Мартенчета 2017

  • 54 641
  • 720
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 827
Аз пътувах, съвсем в началото, не знаех още. Била съм в 5-6. Нямах никакви проблеми, но за по-напреднал етап не знам как е.

# 646
  • София
  • Мнения: 322
WhiteWabbit,
aз пътувах в 6-та седмица общо 4 пъти като двата бяха презокеански - около 8 часа във въздуха.
Всичко беше наред, бях си взела повечко но-шпа да си имам с мен и ако се наложи да пия.
Ако се чувстваш добре, моето мнение, че няма проблем.  Wink

# 647
  • Мнения: 509
И при мен лесно се появяват болки- едно излизане с пазаруване и вървене над 2 часа, и после гледам да приседна. Да не говорим че не мога да нося вече на тежко и простирам на 2 пъти  Confused
Бях си харесала една диня в магазинчето до нас и я сънувах два дена.... една такава нарязана ароматна...най накрая  реших да си изпрося моя човек да ми довлачи една диня.... ако не бях решила че ще я търкалям с крак до вкъщи  Mr. Green

Днес бях на това, което някои наричат ранна фетална морфология, а именно ултразвук преди ранния биохимичния скрининг. Прегледът е вече през корема! Simple Smile Видя се малката Рибка, ръчички, краченца, сърчице! Всичките ни мерки се в норма, има си носна кост с нормални размери и съм малко по-спокойна! Попълнихме една форма за генетично изследване, отбелязват се неща като възраст, килограми, вредни навици (тютюнопушене и др. ) генетични заболявания в семейството и т.н.  След което ще почакаме няколко дена Simple Smile От другия месец ако изследванията са добри, спираме фолиевата киселина. Но пък  започнах Магнезий и пак наредих хапчетата...

Другата седмица имам полет със самолет малко над 2 часа, някоя от вас пътувала ли е по време на бременност?
Аз сега пътувах като бях на около 1 месец. И със сигурност ще имам още няколко полета до март месец, живот и здраве. Със синът ми съм пътувала в 4я месец. Някои лекари казват да се избягва в началото, за да няма отлепване примерно, други казват, че няма проблем... Слава богу при мен нямаше никакво неразположение. А моята лекарка сега ми каза, че ако всичко е нормално ще мога да летя до 34г.с. Зависи и от правилата на конкретната самолетна компания Wink

# 648
  • София
  • Мнения: 855
Много благодаря за бързите отговори!

Лекарката каза че няма проблеми, просто се чудех дали има възможност  да се появи дискомфорт по време на полета.  По принцип обожавам да пътувам със самолет! А но-шпа ми е на първа линия в чантата. Simple Smile

# 649
  • Мнения: 46
 Twisted Evil
Днес сутринта имах  болки в кръста, сега минаха, но в яйчниците станаха силни болки, като на менструални болки, пия но-шпа и не виждам ефект, 9с.5дни съм. Дано утре да съм по-добре и да се успокоя, ако ли не- на лекар. Някоя има ли такива оплаквания и какво правите?

Mysrery аз почти постоянно имам болки в кръста, усещането е като прищипан нерв. Понякога в яйчниците, за тази болка бях попитала АГ и ми каза, че е нормално каза че може и матката да е!  Нищо не правя , не пия но шпа, но се замислям да отида на ревматолог. Днес позната ми каза, че с първата й бременност лекар и изписал мазило подходящо за бременни и много й облекчавало болките в кръста, но за съжаление не можа да се сети какво е  newsm78
Дано бързо да ти премине дискомфорта и всичко да е наред. Ако все пак се сети, ще се консултирам с лекар и веднага ще споделя кое е кремчето.  bouquet

# 650
  • Мнения: 99
Синеока, страхотно име за тема, и аз съм за  Wink Днес сутринта имах  болки в кръста, сега минаха, но в яйчниците станаха силни болки, като на менструални болки, пия но-шпа и не виждам ефект, 9с.5дни съм. Дано утре да съм по-добре и да се успокоя, ако ли не- на лекар. Някоя има ли такива оплаквания и какво правите?
При мен увеличи но-шпа за 2 дни, от 3х1 на 3х2. То, сега пак имам от време на време, но леки. А,  и повече почивка. Не можеш ли да звъннеш по тел и да попиташ какво да правиш?

# 651
  • Мнения: 18 589
ЗДравейте, накрая и аз реших да се запиша тук.
В 9 седмица съм, термина ми е изчислен с калкулатор на 17-20 март, доки още не е казала точно кога ще е.
Имам и аз почти постоянни леки болки, пия но шпа 3 по 2, когато имам нужда, кръста леко ме боли.
Нямам никакви други оплаквания освен болките, умора и спане.  Grinning
Да ви попитам вие колко често ходите да се гледате? Как издържате до следващия преглед?
Аз сега чак нач. на септимври трябва да отида за ЖК да се запиша и за БХС.
Много се филмирам аз, искам да ходя ако може и всеки ден, да знам как са нвещата. Simple Smile
Как се справяте с това?
Иначе съм се насочила към Майчин дом.

# 652
  • Мнения: 167
Синеока, страхотно име за тема, и аз съм за  Wink Днес сутринта имах  болки в кръста, сега минаха, но в яйчниците станаха силни болки, като на менструални болки, пия но-шпа и не виждам ефект, 9с.5дни съм. Дано утре да съм по-добре и да се успокоя, ако ли не- на лекар. Някоя има ли такива оплаквания и какво правите?
Аз от началото съм със силни болки в яйчниците - в кръста от време на време. Моята гинеколожка ми изписа но-шпа 3х2 и Утрогестан - 2х2 вагинално. Гледай да не се натоварваш много - сега прави по-кратки разходки и почивай повече Simple Smile
Miss_Bingley  аз ходя през две седмици, че инъче ми е притеснено, ако не го видя бебока. Стига да имаш възможност може да ходиш и всяка седмица да си го гледаш - щом ще си по-спокойна Simple Smile

# 653
  • Мнения: 275
Здравейте,
Много хубаво заглавие за тема Simple Smile
Честно да си кажа, явно втората бременност минава като през мъгла... Понякога дори забравям...Хахах... Толкова работа имам и вкъщи и на работа, че дори не мога да се сетя за болки и стягания. Днес съм на БХС Simple Smile Ще пиша как е минало.... Simple Smile

# 654
  • София
  • Мнения: 322
Miss_Bingley,
при кой доктор от Майчин дом си се насочила за женска консултация?

# 655
  • Мнения: 6 583
Болките в матката са нормални - все пак бебокът расте и матката се разтяга. Също и болките като при цикъл - всички тези усещания идват от матката. Пийте си но шпа и си свиркайте Simple Smile

В началната страница не е лошо да се сложи информация за прегледите. БХС кога се прави, какво представлява, същото за ФМ - в кои седмици е първата - 19-22, в кои втората 30-32- да се провери пак де. Това все някой пита през две страници. Може и за разни мазила и кремове какви се ползват. Какви други изследвания се правят в хода на бременността и кога. За раждане може и да няма инфо засега, има много време. Как се изчисляват седмиците и кои седмици в кой месец влизат ( това инфо го има в темата бременни след ин витро - може да го препишем от там, а и не само - доста полезно инфо има там). Някоя и друга снимчица със сладък и пухкав бебок. И разбира се списък с термините ни Simple Smile Брейй, учудих се от себе си колко съм била пълна с идеи  Laughing

Мис, аз също се интересувам към кое АГ си се насичила в Майчин дом?

# 656
  • София
  • Мнения: 322
Elektra.13,
и ти ли не си избрала още при кой ще се следиш, аз имам запазен час в Надежда, но нещо взех да се разколебавам и аз търся други варианти, все пак 500 лв. не са малко, а пакета не включва кой знае какво, за да си заслужават парите.
Аз май искам да се следя в Майчин дом, но са ми напълно неизвестни докторите там и чакам някой да сподели лични впечатления и мнение, за да се реша.
Ще търся усилено тези дни и ако избера, ще споделя Simple Smile

# 657
  • Мнения: 6 583
Да, на мен също ми е трудно да избера. В Надежда нямаме финансова възможност - и без това дължим доста пари заради опитите. Там ще ходя само на ФМ при Михова. А Майчин дом ми е най- близо, освен това искам там да раждам, дори в крайна сметка да ходя на друго място на ЖК. Но и аз не съм чувала никакво име от там... Сподели, моля, ако чуеш отзиви за някого bouquet

# 658
  • Мнения: 275
Здравейте,
Аз в Майчин дом раждах преди и в 7ми месец започнах прегледите при Асен Николов! Simple Smile Той направи и Секциото с избор на екип! Прегледът му тогава беше 60лв Simple Smile.

# 659
  • Мнения: 6 583
Да разбираме, че не работи със здравна каса ли?

Общи условия

Активация на акаунт