Няма радост по-голяма, ЮЛЧЕ да се гушка в мама

  • 59 197
  • 695
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 580
Имам и още един въпрос, как се подготвяте за раждането? Правите ли си масаж, за да предотвратите разкъсване и пиете ли чая от малинови листа. Сестра ми беше доста стрикна и с двете и няма нито един шев!Може би момичетата с втора бременност ще кажат дали им е помогнало!

# 31
  • Мнения: 1 787
Аз да се отчета, че бях на тонове, които са добре и пак ме провериха за разкритие. След прегледа веднага имах зацапване и падна част от тапата и то оцветена в кръв. Явно от самата проверка и напъна имам зацапване.
Цяла нощ имах контракции на 30-40 мин. и после спряха. Може по-късно да продължат. Питах АГ-то може ли контракциите да не ме болят, а да започне родов процес и ми каза, че може.
Мери, добре дошла. Дали ще имаш разкъсвания или не зависи от колагена и еластичността на шийката ти. Както е и със стриите. Може всичко да си направила както трябва и да имаш.

# 32
  • Мнения: 542
Здравейте момичета, днес ме раздвижваха след секциото. Боли си де, няма как, бебка утре ще е при мен и това е нещото, което ме успокоява  Heart Eyes baby_neutral

# 33
  • Мнения: 580
Аз да се отчета, че бях на тонове, които са добре и пак ме провериха за разкритие. След прегледа веднага имах зацапване и падна част от тапата и то оцветена в кръв. Явно от самата проверка и напъна имам зацапване.
Цяла нощ имах контракции на 30-40 мин. и после спряха. Може по-късно да продължат. Питах АГ-то може ли контракциите да не ме болят, а да започне родов процес и ми каза, че може.
Мери, добре дошла. Дали ще имаш разкъсвания или не зависи от колагена и еластичността на шийката ти. Както е и със стриите. Може всичко да си направила както трябва и да имаш.
Да и аз мисля,че е индивидуално, но все пак ги пробвам.Стрии получих още в четвъртия месец по целите гърди( тъй като бяха доста малки),но за мой късмет нямам другаде. При теб големият момент доста наближава, за коя дата ти беше термина? Вагинално раждане ли се очаква? Дано не те мъчат дълго тези контракции! Аз имам менструални болки от дъжд на вятър, но за сега нищо особено не са.

Последна редакция: пт, 08 юли 2016, 14:33 от Merilin2

# 34
  • Мнения: 1 787
Аз съм определена за 11.07. Аз стрии получих по корема и то преди 2 седмици и отстрани на корема. Мазах се, трих се с какво ли не е пак имам.
Контракциите не ми пречат обаче като се стегне коремът и трябва да седна, защото имам чувството, че ще се сцепи кожата ми. А пък тапата ту пада, ту спира. Аз също се притеснявам за водите да не отида някъде на заведение и да шурнат, че е неприятно. Иначе вкъщи си се движа много- клякам, ставам, обикалям и т.н.

# 35
  • Мнения: 700
Здравейте и добре дошла на новата мама Simple Smile На мен първият ми преглед за разкритие беше края на 38 г. с. От самия преглед видях малко кърваво по ръкавиците, но после не съм имала кръв. Само на следващият ден - слузестото кафеникаво и то и него вече го нямам. Менструални болки имам силни сутрин или през ноща, стягания също, но не са по едно и също време с болките. Ако устискам в понеделник съм на тонове и ще видим Simple Smile А иначе четох, че вагиналните упражнения сега накрая били полезни за по-безболезнено раждане. Аз преди си правех, но от както съм бременна не съм, а и сега ме е страх да не си предизвикам контракции, че сме на финала на ремонта Simple Smile А за пренасянето  не знам, покрай мен всички с момчета преносиха. И аз вярвам в това, че бебето си избира момента, освен ако няма медицински показатели за планово секцио. А за движенията и аз вкъщи ходя и клякам, и се навеждам ама заради чистенето и подреждането, а не като гимнастика Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 юли 2016, 15:23 от Uvajenie

# 36
  • Мнения: 1 119
smile_86, а разкритие имаш ли?
Относно разкъсванията - разказваха ми за визитация със студенти в МД, на която лекарят им казал, че жени с този цвят на кожата не получават Laughing Не знам дали е имал предвид външни или вътрешни. А и в болниците тук, доколкото знам, доста често превантивно си правят епизиотомия.

# 37
  • Мнения: 580
Здравейте и добре дошла на новата мама Simple Smile На мен първият ми преглед за разкритие беше края на 38 г. с. От самия преглед видях малко кърваво по ръкавиците, но после не съм имала кръв. Само на следващият ден - слузестото кафеникаво и то и него вече го нямам. Менструални болки имам силни сутрин или през ноща, стягания също, но не са по едно и също време с болките. Ако устискам в понеделник съм на тонове и ще видим Simple Smile
Благодаря ти, значи няма да се стряскам ако видя кръв по ръкавиците.

# 38
  • Мнения: 700
Ами аз по принцип имам и полип, но тя ме предупреди, че това е от прегледа и да не се притеснявам.
Мишолинка кой цвят на кожата?

# 39
  • Мнения: 376
Ами аз по принцип имам и полип, но тя ме предупреди, че това е от прегледа и да не се притеснявам.
Мишолинка кой цвят на кожата?
по тъмните жени имат по еластична кожа, докато сеетлите изобщо

# 40
  • Мнения: 1 119
Ами аз по принцип имам и полип, но тя ме предупреди, че това е от прегледа и да не се притеснявам.
Мишолинка кой цвят на кожата?
Този на жената, която са визитирали Mr. Green Мисля, че се визираше по-тъмен тен. Говоря за цвят на кожата долу Whistling
Това, разбира се, го пиша само като забавна случка Peace

# 41
  • Мнения: 580
Мишолинка, чувала съм, че в България често правят епизиотомия, но тук където ще раждам чакат всичко да се случи от самосебе си, тялото само да си върши работата. И все пак в краен случай правят епизиотомия. А за стриите се мажа (за жалост от по-късно) с чисто,био, нерафинирано кокосово олио (което и за готвене може да се ползва) в DM го взех на нормална цена. Бързо попива, хубаво мирише и кожата е супер хидратирана.Пробвах го, защото четох,че може да се ползва за зърната по време на кърменето и не пречи на бебето.

# 42
  • Мнения: 1 119
Мда, знам че има разлики от държава в държава, както и в рамките на България между държавна и частна болница.
Аз от самото начало на бременността се мажа с натурално какаово масло и такова от ший, но не съм убедена, че те са причината да нямам стрии до момента. Все пак ми харесва как се чувства кожата ми с тях, която по принцип е много суха и след раждането ще продължа да си ги ползвам.

# 43
  • Мнения: 1 787
Уважение, какви вагимални упр-я, Кегел ли? Аз тях ги правя непрркъснато, в смисъл всеки ден по няколко серии.
Мишплинка, почти 2 см.Този път не ме заболя толкова, но пак си имах зацапване и парченца от тапата в червено и кафяво.
Между другото на тоновете се отчетоха леки контракции, които бяха на често.
За цвета там отдолу .... Хаха Laughing
И аз вярвам, че бебето си избира момента, но моята АГ няма да ме чака дълго, а пък си е и опасно та не знам. Днес пак искаше в болница да ме вкара под наблюдение.
И да ви кажа сега след прегледа и контракциите през нощта сякаш се смъкнала бебка и малко по-различно усещане имам и опашката ме боли.

# 44
  • Мнения: 149
Оффф това чакане ме тормози много , толкова много се опъва бебето , че имам чувството както си седя на стола всеки момент ще изпука и ще шурнат водите  Laughing л Още 2 дена , само 2 .... Моля се всеки ден всичко да мине добре , че изпитвам един такъв страх от секциото , после се успокоявам  , после пак ме хваща страха и аз незнам каво да правя  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт