Няма радост по-голяма, ЮЛЧЕ да се гушка в мама

  • 59 202
  • 695
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 63
smile_86, а разкритие имаш ли?
Относно разкъсванията - разказваха ми за визитация със студенти в МД, на която лекарят им казал, че жени с този цвят на кожата не получават Laughing Не знам дали е имал предвид външни или вътрешни. А и в болниците тук, доколкото знам, доста често превантивно си правят епизиотомия.

С какъв цвят на кожата?

# 46
  • Мнения: 162
Момичета , трябва да имаме вяра, че всичко ще бъде наред. Нагласата е много важна, нека мислим позитивно. Знам, че страхът си е страх, но не може и без него за съжаление. И аз съм голяма паника, но се опитвам да не го мисля, не знам как ще запазя самообладание като настъпи моментът, но трябва, че не искам да плаша голямото си дете, не искам да ме вижда така уплашена. За това се опитвам да мисля, че всичко ще е наред и като дойде моментът да съм максимално спокойна. Успокоявам с това, че раждането е няколко часа, после ще видя бебчето ми и всичко ще ми мине  Heart Eyes ( Поне се надявам така да стане  Laughing )

# 47
  • Мнения: 580
Оффф това чакане ме тормози много , толкова много се опъва бебето , че имам чувството както си седя на стола всеки момент ще изпука и ще шурнат водите  Laughing л Още 2 дена , само 2 .... Моля се всеки ден всичко да мине добре , че изпитвам един такъв страх от секциото , после се успокоявам  , после пак ме хваща страха и аз незнам каво да правя  newsm78
Милата представям си какво ти е, щом ти остават само 2 дни.Помисли за това, че бързо ще мине и после ще гушкаш бебе. Излез с мъжа си на разходка или на ресторантче довечера, поглези се! Сподели му, за страховете си. Моя мъж винаги знае как да ме успокой.

# 48
  • Мнения: 149
Той , че ме успокоява , успокоява ме , гушка ме , целува ме Heart Eyes нямам оплаквания  Grinning , но ние само си знаем какво ни чака в крайна сметка , а относно излизането ме е страх да не стане на вънка пред хората , че голям срам ще настане  smile3521

# 49
  • Мнения: 580
Той , че ме успокоява , успокоява ме , гушка ме , целува ме Heart Eyes нямам оплаквания  Grinning , но ние само си знаем какво ни чака в крайна сметка , а относно излизането ме е страх да не стане на вънка пред хората , че голям срам ще настане  smile3521
Хаха ако стане навън да ти изтекът водите, после поне ще имаш интересна история за раждането, да разказваш на детето. 😄

# 50
  • Мнения: 605
Вместо запис и аз съм от тъмната боя, но ме е страх да раждам естествено. Както ме и плашат с голямо бебе  Rolling Eyes Гледам май малко останахме неродилите.

# 51
  • Мнения: 38
Привет и от мен в новата тема Simple Smile Честито на новите мами, да са ви живи и здрави бебчетата!
И мен така ме плашат със "сочно" бебе и не ми е трудно да се паникьосам като знам че и аз и мъжът ми сме се родили големички Laughing Но пък съм решила да раждам естествено ако всичко е ок до термин, както досега. И аз съм от тъмната боя дано има нещо вярно Wink

# 52
  • Мнения: 123
Вместо запис и аз съм от тъмната боя, но ме е страх да раждам естествено. Както ме и плашат с голямо бебе  Rolling Eyes Гледам май малко останахме неродилите.
И мен ме наплашиха с голямо бебе,но мисля да си е нормално,те ще преценят на момента дали ще мога или трябва секцио.Много съм против това секцио само в краен случай.Сега уж е 3400 ама пак не се знае.

# 53
  • Мнения: 241
Ох и аз да ви се оплача. На мен ми преместиха датата на секциото с една седмица назад. Тъкмо се бях настроила за понеделник и хоп...по другата седмица. Не знам на док какво не му хареса уж казва че беба е голяма newsm78 м8жеби че седмицата е малка 37-а, незнам вече ама ми стана криво. А и миналата седмица малката беше 3300гр. а сега е 3400гр. Нормално ли е за една седмица или е малко да качи само 100гр?

# 54
  • Мнения: 1 119
Момичета, аз това за цвета на кожата го написах само за забавление Peace Въпреки че и аз съм от тъмните, не очаквам да няма никакви поражения. Относно големината на бебетата - моят лекар уверено каза, че мога да се справя с до 3700гр. Аз бях по-скоро така  Shocked Joy Joy Мисля, че за лекарите е по-важно големината на таза, а аз съм слабичка/с нормално телосложение, но му се доверявам напълно.
aira 27, не се ядосвай Simple Smile Мисля че това е по-добрият вариант. На мен ми казаха, че при навършена 37г.с. бебето е напълно доносено Peace Ето ориентировъчно тегло по седмици. При мен спряха да го мерят 37г.с., защото вече отклоненията стават много големи.

# 55
  • Мнения: 149
Ох и аз да ви се оплача. На мен ми преместиха датата на секциото с една седмица назад. Тъкмо се бях настроила за понеделник и хоп...по другата седмица. Не знам на док какво не му хареса уж казва че беба е голяма newsm78 м8жеби че седмицата е малка 37-а, незнам вече ама ми стана криво. А и миналата седмица малката беше 3300гр. а сега е 3400гр. Нормално ли е за една седмица или е малко да качи само 100гр?
Абсолютно е възможно да е така даже и повече,колкото по-напредва , толкова по- бързо се развива . Чела съм в книгата , че последния триместър си наваксват бързо  Wink

# 56
  • Мнения: 514
aira 27, мисля, че лекарят ти е преценил правилно Peace
наистина първата дата ми се струваше раничко. Колкото до мерките - те са ориентировъчни и невинаги се припокриват. По-добре да си се развие бебчето. А и втората дата също не е късна - пак имаш 10 дни до термин.

# 57
  • Мнения: 1 700
Момичета, здравейте! Съжалявам, че нахлувам в темата, но смятам, че вие сте точните хора, които да попитам. Оглеждам се за педиатър в района на Руски паметник. Препоръчително е да работи с НЗОК и да не го мързи да ходи по домашни посещения. Приемам съвети всякакви. Благодаря предварително! bouquet

# 58
  • Мнения: 1 787
На мен на ЖК не ми казват колко и се надявам да е достатъчно голямо бебенце. Всъщност нито много голямо, нито мн. малко. Важното е да живо и здраво пък другото ще го оправим.
Айра27, всичко ще е наред.
Мишолинка, ти като нямаш контракции откъде го докара разкритието? От разходки и упр-я ли?
Вит. Б12. колко често го биеш?

# 59
  • Мнения: 241
Даа съгласна съм, че щом така е преценил значи така е по добре. Но нали знаете, че като си се настроил...... пък и по скоро ми стана криво заради ММ тъй като е в чужбина и си взе две седмици отпуск. А така излиза че тъкмо ще ни изпишат от болницата и той на следващия ден ще трябва да заминава. Но какво да се прави, все пак здравето на детето е по-важно от всичко.

Общи условия

Активация на акаунт