Хотели в Боровец

  • 18 613
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 761
Здравейте! Дали можете да ми препоръчате някой хотел в Боровец за престой през август месец - да има басейн, закуска и вечеря на бюфет (без келнери) и да е около кабинковия лифт? Досега винаги сме отсядали в хотел Рила, но цената от 1400 лева за една седмица за един възрастен и едно дете, която ми излезе при резервация на техния сайт, никак не ми допадна и се отказах, въпреки че за мен това е идеалният хотел.

Мерси предварително!

# 1
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Пробвай през www.booking.com. Рила не ми излиза, но други хотели излизат за половината цена която споменаваш,но само със закуска.
Виж Ice Angels, точно до касите е в началото на пистите.

# 2
  • Мнения: 82
В момента сме в Рила след ремонта, ако имате въпроси.

# 3
  • Мнения: 301
Здравейте. Някой да знае евтини нощувки в Боровец? Няма нужда от екстри, закуски, вечери и т.н, легло и баня да има?  Simple Smile В интернета само някакви скъпотийки ми се показват. Става въпрос за края на месеца...

# 4
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
В момента сме в Рила след ремонта, ако имате въпроси.

Ние сме там след 2 седмици. Как е храната?

# 5
  • Мнения: 4 761
В момента сме в Рила след ремонта, ако имате въпроси.

Мерси, но категорично се отказах от Рила и съответно от Боровец. Първо заради цената и второ, нямаха места точно за датите, които аз искам, а ние сме вързани със самолет и нямаме възможност за много маневри. Ще ходим на Хисар.

Въпреки това обаче ще се радвам да споделите впечатления за хотела и обслужването в него. За последно бяхме в него през март 2015 г. точно преди ремонта и останахме много доволни. Единствено музиката от заведенията пред хотела беше непоносима за мен.

# 6
  • Мнения: 10 604
Феста Чамкория имат оферта за около 110 лв. на ден за двама + дете от 2 до 13г. със закуска, обяд и вечеря през сайта travelcard.bg.
В петък отиваме и ще дам отзиви Simple Smile

# 7
  • Мнения: 10 604
Ето и обещаните отзиви:
Доволни сме! Студиото беше широко с огромна тераса. Удобно голямо легло, а за детето - разтегаем фотьоил. Имаше кърпи и халати. Басейнът беше чист, но не ни остана време да се къпем. Има какво да се желае по отношение на храната, но човек няма да остана гладен. На блок маса е. Ние бяхме на FB и си плащахме напитките. Хората, които бяха на ALIncl light имаха безплатен сок и наливна бира. Пиринското е 3 лв., чаша вино 4.  Феста холдинг притежават изба Черноморско злато и предлагат техни вина. Шардонето не ми допадна, но Вионие е много приятно. Цена на бутилка вино - 13-15 лв.
Има тенис на маса - 3лв. на час. Ако си носите хилки и топчета - безплатно. Хотелът е в гората и е много тихо и спокойно.
Ние ходихме в Самоков на центъра - има рампи за скейт, колела и ролери. Ако не сте били - може да разгледате музея. В градския парк има въжена линия като в Коколандия - 2 и 3 лв.  Разходихме се в Царска Бистрица и по еко-пътеката в Бели Искър. Пихме кафе и хапнахме десерти  в Пицарията на Мира Радева Сладко и Солено в центъра на Бели Искър. Двата лифта работят. Има конна база съвсем наблизо. В заключение - не е супер лукс, но има отлично съотношение цена - качество, а самата природа наоколо предлага много възможности за разходки и приключения. Пак ще го посетим и то скоро.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 244
Хотел Рила - 3 нощувки със закуска и вечеря в студио за семейство с дете на 10 ни излезе 430 лева. Положение добро до лифтовете, храната без забележки, персоналът изключително любезен,басейнът и джакузитата чисти.Заплащат се СПА и сауните, но на нас целта ни бе връх Мусала и да има басейн за детето, затова и тази оферта ни устройваше.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 966
Мда, новите цени на Рила са потресаващи  Money, вдигнали са цените дори на почасовото гледане в детския клуб, е, трябва някак да се избиват парите за ремонта. А преди всяко лято ходехме там, най-дразнещо ми е, че не е безплатно за 3 годишното ми дете, което все още спи в кошара и за което все още не поръчвам нещо отделно за ядене по заведения защото е абсурд да изяде цяла порция от нещо.
Мога да препоръчам Самоков, зимата бяхме - съвсем прилични цени, басейнът си е спортен 25 метров, не е само за киснене и плацикане, зимата има и полудневна или целодневна детска градина. Гледам че и за лятото имат прилични оферти, особено за AI. Ние обаче не търсим AI и ще ходим в Ледени ангели. Там също много ми харесва, на много хубаво място е, стаите са супер, храната е вкусна. Минусите там са, че басейнът не става за употреба и паркингът не мога да си представя как се ползва зимата.

# 10
  • Мнения: 7 106
Със zigizagi сме били почти по едно и също време на едни и същи места Simple Smile. Още един глас са еко пътеката "Бели Искър", невероятно място, почти цял ден изкарахме там между боровете. Много лек и приятен маршрут, направо не ми се тръгваше от там. В началото на пътеката срещнахме мъжът на Мира Радева  Laughing и той ни покани в заведението им, та и ние хапнахме вкусни десертчета и пихме кафе  Mr. Green.
В Самоков мога да препоръчам две заведения. Едното е до въжения парк, казва се "При Соте", другото е "Старата къща" . Второто има невероятна лятна градина, порциите са огромни, ама наистина огромни, вкусно и нормални цени.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някакви отзиви за хотел Янакиев в Боровец?  newsm78

# 12
  • Мнения: 180
Аз търся отзиви за Флора - някой да е  бил скоро?

# 13
  • Мнения: 943
Ниски цени апартаменти по 50 60 лв.сезона тръгна. пистите работят.няма хора.

# 14
  • Мнения: 539
Някой да сподели пресни зимни отзиви за Боровец и някое хотелче?

# 15
  • Мнения: 64
Хотел не мога да препоръчам, но преди 2-3 дни хапнах във Ресторант Катина, точно до пистата.Храната беше страхотна,обслужването - също.Обстановката е като в малка и уютна хижа и много ми допадна.Е, цените са солени, но за българи има 30% отстъпка  Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 552
Да следя темата, защото обмисляме Боровец за ски.
До сега не сме ходили.

# 17
  • Мнения: 518
Здравейте,търся отзиви за хотелите Айсберг и Феста Чамкория Боровец.Кой от тези двата бихте избрали.

# 18
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Другата седмица мислим да направим една разходка до зимен курорт. Още се колебая между Боровец и Банско. Ако някой ми препоръча хубав хотел в Боровец с басейн, може да ме улесни в избора. Басейнът е наистина задължителен и затова ни е важно да е топъл. Благодаря.

# 19
  • Мнения: 94
Здравейте, да повдигна темата.
Предложете хотел за ски сезона в момента от който сте доволни. Да не режат глави а с нормални цени, да е топъл с хубава храна.Не държим на лукс, но и да не е захабено и овехтяло. Ако е в района и на Ситняково експрес ще е супер.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 966
Здравейте, да повдигна темата.
Предложете хотел за ски сезона в момента от който сте доволни. Да не режат глави а с нормални цени, да е топъл с хубава храна.Не държим на лукс, но и да не е захабено и овехтяло. Ако е в района и на Ситняково експрес ще е супер.
В нещо близо до лифтовете и до края на февруари свободни стаи едва ли ще намериш, особено ако искаш да се включва и някои уикенд. Във Флора евентуално може да се пробваш за свободни места, но не знам как е като условия, не сме били никога там, просто съм гледала, че обикновено има места. Ние ще сме в Иглика Палас към края на месеца, но още преди месец беше почти всичко резервирано и с много зор успяхме да намерим дати, които ни устройват. Там бяхме и миналата година и сме доволни от съотношението цена/качество.
Места има по хотелите, които изобщо не са близо до никоя ски зона, но повечето осигурявт транспорт по разписание.С такива условия обаче има и в самия град Самоков и то на около тройно по-ниска цена, та ако ще е далече от пистите направо помисли за този вариант.
За началото на март би трябвало вече да е по-свободно.
Много зависи и какво разбираш под "нормални цени" Simple Smile на някои хора може и цените в Рила или Ястребец да им се струват нормални Simple Smile

# 21
  • Мнения: 94
Благодаря ,като цени до 150 лв студио. Ако изобщо има такива цени зимен период.

# 22
  • Мнения: 2 998
Не пишеш за колко човека. Ние сме доволни от Еуфория Клуб Хотел. Цените за студио през седмицата са под 150лв за двама човека. Най-големият недостатък е, че е далече от пистите и се ходи с кола. Иначе мога да кажа само хубави неща. https://www.booking.com/hotel/bg/euphoria-club-spa.bg.html?aid=3 … =1&#hotelTmpl
Да се поправя, че май имат безплатен превоз до пистите, но ние не сме го ползвали и не мога да дам мнение.

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 13:56 от bubbata

# 23
  • Мнения: 795
Здравейте, пиша със запитване по-различно от това за хотели. Не съм била досега в Боровец, резервирала съм за вилно селище Ягода идния уикенд. Тъй като цялото ми пътуване е без кола, искам да попитам, видях, че се намира в периферията да не кажа извън града. Има ли някакви бусчета, като публичен транспорт, които да се движат на територията на Боровец? Или как можете да ми препоръчате да стигам от вилното селище до центъра и обратно? Моля ви също за препоръки какво си заслужава да се види и за заведения,за които сте с добри отзиви и приемливи цени.
Ако има такива, които са посещавали празника на Българщината, бихте ли споделили мнения.

Ще съм благодарна, ако някой се отзове. А, ако има актуална тема за всякакви въпроси за Боровец, също моля за препратка.

# 24
  • Мнения: 3 137
От Ягода до центъра - само с такси. Повечето хотели си имат собствени бусчета до центъра, но Ягода не предлагат такива дори през зимата. Ще ви бъде доста трудно да обикаляте курорта без собствен транспорт.
Забавления по това време - може с кабинковия лифт да се качите до Ястребец, ресторантчето в хижата е много добро, ако ви се ходи - има лека пешеходна пътека от Ястребец до хижа Мусала.
Много е приятна градината на резиденция Царска Бистрица, но и до там трябва транспорт.
Заведения - мога да препоръчам лоби бара и ресторанта на хотел Рила. Ресторантът на вили "Ягода" работи, но е ужасен, и най-елементарното ястие могат да го приготвят по-безвкусно, отколкото сте си представяли.
"Приемливи" цени е твърде субективно понятие, на евтино заведение в Боровец не съм попадала, магазините за хранителни стоки също са със страхотни надценки.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 14:40 от GG_BG

# 25
  • Мнения: 795
От Ягода до центъра - само с такси. Повечето хотели си имат собствени бусчета до центъра, но Ягода не предлагат такива дори през зимата. Ще ви бъде доста трудно да обикаляте курорта без собствен транспорт.
Забавления по това време - може с кабинковия лифт да се качите до Ястребец, ресторантчето в хижата е много добро, ако ви се ходи - има лека пешеходна пътека от Ястребец до хижа Мусала.
Много е приятна градината на резиденция Врана, но и до там трябва транспорт.
Заведения - мога да препоръчам лоби бара и ресторанта на хотел Рила. Ресторантът на вили "Ягода" работи, но е ужасен, и най-елементарното ястие могат да го приготвят по-безвкусно, отколкото сте си представяли.
"Приемливи" цени е твърде субективно понятие, на евтино заведение в Боровец не съм попадала, магазините за хранителни стоки също са със страхотни надценки.

Благодаря Ви! А имате ли някакъв опит с такситата там?

# 26
  • Мнения: 3 137
Не съм ползвала такси, винаги сме били с колата, но едва ли ще са евтини, както и всичко в Боровец. Обадете се на рецепцията на вили "Ягода" и ги питайте как да се придвижите, те може да ви предложат и някакъв друг вариант.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 966
Във вили ягода май се предлагат велосипеди под наем, не мога да кажа със сигурност защото преди доста години съм била там, но може да се обадите и да попитате. За ходене не е чак толкова много, под 2км е, единствено е кофти, че е по пътя. Заведения има доста срещу хотел Рила, ок са повечето, но ако се търси евтино е най-добре с маршрутката до Самоков и да се търси там. Маршрутката спира пред хотел Самоков и има доста начесто, но и за това разпитайте най-добре.

# 28
  • София
  • Мнения: 19
Момичета имате ли отзиви за Рила след ремонта? Чудя се къде да запазя за уикенда - там или Самоков.. разликата в цената е почти двойна, а четох някъде, че в Рила за спато се плащало отделно.. Заслужава ли си? Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 1 966
Момичета имате ли отзиви за Рила след ремонта? Чудя се къде да запазя за уикенда - там или Самоков.. разликата в цената е почти двойна, а четох някъде, че в Рила за спато се плащало отделно.. Заслужава ли си? Rolling Eyes
За мен лично не си заслужава. Още повече, че в хотел Самоков има 25 метров спортен плувен басейн, докато този в Рила е предимно за плацикане, а не за плуване. Все пак зависи с каква цел отивате, ако е с цел СПА, висене в хотела и да се наслаждавате на лукса е по-добре Рила. Въпреки, че май по цени вече е горе-долу като хотел Ястребец, а бих предпочела него. Надявам се знаете, че в момента лифтовете на Боровец не работят до началото на зимния сезон.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 552
Има ли някой с отзиви от Radina's way?
Две са задължителните места, в който чета отзиви - тук и в букинг.

# 31
  • София
  • Мнения: 36
Няколко пъти сме бягали през уикендите към Боровец и сме отдядали в Феста Уинтър Палас. Нямам забележки, доволни сме.

# 32
  • Мнения: 1 069
Не намерих друга актуална тема, да споделя пресни мнения от Феста Чамкория.

Не си отговаря на звездите според мен.
Храната най-вече. Персонала се опитва да е любезен, но да не зареждаш блок масата и в 09,20 да и изгасиш осветлението .... закуската е до 10 все пак.

Като цяло е чисто, но .... допълнителната завивка в гардероба беше с петно с кръв. Жена ми е зиморничава и първото, което потърси е допълнителна завивка Simple Smile

Басейна е чист, температурата на водата е като навсякъде, където не е минерална - СТУДЕНА.
СПАто им се състои от парна баня, сауна и арома сауна.
Сауната не работеше, а арома сауната я ползваха като обикновена.

На редовна цена според мен НЕ си заслужава.

# 33
  • Мнения: 54
Не намерих друга актуална тема, да споделя пресни мнения от Феста Чамкория.

Не си отговаря на звездите според мен.
Храната най-вече. Персонала се опитва да е любезен, но да не зареждаш блок масата и в 09,20 да и изгасиш осветлението .... закуската е до 10 все пак.

Като цяло е чисто, но .... допълнителната завивка в гардероба беше с петно с кръв. Жена ми е зиморничава и първото, което потърси е допълнителна завивка Simple Smile

Басейна е чист, температурата на водата е като навсякъде, където не е минерална - СТУДЕНА.
СПАто им се състои от парна баня, сауна и арома сауна.
Сауната не работеше, а арома сауната я ползваха като обикновена.

На редовна цена според мен НЕ си заслужава.


https://
Ние останахме супер доволни. Навсякъде беше изключително топло - стаята, ресторант, спа-центъра и водата в басейна ( дори след кратък престой излизахме от водата за да не ни стане лошо).Чисто беше навсякъде. Храната беше изобилна и много вкусна. Нямахме забележки Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 дек 2019, 20:49 от _Feelme_

# 34
  • Мнения: 1 069
Ами разни хора , разни мнения Simple Smile
Не ми е негативно мнението по-горе. Да приемем, че сме били извън сезона и сега са вдигнали нивото Simple Smile

# 35
  • Мнения: 157
Здравейте! Бих искала да помоля за скорошни отзиви от хотел Рила (след въведените мерки относно пандемията). Правилата им ми звучат по - скоро като военно положение, не като почивка и затова питам. Благодаря предварително!

# 36
  • Мнения: 2 071
Повдигам темата, мислим да катерим Мусала и да отседнем за 3 дни в Рила, Боровец. Има ли някой, който е бил там това лято, изобщо случва ли се нещо в Боровец или почти всичко е затворено, ако да - да резервирам полупансион в хотела Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 1 069
Евтино решение - х-л Мура.
Няколко пъти сме отсядали там и ни допада. Боровец в неактивен сезон ми е приятна дестинация, а и пътя (от Пловдив) не е тежък.

# 38
  • Мнения: 6
Здравейте,

Има ли свежи отзиви за хотел Рила Боровец от последните месеци, в тази по=специална ситуация. Чистота, храна качество и т.н? Сърдечно благодаря на отзовалите се!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 071
Ние пътуваме натам за няколко дни, ще пиша впечатления по-късно.

# 40
  • София
  • Мнения: 259
Здравейте, ние бяхме преди 10 дни в Рила, Боровец. В хотела всичко е чисто и организирано, в стаите влизат само ако изрично се обадите на рецепция, сутрин на закуска има блок маса, но има прозрачни прегради и се поръчва на готвачите. Храната е добра, както винаги. Като цяло е спокойно в хотела, както обикновено през лятото. За сметка на това ни се стори, че в самият Боровец има доста повече хора от минали лета.
Заведенията работят, може да се вечеря или обядва навсякъде, не се притеснявайте.

# 41
  • Мнения: 1 069
Посетих тия дни отново х-л Мура
За чистота и отношение на персонала - отново без забележки.
Нещо, което ми се стори странно - имаше доста хора, вечерта не наредиха блок маса. На закуска имаше, но спрямо предни посещения беше една идея по-скромна. Но пък вечерта нямаше избор. Едно плато с пържени шницели и картофи, салата шопска, за десерт тарталети.  Примерно ако беше блок маса, щях да си взема само салата и чисто месо (на диета съм). Въпреки това много харесвам това място Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 071
Доволни сме от "Рила", чисто, спокойно, бяхме през седмицата и нямаше много хора, качихме Мусала в сряда, много народ, много нещо...сутринта на лифта чакахме 30 минути.

# 43
  • Мнения: 44
Някой скоро да е ходил в Еуфория Клуб Хотел?
- Как е храната?
- Стаите чисти ли са?

# 44
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте! Някой с отзиви за хотел "Самоков"?

# 45
  • Мнения: 1
В момента сме в Рила след ремонта, ако имате въпроси.

# 46
  • Мнения: 183
Някакви впечатления от хотел Рила  през това лято? Вечерята струва ли се да се резервира или е по-добре да се хапва някъде навън?

# 47
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Кои хотели имат вътрешен басейн и допускат външни посетители?

# 48
  • София
  • Мнения: 7 035
Моля за отзиви за хотел Лион? Хотел Мура има ли външен басейн, изобщо има ли хотели на Боровец с външен басейн?

# 49
  • Мнения: 1 069
Лион няма външен. Иначе е ок, когато не е пълен.

Мура е приятен (соц стайл), има външен мини басейн, никога не съм го ползвал.

# 50
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Кои хотели имат вътрешен басейн и допускат външни посетители?
Отговарям си Simple Smile Днес звънях на Лион, Феста Чамкория и Самоков. Само от Самоков ми вдигнаха и казаха, че пускат външни посетители. За мен е важен вътрешния басейн, защото в четвъртък пътуваме за Долна баня. Там ще ползваме външен, но по прогноза може да вали и да имаме алтернатива.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 966
Кои хотели имат вътрешен басейн и допускат външни посетители?
Отговарям си Simple Smile Днес звънях на Лион, Феста Чамкория и Самоков. Само от Самоков ми вдигнаха и казаха, че пускат външни посетители. За мен е важен вътрешния басейн, защото в четвъртък пътуваме за Долна баня. Там ще ползваме външен, но по прогноза може да вали и да имаме алтернатива.
Със сигурност пускат и във Флора, поне зимата, като бяхме там, влизаха и разни външни хора в спа центъра. За Рила не съм много сигурна, но мисля че пускат и там.

# 52
  • Мнения: 1 620
Никога не сме ходили в Боровец, но мисля да резервирам за няколко дни. Моля да споделите каква е там атмосферата през лятото, най- вече има ли места за разходка и някакви забавления за деца/четох за някакъв въжен град/. Притеснявам се да не им е скучно...иначе предвиждам да отскочим до Цари Мали град и до царска бистрица. Също исках да попитам до хижа Мусала може ли да се отиде с кола?

# 53
  • Мнения: 183
Ние бяхме в хотел Рила. Има организирани забавления за деца от хотела, но не сме ги ползвали. Имайте в предвид, че Царска Бистрица е отворена от четвъртък до неделя. Лифтовете в понеделник и вторник почиват. Има разходки с коне из планината, ако имате настроение за това. Времето и там е топло и между 11 и 16 часа е по-добре да не сте навън.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 17:34 от TorbaLan1

# 54
  • Мнения: 3 137
Никога не сме ходили в Боровец, но мисля да резервирам за няколко дни. Моля да споделите каква е там атмосферата през лятото, най- вече има ли места за разходка и някакви забавления за деца/четох за някакъв въжен град/. Притеснявам се да не им е скучно...иначе предвиждам да отскочим до Цари Мали град и до царска бистрица. Също исках да попитам до хижа Мусала може ли да се отиде с кола?
Като цяло през лятото в Боровец не е много оживено, основната част от магазините и заведенията не работят, но тъй като е високо и прохладно дори в най-големите жеги, е много приятно за разходки сред красивата природа наоколо.
До х.Мусала с кола няма как да отидете. Качвате се с лифта до в.Ястребец и оттам до хижа Мусала има широка и почти равна пътека, по която се стига за около час ходене. Дори да не ходите до хижа Мусала, а да останете горе в района на последната станция и да се разходите - пак ще си направите много приятна разходка.
Колко са големи децата? По мои спомени въженият парк не е за много малки деца. В хотел Ястребец май имаше хубава детска площадка.
В резиденция Царска Бистрица е много красив парка, има и музей.
Друга дестинация за разходка - с колата можете да отидете до  Мальовица, на 40 минути е от Боровец. Също е хубаво място за разходки с деца. От Меча поляна до х.Мальовица има красива пътека покрай един поток. Самата хижа не е много близо, но по пътеката можете да се разходите. На Мальовица има и 1-2 заведения, където може да се хапне.
Някой ден отделете и на Самоков. Приятно градче е. Има разни детски кътове. Може да се посети Бельовата църква с чудотворното аязмо /на влизане в града откъм Боровец вдясно/, Девическия манастир "Покров Богородичен", който е в центъра на града, Историческият музей е мого интересен. Има едно място в Самоков, което нашето семейство никога не пропуска - пиците на Автогарата. Продават ги в един павилион, не е заведение. Като застанеш с лице към джамията, пиците се падат вдясно. Е, жестоки са. От тези мекичките, които се пекат на пещ с лента. Къде ли не сме ходили, но тези пици не можем да ги забравим. Дано пандемията да не е повлияла негативно на бизнеса на хората.

# 55
  • Мнения: 1 620
За жалост ще сме там понеделник и вторник, моето значи че лифта отпада, а доколкото разбирам и царска бистрица. Много неприятно...

# 56
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Паркът на Царска Бистрица е хубав, но дворецът е затворен за посещение. Има няколко ловни трофеи, изложени кафенето и галерия с картини, снимки и няколко носии. Не останах очарована.

# 57
  • Мнения: 1 620
Чудя се поне в паркът дали ще ни пуснат да се разходим във вторник?

# 58
  • Мнения: 2 670
Някой с мнение за хотел Флора Боровец?

# 59
  • Мнения: 1 223
Паркът на Царска Бистрица е хубав, но дворецът е затворен за посещение. Има няколко ловни трофеи, изложени кафенето и галерия с картини, снимки и няколко носии. Не останах очарована.
Дали е временно затворен или по принцип?
Еко пътека Бели Искър за колко време се минава в поска?

# 60
  • Варна
  • Мнения: 10 552
Паркът на Царска Бистрица е хубав, но дворецът е затворен за посещение. Има няколко ловни трофеи, изложени кафенето и галерия с картини, снимки и няколко носии. Не останах очарована.
Дали е временно затворен или по принцип?
Еко пътека Бели Искър за колко време се минава в поска?
В неделя приятелка ми каза, че "къщата на царя" е затворена.
Отворени са - парк, църква, галерия, ВЕЦ, кафене.
Такса вход 8 лв.
За ученици, пенсионери - 4 лв.

# 61
  • Мнения: 82
Здравейте момичета, имам нужда от помощ.Със семейството ми искаме да прекараме няколко дни в планината, насочили сме се към Боровец, тъй като досега не сме били в района. Дайте препоръки, какво да резервирам - хотел или частен апартамент. Основно мислим да се разходим из околностите, не търсим басейн, спа и т.н. Опасявам се, обаче , че в този сезон по трудно ще намерим заведения за хранене,и ако изберем частен апартамент, това може да се окаже проблем.  Въпросът ми е работят ли в момента заведенията, има ли отворени магазини.  Какво бихте ми препоръчали като места за настаняване.

# 62
  • Мнения: 2 799
Някой с приемливо - скорошни наблюдения за хотел Лион? Басейна, храна, хигиена като цяло?

# 63
  • Мнения: 247
Бяхме в Лион август месец.За трета поредна година ходим там.Като цяло хотелът много ни харесва.Тишина,спокойствие,зеленина наоколо,това е което ни привлича.Харесва ми и интериорът в стаите и ресторанта,създава усещане за спокойствие и уют.Били сме в две години в студио и една в двуспален апартамент.Студиата са прекрасни,надълно достатъчни за двама възрастни и две големи деца.Най-хубавите и широки ходелски дивани на които съм спала са техните.Спалните им са 2м х 2м.Студиата и апартаментите имат вани.Много е чисто.Няма климатици ,а центарло отопление.Има и радиатори в стаите,ако ви е хладно,а топлото не епуснато.В двойна стая не съм влизала,само знам,че нямат тераси и мисля,че всички гледат към паркинга.
До центъра на Боровец е около 1-2км.,може да се направи хубава разходка или да се отиде с кола,но там всички паркинги са платени.
Басейтън беше ремонтиран и чист,спасителят дава безплатни хавлии,които после на тръгване оставяте в един кош.Шезлонгите са малко.
Халатите по 10лв.бр за целия престой.
Водата не зная точно колко градуса е,уж около 26 я дават,но за мен е хладна.Даже децата не са изкарвали повече от 30-40мин вътре,при все че са жаби.
Детският кът е стая с тихи занимания-игрички,рисуване,оцветяване,плюшени играчки и т.н.Безплатен е ,но е на друг етаж от ресторанта ,ако идята е децата да се занимават ,докато ти хапваш на спокойствие примерно.
На двора има къщичка с пързалка и две люлки.
Храната тази година най-не ми хареса.Закуските са ок.Има голям избор.Вечерите бяха малко отбий номер.Предимно салати,поне 4-5 вида ,сосове,1-2 вида супи ,1вид риба,спагети,2 месни ,скара и 2-3 безмесни ,които са повече като гарнитури ,отколкото като ястия.От сорта на задушени зеленчуци,печени катрофи ,ориз със зеленчуци и т.н.Десертите са разни пастички,2 вида сладолед от машина и плодове.Непретенциозен човек би се нахранил много добре,като съчетае ястията.
Менюто на свободна консумация е богато ,но малко скъпо.Сандвичи около 8-10лв. примерно.Но им се стараят,като вкус,това беше най-вкусният сандвич със сирене и кашкавал,който някога съм яла.Друго не сме поръчвали,храната от НВ ни беше достатъчна.Даже си взимахме то някое сандвиче или плод за пътешествията ни из планината после или ако децата ограднеят след обяд.Не са ни правили проблем.
Откъм обслужване съм много доволна.
Като цяло бих се върнала пак там,любим ми е,защото ми е уютен.А и цената е много добра.
Ако имаш още въпроси -питай

# 64
  • Мнения: 2 799
Благодаря за подробната информация. Напълно достатъчна и изчерпателна е - ние сме тип можем и с 2, и с 200, надявам се да е добър престоят ни там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт