Кървене в 9 месец след преглед за разкритие

  • 9 127
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Здравйте, има ли от вас такива, които са прокървили в девети месец, след преглед с ръка за разкритие.
Вчера бях на консултация за евентуално раждане в Щерев и доктора взе микробилогия, като констатира обилна кандида на пръв поглед. После бръкна с ръка и като потече една алена кръв на стола, направо сърцето ми спря да бие, После кървенето отмина за 15- 20 мин, днес имам много леко зацапване, може би по една кафява драскотина на тоалетната хартия. Доктора каза, че това не е нормално, след преглед да кървя, най - вероятно според него е от кандидата, защото се била възпалила шийката или че имам раничка. Но аз си правих цитонамазка през ноември и бях първа група. Изобщо този лекар беше доста груб по време на прегледа за разкритие. Та питането ми е имала ли е някоя от вас подобно нещо, 36 гс +3 дни съм.

# 1
  • Мнения: 11 822
Аз съм имала леко кървене/цапане ...малко по ръкавицата на доктора и после малко на превръзка, която си сложих прибирайки се към в къщи. Акушерката тогава на изпращане ми каза - Сигурно скоро ще ти тръгне раждането ....и така и стана, на следващата вечер родих, бях 8 дена преди термин.

# 2
  • Мнения: 6 764
Имах кафяво зацапване по бельото и след двата такива прегледа. Но обилно кръвотечение- не.
Бих отишла за второ мнение на Ваше място. Какво значи, не е нормално, а Ви пуска да си ходите?!
Другото, че сте в правото си да откажете подобен преглед, все пак сте  в 36г.с. Моите бяха в 39г.с и 40 г.с, но при следваща бременност ще си спестя това мъчение, ужасно болезнени са. Да ме пита човек с какъв акъл съм позволила....
Леки последни метри, дано се разреши проблема бързо, леко раждане и здраво бебче Simple Smile

# 3
  • Мнения: 786
Мислих, че ще ми вземе само секрет за минробиология. Докато се усетя на стола,  вече извършваше прегледа. Сега ме е страх да отида на друг лекар, че и той ако иска да види, откъде е кървенето, ше ми дойде в повече и друг да бърка. Добре, нали са лекари, откъде да знам, че това е супер опасно. Нали за това плащам, да получа адекватен аг- преглед. Нямам думи просто.

# 4
  • София !
  • Мнения: 1 240
Аз честно казано бих отишла на още едно мнение  Peace

Аз имах кървене след преглед за разкритие в 9ти месец, но аз пренасях вече. Освен това не е било така обилно както го опсиваш ти, ами по скоро прицапваше и по него тръгна така наречената тапа. А два дни по-късно родих.

# 5
  • София
  • Мнения: 22 923
Аз понеже следя и темата за Щерев, да питам,а защо реши да ходиш при конкретния доктор, а не там,където се следиш обикновено, за 2 мнение ли?

Иначе по темата : щом и днес си имала зацапване иди задължително да те видят. Може на бебчо да му се излиза вече.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 122
До 37 - 38 г.с. никой не си е позволявал да ме преглежда - да ми бърка.
Когато го направиха имах леко зацапване, но не и обилно кървене. И аз като другите ти препоръчвам да отидеш на преглед при друг лекар.
А до сега не сте ли пускали МБ? Защо през бременността имах 2 или 3 МБ за да се види дали всичко е Ок.

# 7
  • Мнения: 786
Аз понеже следя и темата за Щерев, да питам,а защо реши да ходиш при конкретния доктор, а не там,където се следиш обикновено, за 2 мнение ли?

Иначе по темата : щом и днес си имала зацапване иди задължително да те видят. Може на бебчо да му се излиза вече.
Защото се следя в майчин дом, но исках оше едно мнение и да видя как е в щерев. Плюс това моя приятелка ражда при този лекар, с много добри впечатления от него и отидох просто за консултация, изобщо всичко стана толкова бързо, че не разбрах как се стигна до този преглед, мислих че ще ми вземе само мимробиология. Микробиология са ми вземали 3 пъти през нремеността и съм нямала проблеми. Лекаря изобщонне ме информира какво следва след микробиологията. Разочаровах се от болница щерев.

# 8
  • София
  • Мнения: 22 923
Аз понеже следя и темата за Щерев, да питам,а защо реши да ходиш при конкретния доктор, а не там,където се следиш обикновено, за 2 мнение ли?

Иначе по темата : щом и днес си имала зацапване иди задължително да те видят. Може на бебчо да му се излиза вече.
Защото се следя в майчин дом, но исках оше едно мнение и да видя как е в щерев. Плюс това моя приятелка ражда при този лекар, с много добри впечатления от него и отидох просто за консултация, изобщо всичко стана толкова бързо, че не разбрах как се стигна до този преглед, мислих че ще ми вземе само мимробиология. Микробиология са ми вземали 3 пъти през нремеността и съм нямала проблеми. Лекаря изобщонне ме информира какво следва след микробиологията. Разочаровах се от болница щерев.

Ясно, аз ти казах,че за мен това е много некомпетентен лекар. Имала си мал шанс, но от болницата като цяло лично аз съм доволна. Ако се чувстваш по-сигурна в Майчин дом - роди там. Важното е да ти е спокойно. Пожелавам ти всичко да  е наред и едно здраво и прекрасно бебче  Hug

# 9
  • Мнения: 30 802
За разкритие и скъсяване на шийката винаги съм карала лекарите да гледат с ехограф. Защото на финала това не е "преглед за разкритие", ами като нищо може да почне да опитва да отлепи околоплодния мехур от шийката на матката. Няма смисъл от тия прегледи, освен ако лекарят не ги прилага като трик да забърза раждането. С третото дете реших, че е досадно и неприятно и въобще не стигнахме дотам, казах си- когато, тогава.

# 10
  • Мнения: 786
Благодаря ви , момичета. За следващата бременост ще знам и няма да давам такива прегледи за нищо на света.

Общи условия

Активация на акаунт