Мартенчета 2017

  • 54 637
  • 720
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 322
Аз съм се интересувала за допълнително здравно осигуряване и доколкото си спомням те се застраховат за този пакет за проследяване на бременност и раждане и съответно искат 1 година да мине преди да имаш възможност да се възползваш точно от тези пакети. А мен лично директно ме питаха от няколко места като се интересувах за условията им дали съм бременна. Така, че тепърва мисля, че няма смисъл, защото няма да признаят разходите.   Peace

# 631
  • Мнения: 275
Здравейте,
Снаха ми си ги направи бременна 6ти месец и не е имала проблеми... Директно и изплатиха всичко.. Мисля, че в Уника..

# 632
  • Мнения: 80
Аз предполагам,че всеки застраховател има различни условия и трябва да се разпита наясякъде.Инъче картата си заслужава-страшно много разходи се спестяват Simple Smile

# 633
  • Мнения: 1 827
Ами спестяват се само, ако човек е решил да роди в частна болница, в държавна няма такива такси. А двете ФМ са по 100лв. всяка, те така или иначе не винаги се поемат от допълнителното ЗО, защото не са задължителни, а са по преценка на АГ.
Знам, че сега има някакви модерни 4Д, които се плащат допълнително, но аз не вярвам, че това е много важен преглед.
Аз така или иначе нямам предпочитания за лекар. Единствено за Бачуров бих платила ( когато беше в Окръжна, беше достатъчно да дадеш 500 за избор на лекар).

# 634
  • Мнения: 275
Наистина си заслужава Simple Smile !
Има ли желаещи за нова тема Simple Smile Аз си признавам, че нямам възможност да се занимавам с това, но ще е хубаво да има администратор Simple Smile

# 635
  • Мнения: 6 583
Ами да, докато стигнем до 50 страница трябва да  сме измислили кой ще я прави и как ще се казва Simple Smile

# 636
  • Мнения: 80
Аз като цяло имам време и възможности да направя нова тема,но не знам как за съжаление... Rolling EyesАко някой има желание да ми обясни,с удоволствие бих поела ангажимента!

# 637
  • Мнения: 319
Здравейте момичета. От четвърта седмица страдам от гадене и повръщане. И в болница бях. Ужасно е. Направо не съм човек. Прочетох назад в темата за джинджифилов чай (за жалост не си спомням мамчето, което сподели). Как се приготвя? С корен ли? Не дразни ли стомаха? Аз изобщо не мога да се храня. Много е трудно...

здравей, аз я практикувах тази терапия с джин. чай, отиваш купуваш си корен има ги в Кауфланд, после си отрязваш едно малко парченце около 2 см обелваш го, аз с картофобелачката ги беля и после го настъргваш на ренде. През това време си слагам една чаша с вода в микровълновата да се стопли и изсипвам настъргания джинджифил със сока който е пуснал долу горе трябва да ти е една чаена лъжичка джинджифила и бъркаш. Оставям го да постои около 10 мин после го прецеждам за да остане само водичката изтисквам половин лимон и пия понякога слагам и малко мед, чая е леко лют и с лимона влиза много добре приятен е и без сладко, правех си и за работа и си го пиех студен в една бутилка от малка мин. вода. Ако си с ниско кръвно като мен не прекалявай аз пиех по 2 чаши макс, защото смъква кръвното не е задължително и при теб да е така но го има като страничен ефект.

# 638
  • Мнения: 25
Здравейте мами, записвам се и аз с термин 5 март. За сега при нас всичко върви нормално. Някоя от вас наясно ли е как седят нещата с болничните ако се следя в клиника, която не работи със ЗК?

# 639
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Момичета, аз мога да направя темата, но съм тотален лайк за Б. Нищо не знам, нито за самата Б, нито за раждане. Информирам се само за следващия етап и изобщо не знам каква информация е полезна. Нека някоя мана, която е родила или поне знае повече да каже, каква информация да сложим на 1ва стр.

Иначе за оформяне може да разчитате на мен. Може да ми пратите лс с термин, кое детенце ви е, от кой град сте, може и години. Ако някой не иска да споделя всичко, нека напише само това което иска да е публично.

Ето и предложение за заглавие:
МАРТенските мами много се вълнуват, всеки ден сладки бебета сънуват!

# 640
  • София
  • Мнения: 322
Синеока, супер предложение за име на тема  Hug
А за инфо, може да погледнем по другите теми какво се слага  на първа страница, то ще важи и за нас с пълна сила  Simple Smile

# 641
  • Мнения: 46
Синеока , много готино име за тема ти е хрумнало , аз съм за! Hug

# 642
  • Мнения: 153
Синеока, страхотно име за тема, и аз съм за  Wink Днес сутринта имах  болки в кръста, сега минаха, но в яйчниците станаха силни болки, като на менструални болки, пия но-шпа и не виждам ефект, 9с.5дни съм. Дано утре да съм по-добре и да се успокоя, ако ли не- на лекар. Някоя има ли такива оплаквания и какво правите?

# 643
  • Мнения: 204
Синеока, страхотно име за тема, и аз съм за  Wink Днес сутринта имах  болки в кръста, сега минаха, но в яйчниците станаха силни болки, като на менструални болки, пия но-шпа и не виждам ефект, 9с.5дни съм. Дано утре да съм по-добре и да се успокоя, ако ли не- на лекар. Някоя има ли такива оплаквания и какво правите?
Аз постоянно имам болки ту в кръста,ту в корема понякога е тъпа,понякога в като скубането,нищо съществено не ми казаха, пия но шпа 3х1, до вчера и Дуфастон 2х1, моя приятелка е в 7 ми месец и нея по същия начин я преболяваше все нещо до края на третият. Не знам колко е нормално, но явно при много момичета е така.

# 644
  • София
  • Мнения: 855
И при мен лесно се появяват болки- едно излизане с пазаруване и вървене над 2 часа, и после гледам да приседна. Да не говорим че не мога да нося вече на тежко и простирам на 2 пъти  Confused
Бях си харесала една диня в магазинчето до нас и я сънувах два дена.... една такава нарязана ароматна...най накрая  реших да си изпрося моя човек да ми довлачи една диня.... ако не бях решила че ще я търкалям с крак до вкъщи  Mr. Green

Днес бях на това, което някои наричат ранна фетална морфология, а именно ултразвук преди ранния биохимичния скрининг. Прегледът е вече през корема! Simple Smile Видя се малката Рибка, ръчички, краченца, сърчице! Всичките ни мерки се в норма, има си носна кост с нормални размери и съм малко по-спокойна! Попълнихме една форма за генетично изследване, отбелязват се неща като възраст, килограми, вредни навици (тютюнопушене и др. ) генетични заболявания в семейството и т.н.  След което ще почакаме няколко дена Simple Smile От другия месец ако изследванията са добри, спираме фолиевата киселина. Но пък  започнах Магнезий и пак наредих хапчетата...

Другата седмица имам полет със самолет малко над 2 часа, някоя от вас пътувала ли е по време на бременност?

Общи условия

Активация на акаунт