Моля ви за спешно инфо - става дума за секти или....???

  • 4 676
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
АСИНКА-ако имаш СКАЙП-съм готова да поговорим там. Мога много неща да ти кажа или ако имаш питанки-че така много бавно, а и отивам дребен да оправям.
Моят СКАЙП е coeur71

# 16
  • Мнения: 2 575
АСИНКА-ако имаш СКАЙП-съм готова да поговорим там. Мога много неща да ти кажа или ако имаш питанки-че така много бавно, а и отивам дребен да оправям.
Моят СКАЙП е coeur71

благодаря ти - аз не, но вкъщи имам СКАЙП на мъжа ми. Аз също излизам сега и по-късно пак ще се включа, ще ти звънна непременно, само не знам по кое време е удобно

# 17
  • Мнения: 429
наистина мисля, че става въпрос за сектанско привличане. Само ми е трудно да  определя от коя е  точно, защото информацията е доста оскъдна. Опитайте се да не го насилвате или ако го интересуват религиозни въпроси потърсете помощ от някъде да речем от Ректора на семинарията - арх. Сионий , много млад и добър духовник, от Директора на Дирекцията по вероизповеданията може да получите по-пълна информация за "върлуващите" в момента сектански течения, казва се проф. Иван Желев. Това са първите имена за които се сещам и мисля, че бихте могли да получите помощ от тях, както и от някой добър студент по богословие, но от Богословски факултет на СУ "Св. Кл. Охридски" изрично го подчертавам, защото много от сектите имат т. нар. Богословски факултети, а ефекта ще е същият, както и положението в момента.

# 18
  • Мнения: 1 413
Асинка, ако брат ти има приятели, които не споделят тези идеи, събирайте го с тях, ако те му говорят, че начинът му на разсъждение е нереален ще ги послуша повече. Говорете и вие с него, обяснете му, че тези идеи ще го откъснат от близките му, че ще се затвори ох, не знам и аз. Преживяла съм същото, аз се пренасочих към православната църква и понеже там нещата са доста умерени се укротих и вразумих, но какъв е начина...Той има ли някакво религиозно образование - хората,които не познават нито една религия като че са по-податливи, дайте му да чете за различни духовни теории, будизъм ако щете, просто да види, че има и други, не така крайни схващания. Ох, не знам как да помогна повече newsm78 newsm78

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
ЯНТРЕ, за жалост, не мисля, че си права. И знаеш ли защо? Защото в твоите, да ги наречем мечти, е просъствала ЗАСИЛЕНА ФОРМА НА МАТЕРИАЛНОТО под формата на богат мъж. Тоест, мързелът ти е избил в прагматизъм.
........
Хехе, сигурно си права, ама аз си смених разбиранията също изведнъж. Защото почнах работа и установих, че работя, не работя, мога да съм перфектна в работата, най-добрата, ама сина/племенника на шефа винаги ще взема повече пари от мен и ще ми е началник, а няма да разбира и бъкел какво работи и аз трябва да оправям бакиите след него. Разочаровах се просто от живота, до тогава не се бях сблъсквала с тази страна на нещата. Наивна. И реших какво искам, а богатия мъж и печалбата от лотарият са най-лесния начин към това. Пък богатия мъж ми се стори по-лесно за организиране от печалбата.
Както е видно от мъжа се отказах, ама от лотарията ое не съм Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Ех, Асинка.. за съжаление не мога да ти помогна с информация...
Според мен става дума за нещо от типа на сектите като чета...
Искам само да ти кажа, че ви стискам палци нещата да се оправят! Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 6 315
Съвет не мога да дам, но пожелавам всичко да се оправи!

# 22
  • Мнения: 5 370
АСИНКА-след 17 часа съм на разположение, защото не го знам точно кога ще заспи. Hug

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Асинка, може да не е секта. Аз съм имала няколко познати/тогава бяхме по-млади/, които са имали същият проблем. Някои от тях наистина "се усамотиха". Всички те бяха над средното ниво на интелигентност. Обяснявам си го с това, че не съм им интересни хората-нещата около тях им се струват глупави и делнични...
  Живях даже няколко години с такова момче. Беше най-красивото и кадърно същество, което съм виждала...Беше ми ужасно тежко. Посветих му няколко години от живота си, но не издържах накрая. Краят за него беше трагичен, понеже в един момент нищо не му беше вече интересно...
  Молете се да е моментно състояние...Някои наистина преминават през такива периоди. Може би и аз бях странна за хората около мен, но след училище започнах работа,започнах бизнес, а сега и уча/чак сега ooooh!/,имам си страхотен мъж до мен...
  А най-добрият ми приятел от училище като си помисля и той строи в момента къщи в Сибир...И то защото иска да не е с много хора...Но там наистина става въпрос за секта, но вече много по-серизно...
 Така, че не бързайте със заключенията за сектите...Имало е моменти в които и мен не са ме знаели по 2 месеца къде съм...ама не можеха да направят нищо май в къщи. Но не се е случило нищо лошо-не пия, не пуша, не на наркотиците...Просто не ме разбираха. но си мисля, че това ме направи мъдра и самостоятелна.Дано и при него е така...

# 24
  • Мнения: 262
Дано по- скоро се оправят нещата от сърце ви го желая, защото имахме един съсед който се забърка в подобна каша и не само че си прехвърли апартамента на тези идиоти, но и накрая взе че си сложи край на живота. Изключително силно ви желая да се отървете възможно по- скоро от този проблем и като успеете да го направите мисля че за всички ще бъде полезно да разберат как сте се справили с това, защото нокой не е застрахован, особенно децата ни

# 25
  • Мнения: 262
незнам какво да мисля по този проблем, като 4е ли и Жана /bg_paint/ е права, трябва добре да помислите и анализирате поведението и думите му, или мойе би да поговорите с психолог незнам....

# 26
  • Мнения: 2 575
благодаря на всички до момента.....
  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 818
Здрасти, аз лично не бих прибързвала със заключенията за секта...
На 18 и аз исках да избягам някъде и го направих ...
Доколкото разбирам иска да си живее в планината и да обработва земя? Това изобщо не ми звучи като мързел, по-скоро са по-различни ценности. Например в едно село до София има едни хора които се занимават с биодинамично земеделие... и всичките са към 20-30 годишни... и си се занимават със земята... И не са секта...
Ако знаеш някакво име или заглавие на книга или нещо друго бих могла да ти кажа нещо повече ако е наистина "секта"... Thinking

# 28
  • Мнения: 2 575
Здрасти, аз лично не бих прибързвала със заключенията за секта...
На 18 и аз исках да избягам някъде и го направих ...
Доколкото разбирам иска да си живее в планината и да обработва земя? Това изобщо не ми звучи като мързел, по-скоро са по-различни ценности. Например в едно село до София има едни хора които се занимават с биодинамично земеделие... и всичките са към 20-30 годишни... и си се занимават със земята... И не са секта...
Ако знаеш някакво име или заглавие на книга или нещо друго бих могла да ти кажа нещо повече ако е наистина "секта"... Thinking

ще опитам да разбера поне това - за заглавието!
а кое е селото?

# 29
  • Мнения: 1 849
Бих могла да ви помогна, изследвала съм доста религии и секти.
Но по-добре да намерите каква литература чете, за да се разбере кои са.
Но мисля, че е добре да се разбере кое е определението за секта. Дали всичко което е различно от православието и традициите. Често наричат в България секта протестаните, а по-голяма част от Европа е протестанска, Америка също.(Слово на живот са протестанти)
Според мен секта е течение което не према Библията като Словото на Бога и не приема триединството-Бог Отец, Сина и Святия Дух.

Това което казваш за момчето наистина ме притеснява и мисля, че е секта, защото християните не ходят да се уединяват, а трябва да светят в този свят.
Ако искаш да говорим можеш да ме потърсиш на ICQ то след 18

Общи условия

Активация на акаунт