
  • София
  • Мнения: 224
Нося, когато съм пристрастена към аромата. Към момента това се отнася за Miss Dior. Нося дезодоранта им през лятото, а също и новия спрей за тяло, с аромата на Блууминг букет. Разкошен ми е като усещане. Мога цял ден да карам само с него.
Допълнила съм серията и със спрея за коса.
Имам тук-там лосиони на други аромати, но не са целенасочено купувани.

# 9
  • Мнения: 958
Аз пък не съм чувала, че има парфюми за коса...супер зле съм с останалата козметика. Без всякаква друга козметика (декоративна) се оправям, но без парфюм не мога. Имам някои лосиони за тяло, които съм си купувала като комплект с парфюма, защото са били изгодни, но няма вариант да подсилвам специално аромата (не съм почитателка на жените тип "ходещ ароматизатор").
Аз по скоро съм фенка на аромати за дома. Свещ с някои от любимите ми аромати - това бих си купила. Наскоро си намерих една смокиня, която страшно напомня на Лартизанската, сега си я паля с най-голямо удоволствие. Дебна понякога промоции на Лартизан и Diptyque, както и Miller Harris свещи. Също така съм почитателка на сапуни и съм си купувала няколко пъти Ермес, но е скъпо удоволствие....

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
И аз така, не търся цели парфюмни линии, имала съм душ-гел и лосион за тяло към съответните парфюми, но само защото комплектите бяха на цената на парфюма. А специално отделно да купувам допълващи продукти- не, за мен е неоправдано скъпа инвестиция. А и не винаги имам предварителна идея с кой парфюм ще съм, за да ползвам съответния душ-гел, лосион, пудра и т.н., в повечето случаи след като се облека и преди да тръгна решавам с какво ще се пръскам. Но, душ-гела на Манифесто много го обичах, една идея по-"зеленичък" от парфюма и бързо-бързо го свърших.

# 11
  • Мнения: 7 055
Случвало се е да попадна на добра цена за сет - парфюм+лосион за тяло и съм купувала, но иначе, специално да търся  - не.

# 12
  • Мнения: 8 462
По отношение на нещата за телесно парфюмно мазане бих перефразирала една мисъл на Радой Ралин.
 "Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен, хем да бъда /парфюмно/ уханен, хем екологичен?"
Много трудна дилема, защото с това, което поглъщаме през кожата и белите дробове най-малко за екологични минаваме. Joy

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Обичам душ-геловете и това е единствения продукт за който правя компромис. Не бих взела сет заради лосион, но с душ-гел  Heart Eyes Понякога в парфюмериите ги пускат на съвсем прилични цени - 4-12 лв /е, не са на парфюмите от висок клас, но... не пропускам да си купя ако ми допада аромата.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 856
Благодаря за новата тема! bouquet
Аз също като някои от вас съм купувала сет, защото е по-изгоден от аромата, но целенасочено да си купя други козметични продукти - не съм.За душ гел бих похарчила пари, но ползването на крем или лосион "отнема" от малкото ми свободно време и се задоволявам само с парфюма или тоалетната вода.

Общи условия

Активация на акаунт