Мартенчета 2017

  • 54 564
  • 720
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 275
Преди 3години не работеше... Сега трябва да се провери. Искам да кажа, че е много добър - ръководител родилна клиника, страхотен оперолог, но техниката в Майчин дом не бих казала, че е на ниво, с изключение на родилна зала и реанимация...
Но пак бих раждала при него ! Simple Smile 

# 661
  • Мнения: 6 558
Благодаря, че сподели bouquet

# 662
  • Мнения: 275
Няма за какво:) bowuu
Мисля, че всяка седмица има дни на отворените врати в Майчин дом и всяка болница... или поне регулярно... Може да отидете и да разпитате по- подробно... Simple Smile

# 663
  • Мнения: 191
Здравейте! Аз в 6тия месец пътувах със самолет и нямах никакъв проблем, но мисля, че всичко зависи от моментното състояние. АГ трябва да прецени. Иначе и сега ми се иска да направя едно пътуване в края на септември, но все още не съм планувала, предвид неприятностите тази седмица.
Относно болките в кръста - при мен са постоянни. Появиха се през последните месеци от първата ми бременност и си ми останаха. Сега са особено обострени особено при по-продължително стоене права. Питах АГ оносно мазане с Волтарен гел и подобни. Каза, че не е проблем.

# 664
  • Мнения: 62
И при мен лесно се появяват болки- едно излизане с пазаруване и вървене над 2 часа, и после гледам да приседна. Да не говорим че не мога да нося вече на тежко и простирам на 2 пъти  Confused
Бях си харесала една диня в магазинчето до нас и я сънувах два дена.... една такава нарязана ароматна...най накрая  реших да си изпрося моя човек да ми довлачи една диня.... ако не бях решила че ще я търкалям с крак до вкъщи  Mr. Green

Днес бях на това, което някои наричат ранна фетална морфология, а именно ултразвук преди ранния биохимичния скрининг. Прегледът е вече през корема! Simple Smile Видя се малката Рибка, ръчички, краченца, сърчице! Всичките ни мерки се в норма, има си носна кост с нормални размери и съм малко по-спокойна! Попълнихме една форма за генетично изследване, отбелязват се неща като възраст, килограми, вредни навици (тютюнопушене и др. ) генетични заболявания в семейството и т.н.  След което ще почакаме няколко дена Simple Smile От другия месец ако изследванията са добри, спираме фолиевата киселина. Но пък  започнах Магнезий и пак наредих хапчетата...

Другата седмица имам полет със самолет малко над 2 часа, някоя от вас пътувала ли е по време на бременност?

Къде ходихте на ФМ и в коя седмица, също колко струва. Сега направо ме тресат нервите. Тук където живея, болницата е новооткрита и все още не работи със ЗК, което значи че трябва да ходя в съседния град за да ми се следи бремеността. Мисля да не правя БХС само ФМ. Какво мислите?

# 665
  • Мнения: 275
Letisiq, аз не бих рискувала и ще направя всички изследвания. БХС ти дава 90% информация дали детето има увреждане. Това в крайна сметка е добре и за твоето здраве и това на детето... Ако има проблем някакъв може да се реагира навреме и всичко ще мине безболезнено...

# 666
  • Мнения: 319
И при мен лесно се появяват болки- едно излизане с пазаруване и вървене над 2 часа, и после гледам да приседна. Да не говорим че не мога да нося вече на тежко и простирам на 2 пъти  Confused
Бях си харесала една диня в магазинчето до нас и я сънувах два дена.... една такава нарязана ароматна...най накрая  реших да си изпрося моя човек да ми довлачи една диня.... ако не бях решила че ще я търкалям с крак до вкъщи  Mr. Green

Днес бях на това, което някои наричат ранна фетална морфология, а именно ултразвук преди ранния биохимичния скрининг. Прегледът е вече през корема! Simple Smile Видя се малката Рибка, ръчички, краченца, сърчице! Всичките ни мерки се в норма, има си носна кост с нормални размери и съм малко по-спокойна! Попълнихме една форма за генетично изследване, отбелязват се неща като възраст, килограми, вредни навици (тютюнопушене и др. ) генетични заболявания в семейството и т.н.  След което ще почакаме няколко дена Simple Smile От другия месец ако изследванията са добри, спираме фолиевата киселина. Но пък  започнах Магнезий и пак наредих хапчетата...

Другата седмица имам полет със самолет малко над 2 часа, някоя от вас пътувала ли е по време на бременност?

Къде ходихте на ФМ и в коя седмица, също колко струва. Сега направо ме тресат нервите. Тук където живея, болницата е новооткрита и все още не работи със ЗК, което значи че трябва да ходя в съседния град за да ми се следи бремеността. Мисля да не правя БХС само ФМ. Какво мислите?

Според мен си направи в периода 11-13 г.с. БХС и после в периода 20-23 г.с. ФМ, защото БХС е важен и ако се открие не дай боже нещо могат да се вземат мерки и да се предотвратят нежелани последици и всъщност БХС се води ранна ФМ тоест те отново оглеждат и измерват бебето, а след 2 месеца ще си направиш и съществената ФМ където вече се виждат много повече неща, а цените варират но около 120 лв

# 667
  • Мнения: 18 572
а сна мен защо ми каза че сега 11-13 ще си правя фетална морфология? и се прави в ранните седмици задължително
каква е разликата, то като отида там те ще си ми кажат кое се прави първо

# 668
  • Мнения: 62
И при мен лесно се появяват болки- едно излизане с пазаруване и вървене над 2 часа, и после гледам да приседна. Да не говорим че не мога да нося вече на тежко и простирам на 2 пъти  Confused
Бях си харесала една диня в магазинчето до нас и я сънувах два дена.... една такава нарязана ароматна...най накрая  реших да си изпрося моя човек да ми довлачи една диня.... ако не бях решила че ще я търкалям с крак до вкъщи  Mr. Green

Днес бях на това, което някои наричат ранна фетална морфология, а именно ултразвук преди ранния биохимичния скрининг. Прегледът е вече през корема! Simple Smile Видя се малката Рибка, ръчички, краченца, сърчице! Всичките ни мерки се в норма, има си носна кост с нормални размери и съм малко по-спокойна! Попълнихме една форма за генетично изследване, отбелязват се неща като възраст, килограми, вредни навици (тютюнопушене и др. ) генетични заболявания в семейството и т.н.  След което ще почакаме няколко дена Simple Smile От другия месец ако изследванията са добри, спираме фолиевата киселина. Но пък  започнах Магнезий и пак наредих хапчетата...

Другата седмица имам полет със самолет малко над 2 часа, някоя от вас пътувала ли е по време на бременност?

Къде ходихте на ФМ и в коя седмица, също колко струва. Сега направо ме тресат нервите. Тук където живея, болницата е новооткрита и все още не работи със ЗК, което значи че трябва да ходя в съседния град за да ми се следи бремеността. Мисля да не правя БХС само ФМ. Какво мислите?

Според мен си направи в периода 11-13 г.с. БХС и после в периода 20-23 г.с. ФМ, защото БХС е важен и ако се открие не дай боже нещо могат да се вземат мерки и да се предотвратят нежелани последици и всъщност БХС се води ранна ФМ тоест те отново оглеждат и измерват бебето, а след 2 месеца ще си направиш и съществената ФМ където вече се виждат много повече неща, а цените варират но около 120 лв

Имам час за ФМ при др Кръшков тогава ще съм 13седмица-90лв е прегледа

# 669
  • Мнения: 6 558
Тази "ранна ФМ" всъщност не е ФМ, а ултразвуковия преглед,който е част от БХС. ФМ е чак към 19-20 г.с. и дава съвсем друга информация.
Аз също не бих рискувала да мина без БХС, а бих могла, защото въпреки че съм над 35г, съм с донорска яйцеклетка.

# 670
  • Мнения: 31
.

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 20:01 от omg123

# 671
  • Мнения: 18 572
елктра,благодаря и аз знам, че е ранна, това е първото и наъ-ранно, много важно изследване, така ми каза доки
попитех, защото не съм наясно и ми е все пак за първи път  Simple Smile тя лекарката ми каза, че е ФМ и затова питах нещо да не би да не съм разбрала  Simple Smile

# 672
  • Мнения: 6 558
Ох момичета не ви ли писна да се повтаря едно и също нещо за прегледа 11-13 седмица. Ама ранна ли е не е ли... Има ли някакво значение как се казва? Няма нужда да поправяте всеки като каже,че е ранна ФМ. Сори ама на няколко пъти се сдържах..
Да, има значение, защото двете дават различна информация за бебето! А се пише на всеки две страници, защото идва някой нов и пита, защото на никой не му се чете назад. Затова предложих това да се напише на първа страница, но съм сигурна, че пак някой ще пита.
И аз се дразня от някои неща, но пък толкова като дразнят моите обяснения, няма да обяснявам повече нищо на никого. Който иска да си стои в неведение или с грешна информация, това ми беше последното " обяснение".

# 673
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, всеки нарича този ултразвук в 11-13 г.с. по различен начин,което идва всъщност от клиниките, а не от нас. Идеята за публикуваме информация на началната страница ми се струва страхотна. Все пак винаги ще има "не ми се чете, аз да попитам"  Mr. Green, нека сме над нещата.

Направих го 11г.с. + 2 дена. Следя се във Вита, имам предплатен пакет. Цената му е 620 лева и включва абсолютно всичко до раждането (днес например всички лабораторни изследвания към БХС ми ги приспаднаха от пакета защото са част от него).  След няколко дена ще имам повече информация за резултатите и ще споделя.

# 674
  • Мнения: 31
.

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 20:02 от omg123

Общи условия

Активация на акаунт