Всяка мама гушка вече малко ЮНСКО човече

  • 40 399
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 26
По въпроса с ау-кането и гугу-кането. Теодора обича да "бърбори" след като си напълни коремчето, ама най-вече след нощното хранене, когато едвам си държа очите отворени, а тя ме гледа, усмихва се и ми говори нещо... през последната седмица "ау-канията" звучат като нещо средно между мяукане и китайска реч. Изкарва го звука някакси гърлено, без да си отваря устата. При вас как е?

# 721
  • Мнения: 3 213
Като казахте "говорене", малко се озадачих  Mr. Green Моята мома започна вече доста да гука, опитва да имитира движението на устните на този, който й говори и издава смешни звуци наподобяващи "ей, ейя". Малката любопитка използва рамото на тати за наблюдателна кула и редовно му прави "пагони" от лиги.  Laughing Юнакът е по-обран в звуците, но пък има огромна разтопяваща усмивка, която не слиза от лицето му. Най-благоразположени и в настроение са сутрин след храненията към 8-9 ч. Гледат нахилени, като тикви и махат доволно с ръчички. Активната гимнастика им става все по-атрактивна. Любимата им играчка е едно музикално плюшено мече за количка, което им закачам на гимнастиката.Видят ли мечока - лъсват и усмивките. Момата вече се оглежда в огледалото видимо доволна от образа си. Забелязвам напоследък, че си хвърлят погледи един на друг и май скоро ще се водят битки между двамата.  Crazy

Вие имате ли вече някакъв оформен режим на спането през деня ? Прави ми впечатление, че на момата й се доспива към 11 преди обяд и откъртва за около 4 часа непробудно на люлката. Младежът трудно се успива през деня и става кисел и мрънкащ. Сваля ли го на количката навън, веднага заспива и го събуждам чак при прибирането след около 4-5 часа, дори за храна не се събужда. Crazy

# 722
  • Мнения: 26
Моята мома започна вече доста да гука, опитва да имитира движението на устните на този, който й говори и издава смешни звуци наподобяващи "ей, ейя".
Точно това исках да попитам дали имитира движението на устните, ама май не зададох въпроса правилно. В началото го правеше, сега се хили и издава звуци, даже цели "изречения" със затворена уста, прилича на мяукане или скимтене...

Вие имате ли вече някакъв оформен режим на спането през деня ?
Не бих го нарекла режим, но спи около 30-40 мин на всеки три часа. Яде, занимаваме се и когато започне да си пипа очичките я слагам да спи. Буди се огладняля и се повтаря същото. От няколко дни заспива към 21:30-22 и се буди чак към 5-5:30 и после през 3 часа. Сама си го създаде този режим.

# 723
  • Мнения: 1 976
От чистия въздух ли, не знам,но тази сутрин падна голямо аукане,гугукане,всякакви възклицания и радостни викове Simple Smile По принцип се опитва да имитира движението на устните, но също така и майка и прави гърлени звуци със затворена уста.
Но явно тепърва ще имам яка борба с обличането по-топло. Тук си е студено вече. Див рев и борба пада.

# 724
  • Мнения: 2 721
Здравейте мами, ние от 3 4 дни сме в крив период.Реване по ЦЯЛ ден,пищене кривене...Вечер вече по бива и се събужда само за ядене , но през деня е ад...със съмването се изкривява...ето сега пак пищи зверски и абсолютно нищо не го успокоява..и температура няма, наяден, чист.... #Crazy и мама е без ляво тъпанче вече и мнохо иьпънати нерви ( не ме разбирайте погрешно, но  е защото незнам вече
м как да му помогна ) .ваксините ги бихме преди 2 седмици и вв мина спокойно, но дали може сега да се проявяват нервноста и безпокойството??

# 725
  • Мнения: 2 140
Здравейте, моето бебе по принцип не спи много но от два дни насам си спи цяла вечер и става само за ядене. Но проблемът е че спи и през деня до към 15 часа като естествено става да яде. Вече ми се вижда притеснително, според вас имам ли причина да се притеснявам? Понякога подремва и в часовете около 18-19 часа. И аз се чудя дали не е от ваксините но мина много време, биха ги на 9 август.

# 726
  • Мнения: 2 721
Здравейте, моето бебе по принцип не спи много но от два дни насам си спи цяла вечер и става само за ядене. Но проблемът е че спи и през деня до към 15 часа като естествено става да яде. Вече ми се вижда притеснително, според вас имам ли причина да се притеснявам? Понякога подремва и в часовете около 18-19 часа. И аз се чудя дали не е от ваксините но мина много време, биха ги на 9 август.

Незнам мила дали е от ваксините , но се радвай , че спинка!! Те са мънички още и трябва да поспиват повече. Педи ми каза че може да се появи сънливост както и обратното. На нас на 15 ни ги биха  и също си мисля , че може да е от тях. Моя бебок спинкаше по цял ден така , само се будеше за папкане , но малко след ваксините спря да спинка почти през деня , а както писах последните дни е най голямото кривоийче..а усети ли, че несъм наоколо наддава такъв вой, че ММ чак в асаньора долу го е чул , а сме си на високичко Grinning Tired baby_neutral  

# 727
  • Мнения: 509
От чистия въздух ли, не знам,но тази сутрин падна голямо аукане,гугукане,всякакви възклицания и радостни викове Simple Smile По принцип се опитва да имитира движението на устните, но също така и майка и прави гърлени звуци със затворена уста.
Но явно тепърва ще имам яка борба с обличането по-топло. Тук си е студено вече. Див рев и борба пада.
С обличането и ние имаме проблеми -захладня леко исках да й сложа шапчица и се отказах - тя я хваща и я маха от главата си. Не обича да има чорапки и въобще нещо на крачетата си. Зимата ще е проблем голям. Но важното е , че днес е добре след ваксината:)

# 728
  • Мнения: 509
Здравейте, моето бебе по принцип не спи много но от два дни насам си спи цяла вечер и става само за ядене. Но проблемът е че спи и през деня до към 15 часа като естествено става да яде. Вече ми се вижда притеснително, според вас имам ли причина да се притеснявам? Понякога подремва и в часовете около 18-19 часа. И аз се чудя дали не е от ваксините но мина много време, биха ги на 9 август.

Незнам мила дали е от ваксините , но се радвай , че спинка!! Те са мънички още и трябва да поспиват повече. Педи ми каза че може да се появи сънливост както и обратното. На нас на 15 ни ги биха  и също си мисля , че може да е от тях. Моя бебок спинкаше по цял ден така , само се будеше за папкане , но малко след ваксините спря да спинка почти през деня , а както писах последните дни е най голямото кривоийче..а усети ли, че несъм наоколо наддава такъв вой, че ММ чак в асаньора долу го е чул , а сме си на високичко Grinning Tired baby_neutral  
[/quote
Четох листовката на ваксините -периода на проява на странични ефекти на хексацима е 3-5 дни,на Синфлорикса е мисля 3 или 5 дни пак. Но има и друга възможност. Педито ми каза,че между 3 и 4ти месец започват да се образуват коренчетата на зъбките и бебо усеща и реагира. Очакват се кам 4ти месец най - рано...тъкмо преборихме коликите и...

# 729
  • Мнения: 2 721
Трябва да се примирим , че поне 1 година няма да има сън  !! Mr. Green

# 730
  • Мнения: 1 026
Здравейте мами, ние от 3 4 дни сме в крив период.Реване по ЦЯЛ ден,пищене кривене...Вечер вече по бива и се събужда само за ядене , но през деня е ад...със съмването се изкривява...ето сега пак пищи зверски и абсолютно нищо не го успокоява..и температура няма, наяден, чист.... #Crazy и мама е без ляво тъпанче вече и мнохо иьпънати нерви ( не ме разбирайте погрешно, но  е защото незнам вече
м как да му помогна ) .ваксините ги бихме преди 2 седмици и вв мина спокойно, но дали може сега да се проявяват нервноста и безпокойството??
И моя тази вечер беше крив и след баня започна рев. Опитах да го нахраня - не стана.. Съблякох го и го гушнах гол и аз гола и му прочетох съдържанието на един сок, който бяхме купили вчера (оказа се че е с изтекъл срок на годност, ама карай Grinning ) Тааа стигнахме до извода, че мама и тати пият боклуци, и че той няма да пие, и че и ние ще ги спрем заради него и той вече се беше поуспокоил. Позаспа и си поцока малко, и сега е гол на спалнята и спи.

# 731
  • Мнения: 1 026
Трябва да се примирим , че поне 1 година няма да има сън  !! Mr. Green

Моя човек много спи.. Чак вече се тревожа.. Снощи около 2 и 30 заспа (по принцип всяка вечер заспива след 00:00, но снощи направо уби рибата) Днес в 16:00 едвам се измъкнахме от леглото. Само се събужда, яде и продължава. Около 12:00 до 13:00 беше малко на активната гимнастика, а аз дремех до него и после си продължихме пак заедно. В 16:30 излязохме и в 20:00 се прибрахме, като той беше спал около 30 мин в количката. Изкъпах го, нарева се и  заспа. Сега го чакам да се събуди и да почваме ТВ вечерите  Grinning

# 732
  • Мнения: 1 976
anelia, с този сок с изтекъл срок на годност толкова се смях Simple Smile Такива бисери може да сътвори една майка в моментите,в които вече ти се иска да можеш не на ръцете си да ходиш,а на носа си поне Simple Smile. Това със сока ще го разказвам,ако позволиш. Grinning

# 733
  • Мнения: 2 721
Анелия значи добре , че се е разплакал Mr. Green . Бебо както изведнъж се разплаква , толкова рязко и заспивя. Аз му пея някакви измишльотини защото бебешки песни незнам Blush . И днес в големия рев си го гушнах и на телефона пуснах Маша и мечока. Ейййййй такава  усмивка изкара , и се успокои. Явно вече разбират. После пък изкриви долната устничка и Ха да се разплаче и му вика Какво стана бе мамо, мъжете не плачат така и пак получих усмивка. Та моя май реве за внимание, че сме си по 24 часа заедно и е свикнал нонстоп мама да му е пред очите. В тати иначе е най кроткото бебе на света, чак да му повярваш baby_neutral Mr. Green Stop

# 734
  • Мнения: 96
Здравейте, да се отчетем и ние.
Вчера бяхме на консултация 5.930кг. и 61 см е младежа. Боцнаха му и ваксинияте поплака си, през ноща нямаше температура особенно до 37,4 беше, но сега вече стана 37.7. Има лепенки кул пач. Вие на при каква температура давате лекарство?

Общи условия

Активация на акаунт