На море в Гърция 2016 - IV

  • 118 697
  • 784
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 436
Записвам се и аз  Hug
Обмислям Пелопонес за Септември, стига да мога да скалъпя прилична пробрама за 10-тина дни  Mr. Green
Ще имам въпроси към ходилите, засега още чета Simple Smile

# 61
  • Мнения: 382
Блис, благодаря ти за изчерпателния отговор!

# 62
  • Мнения: X
Блис, благодаря ти за изчерпателния отговор!

Под тръгване в 8 часа, имах предвид, че се качихме на ферибота от Скирос. Да не останеш с грешно впечатление.

# 63
  • Мнения: 382
Блис, благодаря ти за изчерпателния отговор!

Под тръгване в 8 часа, имах предвид, че се качихме на ферибота от Скирос. Да не останеш с грешно впечатление.
Разбрах, благодаря!  Peace

# 64
  • Мнения: 411
Привет!
Ние края на тази седмица заминаваме за Кефалония, според Вас има ли нужда да резервирам предварително ферибот от Нидри? Не сме пътували в сезона и се чудя  newsm78

# 65
  • Мнения: 80
Ако се пътува с кола на газ за Гърция трябва ли задължително да е отбелязано в големия талон че колата е бензин/газ, според гръцките разпоредби?

# 66
  • Мнения: 25
Здравейте,помогнете ми в избора между два хотела-единият е хотел Chrousso Village 3*(+),а другият е
хотел Blue Dolphin 4*, Ситония.Първият е ол инклузин,а вторият е закуска и вечеря,като вторият е по-евтин с 366лв,но те сигурно ще отидат за обяд,сладоледи и сокове,така че се изравняват като цени.Цените са за 7 нощувки.Въпроса е кой е по-добър като храна,чистота...?Благодаря!

Били сме във втория хотел преди години, закуската и вечерята бяха добри, без никакви забележки, храната е напълно достатъчна, според мен. Ние бяхме в двуетажна сграда, на втория етаж и стаята беше много малка, нашите приятели бяха настанени в къщичка, с веранда и вътре е много просторно, този вариант е по-добрият, ако може да се избира.

# 67
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
От неделя сме в Сикия на Ситиния.
В нещо като къща- бунгало до плажа.
Ние сне горе долу на средата на залива. Плажа е с по едър пясък и е дълбико, но в двата края е ситен пясък и плитко за децата.
Днес си купихме риба от рибатския на пътя от Сарти. Нямам търпения да я Изпечем на барбекюто.
Снощи ходихме на таверна 5 стъпки в пясъка. Ципурата беше много вкусна, но малко малка ми се видя. Октопода също беше на ниво. Но не са като на Тасос с гарнитура.
Детето яде нещо като голямо кюфте с гарнитура, много голяма порция. Днес е малко мръчкаво времето.
Искам да отидем на Ориндж бийч, но се чудех - там има ли Кантина или да нося нещо за храна  за деца?

# 68
  • Мнения: 18 639
На Портокали има и Кантина, и заведение с шезлонги и чадъри в единия край. Имай предвид, че плажът дори извън сезон се посещава от ужасно много хора и е добре да отидете по-отрано. По обяд дори на скалите трудно се намира къде да се сложи хавлия.

# 69
  • Мнения: 1 889
Geryger, ние от там се връщаме. Засекли сме се някъде по плажа Simple Smile. Сядахме от към края на заливчето, където е крокодила. Установихме, че за децата там е най-добре плажът.
Да кажа за така обсъжданата тол такса на Кулата. Бариерата днес се спускаше пред всяка кола. Ние си приготвихме  2.40  евро за колата, но ни казаха, че днес ти да видиш било безплатно Simple Smile. От четвъртък отварят.

# 70
  • Мнения: 349
Здравейте,
От неделя сме в Сикия на Ситиния.
В нещо като къща- бунгало до плажа.
Ние сне горе долу на средата на залива. Плажа е с по едър пясък и е дълбико, но в двата края е ситен пясък и плитко за децата.
Днес си купихме риба от рибатския на пътя от Сарти. Нямам търпения да я Изпечем на барбекюто.
Снощи ходихме на таверна 5 стъпки в пясъка. Ципурата беше много вкусна, но малко малка ми се видя. Октопода също беше на ниво. Но не са като на Тасос с гарнитура.
Детето яде нещо като голямо кюфте с гарнитура, много голяма порция. Днес е малко мръчкаво времето.
Искам да отидем на Ориндж бийч, но се чудех - там има ли Кантина или да нося нещо за храна  за деца?
Здравейте,
след 10 дни заминаваме за Сарти, били сме и преди там, но не знам къде се намира рибарския на пътя от Сарти, ако е възможно да обясните. И още нещо как са цените в таверните, има ли чувствително покачване? Благодаря предварително.

# 71
  • Младост 4
  • Мнения: 91
Привет от Кефалоня!

Много красив остров! Настанихме се в една къща на югоизток от Аргостоли, село Спартя. Още не сме обиколили острова, но имам чувството, че сме в най-приятната част  за отсядане:) Сутрин, обед и вечер подухва много приятен ветрец.

milena 12345, ние пътувахме в неделя с този ферибот, бяхме резервирали по и-мейл и предната вечер си взехме билетите от офиса в Нидри. Може да се вземат и в деня на пътуването, но трябва да се отиде час по-рано. Фериботът се напълни, имаше място за още 2-3 коли само, така че си резервирайте, за да сте спокойни.

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 16:24 от Сали

# 72
  • София
  • Мнения: 714
Благодаря wild poppy
Здравейте,
след 10 дни заминаваме за Сарти, били сме и преди там, но не знам къде се намира рибарския на пътя от Сарти, ако е възможно да обясните. И още нещо как са цените в таверните, има ли чувствително покачване? Благодаря предварително.
Снощи сметката беше 60 евро и центове за:
Ципура, октопод, две гръцки салати, два фреша, вода, голямото кюфте с гарнитура на голямото дете. Само това знам колко струва - 6,90€,
Дзадзики, бубузан 250мл, каничка вино 250 мл и десерт от различни 4 пастички. Незнам има ли покачване. На всякъде където сме били е горе долу така. Предполагам, че може в тази таверна да е една идея по скъпо, защото е много известна. Дори се срещнахме с едни бивши съседи, който бяха дошли да вечерят от Каламици. А на мен много ми харесва раверната в Каламици.
Този рибарски е на пътя, движейки се от Сарти към Сикия от дясно, малко преди отбивката за сели Сикия. Беше нещо с Г... Идвайки от Сикия имаше табели, сигурно и от Сарти има, но не съм забелязала на идване.
Аз съм сигурна, че в Сарти продават риба и че е възможно таверните да са по евтини.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 011
Снощи сметката беше 60 евро и центове за:
Ципура, октопод, две гръцки салати, два фреша, вода, голямото кюфте с гарнитура на голямото дете. Само това знам колко струва - 6,90€,
Дзадзики, бубузан 250мл, каничка вино 250 мл и десерт от различни 4 пастички. Незнам има ли покачване. На всякъде където сме били е горе долу така. Предполагам, че може в тази таверна да е една идея по скъпо, защото е много известна. Дори се срещнахме с едни бивши съседи, който бяха дошли да вечерят от Каламици. А на мен много ми харесва раверната в Каламици.
Този рибарски е на пътя, движейки се от Сарти към Сикия от дясно, малко преди отбивката за сели Сикия. Беше нещо с Г... Идвайки от Сикия имаше табели, сигурно и от Сарти има, но не съм забелязала на идване.
Аз съм сигурна, че в Сарти продават риба и че е възможно таверните да са по евтини.

Какво е бубузан?
Да не би да е бабадзим?

# 74
  • София
  • Мнения: 714
Може и да е "бабадзим"  Laughing
Простете за грешката, но не ги пия тез неща и не се старая да ги запомна.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт